Здравейте и от мен (спермограма - бел. мод)

  • 1 723
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА. ОТ ДОСТА ВРЕМЕ ВЛИЗАМ И ЧЕТА В ТОЗИ САЙТ ВАШИТЕ ИСТОРИИ. СЛЕД 1 ГОДИНА РЕШИХ И АЗ ДА СЕ ВКЛЮЧА. НА 25 ГОДИНИ СЪМ И ОТ 1 ГОДИНА СЕ ОПИТВАМЕ СЪС СЪПРУГА МИ ДА СИ ИМАМЕ БЕБЧЕ. А АЗ КОПНЕЯ ЗА ТОВА ОЩЕ ПО-ОТДАВНО, НО ТОЙ НЕ ЖЕЛАЕШЕ ПРЕДИ ТОВА. СМЕНИЛА СЪМ ДВАМА ГИНЕКОЛОЗИ. БЯХ НА ПРЕГЛЕД МИНАЛИЯ МЕСЕЦ - НА 9 ДЕН ОТ ЦИКЪЛА ИМАХ ФОЛИКУЛ 11 ММ, НА 14 КОГАТО ХОДИХ ВЕЧЕ ГО НЯМАШЕ. МИКРОБИОЛОГИЯТА МИ БЕШЕ ОК/ ИМАМ САМО ЕНТЕРОКОКИ, КОЙТО МИ КАЗАХА ЧЕ НЕ СЕ ЛЕКУВАТ/. СЪПРУГА МИ МИНАЛАТА ГОДИНА БЕШЕ КАТОСТРОФИРАЛ И КАТО МУ ПРАВИХА ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА УРИНА ИМАШЕ НАЛИЧИЕ НА БАКТЕРИИ В НЕЯ. ТЯ СЯКАШ СЕ ШОКИРА ОТ ТОВА И НАСТОЯВА ТОЙ ДА СИ НАПРАВИ НОВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И СПЕРМОГРАМА. НО МОМИЧЕТА НАЙ ГОЛЯМАТА МИ БОЛКА Е ЧЕ ТОЙ НЕ ИСКА. ВСЯКА ВЕЧЕР ПЛАЧА. ВЕЧЕР СИ ЛЯГАМ И СИ ЛЯГАМ С ТАЗИ МИСЪЛ. А НАЙ ЛОШОТО СПОРЕД МЕН Е ЧЕ НЯМАМ ПОДКРЕПАТА ОТ СЪПРУГА МИ.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО, ЗА ПОДКРЕПАТА КОЯТО ЩЕ МИ ОКАЖЕТЕ ТУК ПРИ ВАС.
МНОГО СЪМ РАЗВЪЛНУВАНА, И АКО ИМАМ НЯКОЙ ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ ПРЕДВАРИТЕЛНО МЕ ИЗВИНЕТЕ

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 12:38 от Тaня

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей Таня,
Дано не се задържаш дълго време тук.
Моят съвет е да седнете и хубаво да си поговорите с половинката и да решите двамата какво искате. Бебенцето трябва да е желано и от двама ви. Питай го той защо не иска, какви са неговите доводи, обясни му ти защо искаш бебе сега, и какво е то за теб. Убедена съм че живот и здраве когато пргърне съпруга ти своето дете ще е най-щастливия татко на света, но има доста мъже такива, в смисъл че в началото се дърпат. Не насилвай нещата и не прибързвай - пак казвам поговорете.

Успех!

п.с. пиши с малки букви, че в нет пространството писането с главни букви се приема като крещене.

# 2
  • Мнения: 20
Здравей Таня. Проблема при нас е че той не желае да си направи изследвания - урина и спермограма, а по този начин аз съм с вързани ръце. Имам чуството че и брака ми се разрушава.

# 3
  • Мнения: 4 324
Ей това вече е лошо Sad

Пак е необходим разговор. В случая трябва да седнеш и да му обясниш, че ако наистина иска да създадете заедно едно човече, което изцяло ще промени живота Ви в най-чудесната посока, ще трябва да се подложи и той на изследване.
Ако трябва му разпечатай някои статии от Зачатие. За съжаление доста мъже се притесняват от това изследвано, но то е много необходимо. Някои правят връзка между проблемите в спермограмата с потентността - тези две неща нямата нищо общо. Ако трябва и това му обясни по деликатен начин.

# 4
  • Мнения: 20
Благодаря ти. Не знам толкова съм се отчаяла че вече си мисля че нищо няма смисъл. Колкото се опитвам да бъда по-деликатна толко по-зле става

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здрасти,
а каква причина изтъква съпруга ти като казва, че не иска?

# 6
  • Мнения: 7 718
Откъде си? Контейнерчето с отделения материал  може да го занесеш и ти до 30 минути като го държиш на голо на корема си, за да се запази температурата.
И как така ентерококи не се лекуват? Rolling Eyes

# 7
Здравей Татяна!!! Не се отчайвай, трябва да си по силната за съжаление, както става в повечето случаи. Не си ли предполагала, че той може да се страхува от резултатите????? Както и модератора те посъветва нужен е разговор и доверие, иначе ще ти е доста трудно!!!!

