бременна! ами сега имам много въпроси :)

  • 1 236
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 189
Здравейте, на всички настоящи и бъдещи мами  bouquet Аз съм нова тук и както почти всички почвам с това : бременна съм ... и както всички "нови" майки имам мнооооооооого въпроси #Crazy Прочетох вече голяма част от форума и видях, че всички сте страшно милички и много помагате. Затова и аз се осмелих да се обърна към вас, по-опитните за отговори.
Искам да ви попитам дали трябва да се притеснявам от това че според календара трябва да съм в 10 г.с., пък след преглед на ехограф моята докторка ми каза че имам леко забавяне в развитито на плода от 3 седмици, което се дължало на това , че по принцип цикъла ми е не на 28, а на 32 дни? Дали това е нещо лошо? И другото е че тя ми препоръча, да ходя на консултации в бившата Тина Киркова(понеже лекарката ми е от родния град, но работя и живея тук), а пък мои приятелки ми препоръчват Шейново! Вие имате ли мнение кое е по-добро? Благодаря ви предварително, имама още мн въпроси, но да не ви отегчавам за сега Thinking

# 1
  • Мнения: 177
За развитието на плода не се притеснявай, термина се изчислява при всички жени по един и същи начин, което според мен не е правилно, защото при различните жени цикъла продължава различно време. Според мен правилното ичисление е на ехографа, така че няма проблем. Относно другия ти въпрос немога да ти помогна, тъй като съм от Перник и не съм особено запозната. Пожелавам ти лека бременност и си мисли само за хубави неща.

# 2
  • Мнения: 380
Аз съм за Шейново с две ръце. В Тина Киркова не. Naughty Там раждаха 3 мой приятелки и при трите стана по някой гаф и то доста сериозен. Слава богу всичко приключи с добър край.

# 3
  • Мнения: 182
Добре дошла , миличка !
Не се притеснявай за това , което са ти казали за бебчо , защото никой не може да определи с точност кога точно е решил да се покаже на света Simple Smile Според мен щом бебо е добре и се развива , значи няма проблем Simple Smile
Що се отнася до болниците , специално аз съм малко скептично настроена и съм от хората , които предпочитат да си платят , за да им е мирна главата . Естествено много мами ще ме опровергаят и може би ще са прави , но това е въпрос на личен избор Simple Smile Аз специално съм се насочила към клиника Вита . За сега съм очарована от отношение , условия , лекари и т.н ( лекуваме се цялото семейство там ) , но ти трябва да си решиш на къде да се насочиш и не мисля , че точно аз ще съм ти от полза за това .
Иначе бъди много спокойна и щастлива и се радвай на растящия бебок Simple Smile !
Поздрави !

# 4
  • Мнения: 2 849
Първо честито ! HugДано се радваш на лека и безпроблемна бременност .Аз лично ти препоръчвам женската консултация в Шейново . Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Здрасти, Палечка!

честито, лека бременност и здраво и хубаво бебе ти желая. Не се притеснявай да питаш и задавай и повече въпроси, ако се налага, а щом си чела доста досега, сигурно знаеш, че можеши  да не питаш за всяко нещо - на повечето въпроси ще си отговориш дори когато четеш чужди въпроси и отговори.

И сега отговорите на тази тема -

1. нито ехографското измерване на плоза, нито календарчето в ЖК са 100% верни всеки път. Според мен, още е рано за притеснения, но на всяка консултация вие ще следите как се движат тези разлики, най-вероятно ще се стабилизирате за даден термин с времето.

2. може би лекарката ти е препоръчала Тина Киркова, защото е чувала добри отзиви за нея, но такива има за всяка АГ болница. Тук всяка майка, която ще ти даде съвет обикновено ще каже от кое е доволна в избора си или защо е направила смяна на ЖК с друга. Никой няма опит от всички кабинети, за да знае най-добрия отговор. Аз посещавах ЖК в Шейново, там приемът е платен - целият курс струва 220 лева (по мое време, но май сега е поувеличен) - включва прегледи, тестове, изследвания - задължителни и допълнителни, ако ти се налага (без доплащане). Доволна съм. Надявам след още 1 година пак натам да правя пътечка!

