Мисед аборт

  • 7 685
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!След много надежди и сълзи ми поставиха диагнозата мисед аборт.Гинеколожката ми ме насочи към Майчин дом-Варна.Написа ми направление и ме прати при д-р Георгиев.Изчетох доста неща как протича процедурата,единствената питанка остана колко ще ми струва.Личната ми лекарка ми обясни,че не би трябвало да ми вземат пари за процедурата,понеже не е по мое желание и съм здравно осигурена,а само за предварителния преглед евентуално.Прегледах ценоразписа им,но почти нищо не разбрах,така че ако някой е минал по този път може ли да сподели какви парички да си приготвя?

# 1
  • Мнения: 5 037
След като имаш направление и си по медицински причини,не би трябвало да плащаш нищо.

Съжалявам,че минаваш по този път.Дано се възстановиш бързо и физически,и емоционално.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 611
  Съжалявам за това, което те е сполетяло... Кураж!  bouquet
Съветът ми е да се обадиш все пак на регистратура, защото и аз уж съм здравно осигурена, но когато отидох кървяща и за абразио не по мое желание си ми взеха 300 лв без да им мигне окото.. Вярно, че аз нямах направление и беше 24.12 към обяд, но знам ли какви са им критериите  Confused Поне Георгиев е свестен, пожелавам ти бързо емоционално въстановяване  Hug

# 3
  • Мнения: leet
Моят съвет е да отидеш в АГ-то. Миналата година и аз минах през миседа, та отидох да ме чистят в МД. Може би, не съм имала късмет с лекаря, но от октомври до декември имах проблеми, защото си бяха оставили ръцете. Не ме бяха изчистили като хората, че пих хапове 2 месеца, да се изхвърли всичко. А и мисля, че се плаща, независимо, че е по медицински причини.
Успех и късмет...

# 4
  • София
  • Мнения: 8 615
Според мен не би трябвало да се плаща  Rolling Eyes Но трябва да вземеш направление от личния лекар или гинекологът, който е наблюдавал бременността(ако си имала време да се запишеш). Попитай ги как стоят нещата, но според мен, ако е по медицински причини не би трябвало да се плаща.
Моето беше по медицински причини, но бях в частна болница, още нямах наблюдаващ лекар и си платих.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 611
Моето беше по медицински причини, но бях в частна болница, още нямах наблюдаващ лекар и си платих.
Майчин дом- Варна е частна болница, за разлика от Майчин дом- София  Peace

# 6
  • Мнения: 2 141
За съжаление знам от личен опит какво ти е. Пожелавам ти бързо възстановяване Hug
Не се плаща нищо, здравно осигурена си, имаш направление - най-много потребителска такса 2,60лв да те накарат да платиш. Всяка друга поискана сума е незаконна Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Имам два миседа и нямам спомен да съм била с направление от личния лекар. newsm78 Какво остава пък да съм плащала нещо.

# 8
  • Мнения: 2
Ами днес звънях на регистратура и ги питах и реших да споделя,макар че на никого не пожелавам да стига до там. Цената е 180 лв. за осигурено лице с направление и още 32 лв. за изследвания.Може да се вземе и направление от личният лекар за изследванията и да не се плащат.Звънях на още 2 места и положението е същото.Даже на едното място ми казаха,че за такова нещо въобще не признават направление,а уж работят със здравна каса.

# 9
  • Мнения: 4 409
Имам 2 мисед-а. За нито едно абразио не съм плащала. Нито изследвания, нито консумативи и потребителска такса. АГ-то ми оправи документите и дори ги предвижи към болницата, защото той работи в същата и той ми прави двата пъти манипулациите. Незаконно е да вземат пари за аборт по медицински причини.

Говоря за Тутракан  Peace

# 10
  • Мнения: 5 037
Пиши на имейл на ЗК и питай какво и колко трябва да платиш.Това е пладнешки обир.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 611
   При положение, че болницата е частна- едва ли някой може да ги принуди да го направят без заплащане. Иначе първото ми абразио беше в АГ-Варна, пак отидох по спешност, но тогава не съм платила абсолютно нищо  Peace

# 12
  • Мнения: 5 037
   При положение, че болницата е частна- едва ли някой може да ги принуди да го направят без заплащане. Иначе първото ми абразио беше в АГ-Варна, пак отидох по спешност, но тогава не съм платила абсолютно нищо  Peace
Но щом работят със ЗК и тя плаща за теб(щом ти вземат направлението),нямат право.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 611
   При положение, че болницата е частна- едва ли някой може да ги принуди да го направят без заплащане. Иначе първото ми абразио беше в АГ-Варна, пак отидох по спешност, но тогава не съм платила абсолютно нищо  Peace
Но щом работят със ЗК и тя плаща за теб(щом ти вземат направлението),нямат право.
Принципно е така  Peace Обаче в същата тази болница за женска консултация по здравна каса заплатих 335 лв. Такъв им е ценоразписа, вероятно ще кажат, че никой насила не те кара...  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 8 615
Частните болници работят със здравна каса, но тя плаща част от сумата, а пациента останалата.
Ако в държавната болница 900ле е едно раждане и не го заплащаш като здравноосигурен, то в частната ако им струва 1500лв раждането, има някакви неща, които минават по ЗК, за другите си плащаш.Но общо взето така и не се разбира какво точно ти спестяват от към сума  Laughing
Моят аборт по медицински причини струваше около 300лв, но по никакъв начин нито прегледи, нито процедура са били свързани със здравна каса.
След като се установи, че не са си свършили работата имах безплатни прегледи, безплатни болнични..заплащах само една лекарска комисия...да кажем, че после ме гледаха блажно в очите и минавах все безплатно, за да не ги съдя.

Общи условия

Активация на акаунт