Това което мога да кажа е, че тук ще срещнеш доста подкрепа и съвети!!
Недей да се предаваш и настоявай за това!!!!

Успех ти желая от все сърце!!!!   bouquet

# 8
  • Мнения: 471
Здравей Татяна! Пожелавам ти бързо да напуснеш форума и да се преместиш в отчетните  Hug
Включвам се по темата, защото и моят съпруг в началото не искаше да отиде да си направи изследвания - гинеколога, при когото ходих поиска спермограма, но мъжът ми се дърпаше, все казваше "хайде, ако и този месец не стане, ще отида" и така 2-3 месеца, през което време аз не спирах да му обяснявам защо преди да почнем с изследванията при мен е най-добре да почнем с неговите. След като стана 1 година опити, а резултат никакъв, отидохме при специалист и той каза същото - трябва спермограма. Нямаше възражения вече. Затова - успокой се, дай му малко време и спокойно и методично му обяснявай защо е нужно да си направи изследвания, покажи му, че вярваш, че всичко е наред, а дори и да не е - това няма да развали отношенията ви.
Пожелавам ти успех и дано скоро се похвалиш с хубави резултати от спермограмата на мъжа ти!

# 9
  • Мнения: 20
Здравейте момичета. Благодаря Ви за добрите думи и съвети, който ми дадохте. Послушах Ви и в момента има резултат - днес мъжът ми си направи спермограма. Сега остава да се надяваме всичко да е наред. Ще Ви пиша отново утре .

# 10
  • Мнения: 4 324
Ехааааааа, браво на теб Simple Smile
Изключително бързо успя да го обработиш Wink

Стискам палци за хуууубава спермограма Simple Smile

# 11
  • Мнения: 20
Момичета след като имам овулация, тест за хламидии отрицателен, микробиология /ентерококи/, които според моята докторка не могат да бъдат пречка за забременяване, цикъл 28 дни, нямам кисти, и ако спермограмата на мъжа ми е ок, какво следва newsm78

# 12
  • Мнения: 4 324
еййййй не бъразй Wink Едно по едно Simple Smile

По принцип след това следва проверка на хормоните и преглед проходимостта на тръбите!



# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Може би снимка за проходимост на тръбите, посткоитален тест - показва как цервикалната слуз влияе на плувците, разширена спермограма с морфология, хормони ФСХ, ЛХ, Естрадиол... но мисля, че една година опити не е много и не трябва да бързаш   с по-нататъчни изследвания.

# 14
  • Мнения: 20
Момичета готови сме. Ето резултатите:
Втечняване - 45 минути
Концентрация на сперматозоиди в 1 мл. 42,3 млн.
Обща конц. в колич. еякулат 228,4млн.
Мн.добра подвижност-20%
Слабоподвижни 35%
Неподвижни 45%
Виталност-72%
Левкозити на поле -5-4
Еритроцити на поле- 2-3
Аглутинация 15%
Морфология - нормални 65%, с отклонения - 35%
Някой може ли да ми разтълкува това?

# 15
  • Мнения: 902
Къде е правена спермограмата?

# 16
  • Мнения: 20
В медико-диагностичен център в Гр.Хасково, препоръчан ми от моя позната която от 4 години обикаля докторите и резултати от тази лаборатория били най-достоверни.

# 17
  • Мнения: 902
Повторете изследването в КЛИНИКА ПО СТЕРИЛИТЕТ в София,Варна или Пловдив.Не се осланяйте на тази,може да ви коства много мъка.
Късмет

# 18
  • Мнения: 20
А какво означават резултатите. Моля Ви кажете ми.

# 19
  • Мнения: 902
За мен тези резултати не означават нищо.Добре звучи концентрацията.но морфология 65% хич не ми е вероятна.Нашата в Цибалаб беше 95%,а после се оказа 4% и 2%.ОТИДЕТЕ и направете нова,послушай патило.

# 20
  • Мнения: 20
А това че само 20% са с много добра подвижност как ви се струва

# 21
  • Мнения: 4 324
Таня, ето какви са критериите според световната здравна организация (СЗО)


Време на въздържание (норма 3 - 5 дни)
Обем на еякулата (норма 2.0 - 6.0 мл)
Втечняване (норма до 60 мин.)
Брой сперматозоиди в мл. (норма над 20х10^6 в мл)
Общ брой сперматозоиди в еякулата (норма над 40х10^6)
Виталност (норма над 50% живи)
Левкоцити (норма под 1х10^6 в мл)
Аглутинация (норма не)
рН (норма 7.2 - 8.0)
Вискозитет (0 до 2 см)

Можеш и сама да ги сравниш с вашите резултати.

На вас Пловдив не Ви е много далеч, за това ще ти препоръчам д-р Даскалова за спермограма.

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Има и аглутинация, която не трябва да има.
Но определено не е трябвало да я правите тази спермограма там, където сте отишли.
просто трябваше да ни попиташ, дано мъжът ти се навие на още едно изследване

Общи условия

Активация на акаунт