# 6
  • София
  • Мнения: 189
Благодаря на всички, които се отзовахте толкова бързо   bouquet Благодаря ви и за хубавите пожелания Laughing Ще чакам ще мнения и ще реша, трябва вече да го направя, да не стане късно  Embarassed

# 7
  • Мнения: 3 089
не се притеснявай за забавянето в г.с. - петра до последно се движеше с глава 2 седмици напред, а краче - с 1 назад.
за болница - силно за тина киркова. първо пробвах познат лекар в шейново, но не ми хареса отношението там.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 745
Честито!!! Желая ти много лека бременност и само положителни емоции!!!   bouquet   bouquet   bouquet
За развитието - не се притеснявай! И при мен в началото казваха, че изглежда 2-3 седмици по.мъничко, но сега влизаме в нормите  Wink Както са ти казали и по-нагоре - всичко е много относително - нито по видеозон може да се определи, нито по календарче. Всичко е приблизително. Пази се и много усмивки!

# 9
  • Мнения: 1 409
Здрасти, Палечка!

честито, лека бременност и здраво и хубаво бебе ти желая. Не се притеснявай да питаш и задавай и повече въпроси, ако се налага, а щом си чела доста досега, сигурно знаеш, че можеши  да не питаш за всяко нещо - на повечето въпроси ще си отговориш дори когато четеш чужди въпроси и отговори.

И сега отговорите на тази тема -

1. нито ехографското измерване на плоза, нито календарчето в ЖК са 100% верни всеки път. Според мен, още е рано за притеснения, но на всяка консултация вие ще следите как се движат тези разлики, най-вероятно ще се стабилизирате за даден термин с времето.

2. може би лекарката ти е препоръчала Тина Киркова, защото е чувала добри отзиви за нея, но такива има за всяка АГ болница. Тук всяка майка, която ще ти даде съвет обикновено ще каже от кое е доволна в избора си или защо е направила смяна на ЖК с друга. Никой няма опит от всички кабинети, за да знае най-добрия отговор. Аз посещавах ЖК в Шейново, там приемът е платен - целият курс струва 220 лева (по мое време, но май сега е поувеличен) - включва прегледи, тестове, изследвания - задължителни и допълнителни, ако ти се налага (без доплащане). Доволна съм. Надявам след още 1 година пак натам да правя пътечка!

Съгласна съм,за Шейново и аз съм много доволна,сама за уточнение в момента целия курс струва 280 лв.
Леко бременеене!

# 10
  • Мнения: 3 760
Честито!
Консултацията ми я водеше лекарката ми в 14-та поликлиника. Раждах в Шейново. Бих те ориентирала към Т. Киркова.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Не се притеснявай за развитието още. По-нататък ще се види как върви и ако изостава с толкова могат да му се дадат едни витамини, които да го пооправят, но това е по-нататък...

# 12
  • Мнения: 992
Добре дошла и честита ти бременност. Hug
Според мен забавянето не бива да те тревожи, щом цикълът ти е на 32 дни, значи оплождането е настъпило по- късно и затова има разминаване.Не се тревожи.
Лека бременност.

# 13
  • Мнения: 1 425
Добре дошла в отбора на бъдещите майчета Палечка   bouquet Желая ти лека и безпроблемна бременност. Не се притеснявай, при мен и двата пъти е така. Термина с дъщеря ми по ехография беше един, а според цикъла друг. Родих с 2-ве седмици по рано. Сега съм в 14 г.с и пак са различни.
На втория въпрос не мога да отговоря, защото съм от Варна.

# 14
  • Мнения: 554
Честито и лека бременност и от мен!
Аз съм ЗА Тина Киркова! Там ми помогнаха да забременея, там ми следят бременността. Абонамента е 200 лв. Включва всички изследвания без БХС, само него си го плащаш допълнително защото го правят в Майчин дом. Отнишението към пациентките е много добро.
Но в крайна сметка решенито го вземаш ти! УСПЕХ! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт