странна работа

  • 1 881
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
а разлика 0.5 имаш ли от преди овуто?

# 16
  • Мнения: 300
ами май имам, защо?

# 17
  • Мнения: 6 164
Че това толкова важен показател ли е? newsm78
 IllИ аз не съм я мерила, ама си беше лято и все ми беше жега...  sweating

# 18
  • Мнения: 1 101
Първо, честита бременност! Peace

Аз не видях да пишеш с колко ти е паднала БТ.... но ако не е много, не се притеснявай. Иначе не е много добре, ако падне доста. Пиши с колко е паднала

Ето графиката на моята БТ от месеца в който забременях
http://www2.fertilityfriend.com/home/4b45c

# 19
  • Мнения: 300
Много ти благодаря за графиката, малко ме успокои, защото виждам, че доста време се е задържала на 37, а аз си мислех, че това е недостатъчно. При мен след положителните тестове веднъж падна до 36.7, три дена около това 36.9, а в останалото време поддържа 37. Само два дена съм била с 37.01.
Даже вече си мислех, че това е свидетелство за нисък прогестерон и се чудех как да си го набавя без да си навлека неприятности с лекаря, когото ще посетя (а дано!) едва в началото на тази седмица..Щото нали знаеш, че всъщност прогестерона поддържа бременността...
 А на теб тогава лекарят ти коментира ли нещо във връзка с преобладаващата 37 до 37.2 температура?

# 20
  • Мнения: 1 101
Лекаря ми дори не знаеше, че съм мерила БТ...А и да знаеше, едва ли щеше да може да коментира.
Не се притеснявай, не е паднала много температурата, мисля че е нормално да варира толкова.

# 21
  • Мнения: 300
ох, дано. Обаче падането на температурата не означава ли намаляване на прогестерона? А това не е ли опасно за жизнеността на ембриончето? И има ли начин да си го качим?

# 22
  • Мнения: 1 101
То е опасно, но мисля че при теб не е толкова много спадането, в рамките нормалното е. Аз не съм много компетентна тук, питай в "Проблемното", но съм почти сигурна че нямаш основания за притеснение. Виж че и в моята графика има спадания на БТ, тя не може да е постоянна, влияе се от какво ли не...

А иначе има начин да се качи нивото на прогестерона, но само по лекарско предписание, сама не прави нищо. Ако се притесняваш, по-добре отиди по-рано на лекар, вместо да пиеш нещо на своя глава.

# 23
  • Мнения: 86
Здравейте на всички!
Не се притеснявай:)Има жени които никога не са имали повече от нормалната дори 37 не са имали.На мен като взе да ми закъснява започна да ми се покачва кръвното и после бях с 37.5-37.6:)Така до 5-6 месец.Сега съм в 9-ти и от време на време си ми е 36.5 до 37.1 ама тя варира.Не се тревожи най-много притеснението да навреди повече отколкото температурата:)
Лека бременност и прекрасно бебче Simple Smile

# 24
  • Мнения: 300
Момичета, благодаря ви. Всъщност вече 3 дена ми е точно 37, обаче забелязах нещо - това е с дигиталния термометър, а за всеки случай на два пъти мерих непосредствено преди и след него и с живачен и установих, че живачният показва с 0.1 - 0.15 градуса повече. Тоест, ако бях мерила по начало с живачен, щеше да се движи не между 36.9 и 37.1, а всъщност между 37 и 37.25, което вече звучи по-успокояващо... Въпреки че при предишната ми бременност пак с живачен дигах до 37.4, но друг живачен, а то вариации между отдените термометри също имало, казват някои, въпреки че - мисля си аз,  ако е така, тогава кое му е достоверното на тези термометри?!
Иначе на лекар отивам тази седмица, разбира се, въпросът е, че този, когото съм избрала, работи в ЖК само един ден в седмицата, така че си представете как избутвам всеки ден!....
Сиска, а къде ти е графиката? Казваш да я видя, но не виждам нещо...

# 25
  • Мнения: 1 101
Ето я http://www2.fertilityfriend.com/home/4b45c.Мерила съм с живачен термометър.

# 26
  • Мнения: 300
благодаря ти, обаче не разбирам нещо - ти сега ли си в 75 ден, или само до тогава си я мерила? А и долу при теб има една снимка на чудесно бебе, това е бебето от тази графика ли?

# 27
  • Мнения: 1 101
Аха, това е бебето от графиката LaughingСлед 1 месец ще стане на годинка Peace Мерих БТ до 75-ти ден, 11 Септември 2004 Wink

# 28
  • Мнения: 178
Защо ти е да мериш тази температура , като си бременна? Само притеснения и неприятности си създаваш. Карай по- спокойно и си пази силите! УСПЕХ!

# 29
  • Мнения: 300
ами например за да кажа това на лекаря и да го наведа на мисълта за прогестеронов дефицит, за да ми изпише ако трябва нещо навреме, а не когато вече е късно (имам два спонтанни аборта, наплашена съм). иначе на него от къде ще му хрумне да проследи и това?

Общи условия

Активация на акаунт