Страх от самотата

  • 1 103
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Вече съм на 20 години и ме е страх от това да съм без приятел (гадже) когато се разделя и най много 1 месец и си намирам друг и не го пускам
Някой могат да си помислят че съм не знам каква но не имала съм три връзки едната която продължи 4 години
Не мога да разбера защо ме е страх от това да остана без мъжко присъствие

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Със сигурност има причини, които са довели да този страх. Понеже не ви познавам, не мога да ви дам по-конкретни насоки – дали това се корени в преживявания, свързани с вашето детство и особено травматични преживявания на изоставяне родителите ви? Или в първите ви сексуални връзки се е оформил този механизъм на страх от изоставяне?
Как точно ви влияе този страх – склонна сте да правите себеувреждащи компромиси във връзките си, само и само за да задържите мъжът до себе си?
Страхувате се и не задълбочавате връзките си и така няма опасност да  ви наранят и да страдате много след като връзката приключи ?
Или пък още без да сте осмислили достатъчно предишната се втурвате в следващата връзка и това я обрича на неуспех?
Извинявам се, че отговорът ми съдържа повече въпроси и няма конкретни съвети. Смятам, че ако сама си дадете честен отговор на част от въпроси, може да откриете и как да действате нататък. Или пък ако сте склонна да напишете отговорите във форума или на лични съобщения и аз ще мога да бъда по-конкретна в отговора си.
Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт