Подутина в интимната област.

  • 7 640
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Тъй като съм много притеснена и съм си запазила час за преглед, но е чак в сряда ще потърся мнение и тук...
Имам подутина от около 4 дни, в интимната област - точно над клитора, където все още кожата е по-нежна...Там човек не се бръсне, а то и няма какво точно там за това ми е малко странно да е пъпка...
Мъничка е около 1-2 милиметра, вътрешността се вижда,че е бяла и твърда -напипва се топче, и не може да се изтиска...Не е зачервена и няма обрив, сърбеж, течение или нещо друго, което да ме кара да мисля,че е някоя венерическа болест, но въпреки това се притеснявам...Какво може да е, и то на това място?

# 1
  • Мнения: 3 702
само там ли имаш топченце, провери ли на други места и боли ли те

# 2
  • Мнения: 46 438
Спокойно  Simple Smile
Виж тази тема.

# 3
  • Мнения: X
само там ли имаш топченце, провери ли на други места и боли ли те
Само там е, проверих и на други места, но за щастие няма...и когато не го пипам не ме боли, но когато го стисна се усеща, но не бих казала, че е болка...

# 4
  • Мнения: 3 702
ако е доста на дълбоко не знам дали е мастно топче, но спокойно не се притеснявай, не го пипай да не се възпали, наблюдавай външните устни дали няма да се появят топченца вътре в тях, леко пипай

# 5
  • Мнения: 11 253
Може да е запушена жлезичка, може да е гъбична инфекция, стафилокок, локално възпаление и др.  Спокойно не е кой знае какво Hug

# 6
  • Мнения: 11 253
наблюдавай външните устни дали няма да се появят топченца вътре в тях, леко пипай

Прощавай но ми стана много любопитно за какво се съмняваш? И да се появят няма да е чудно за което и да е от нещата, които изброих, вкл. и за алергична реакция към измиващ препарат или тоалетна хартия. Моля те сподели  Praynig

# 7
  • Мнения: 3 702
ами с всичко изброено , а може и бартолинит, и той така се появява с топченце, но няма страшно само се успокой, цикъла ти скоро ли е

# 8
  • Мнения: X
ако е доста на дълбоко не знам дали е мастно топче, но спокойно не се притеснявай, не го пипай да не се възпали, наблюдавай външните устни дали няма да се появят топченца вътре в тях, леко пипай
По-скоро е повърхностно, като го стисна мога да го хвана цялото, мести се...
А иначе трябва да ми дойде след около 10 дни.

# 9
  • Мнения: 3 702
не го пипай , и не съм лекар, само споделям от личен опит, но знам че преди цикъл имунитета спада и е нормално и от леко драсване или алергия както казаха, да се е раздразнило, успокой се, не знам да споделят момичетата дали е добре да си направиш баня с нещо билково

# 10
  • Мнения: X
Имунитета сега ми е доста зле... Прекарах тежка настинка и все още подсмърчам и кашлям, дано не е нещо сериозно..  Praynig

# 11
  • Мнения: 11 253
Не се плаши излишно, няма какво толкова сериозно да е.
Слага се ихтиол, маже се с противогъбични препарати, но ти по-добре нищо не го прави а го остави така да го види лекар. Не го цеди също така. Възможно е утре, вдругиден само да се пукне или при стискане да стане това. Важно е лакарят ти да го види за да знае какво лекувате.

# 12
  • Мнения: X
Вчера направи леко връхче и се пукна, изтече нещо като гной, изчаках до днес да видя на къде ще се развие, но всичко пак си е по същия начин...

# 13
  • Мнения: 11 253
До няколко дни ще изчезне.
Ходи ли на лекар?

# 14
  • Мнения: 3 702
боли ли те, и какво значи че си е пак същото , след като се е спукало не спадна ли

Общи условия

Активация на акаунт