Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 565
  • 2 926
  •   5
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 842
И аз преживях такъв медикаментозен аборт. Бях в 10 г.с., ембрионът отговарял на 7-ма. Нямаше сърдечна дейност. Дадоха ми общо 4 хапчета, първите две изпих вечерта, а другите две - след 36 часа. От първите две нищо не усетих, но след вторите започна кошмарът - много силни болки, постоянни позиви за повръщане и разстройство, много силен кръвоизлив, горе-долу по 1 нощна превръзка се напояваше за 1 час, а като се изправех от леглото, кръвта шурваше по дрехите и чаршафа. Болките не се облекчаваха от никое от обикновените болкоуспокояващи. Накрая пих Аулин и леко се притъпиха, но не изчезнаха. Три дни мъки и болки, накрая се обадих на докторката и тя ме извика на преглед и ми сложиха болкоуспокояваща инжекция. Сакът беше тръгнал да се отлепва, но в крайна сметка така и не се отлепи до край и се наложи кюретаж.
Искрено съжалявам, че се подложих на този метод и изтърпях толкова болки и мъки. Не го препоръчвам в никакъв случай.

# 241
  • Мнения: 640
И аз преживях такъв медикаментозен аборт. Бях в 10 г.с., ембрионът отговарял на 7-ма. Нямаше сърдечна дейност. Дадоха ми общо 4 хапчета, първите две изпих вечерта, а другите две - след 36 часа. От първите две нищо не усетих, но след вторите започна кошмарът - много силни болки, постоянни позиви за повръщане и разстройство, много силен кръвоизлив, горе-долу по 1 нощна превръзка се напояваше за 1 час, а като се изправех от леглото, кръвта шурваше по дрехите и чаршафа. Болките не се облекчаваха от никое от обикновените болкоуспокояващи. Накрая пих Аулин и леко се притъпиха, но не изчезнаха. Три дни мъки и болки, накрая се обадих на докторката и тя ме извика на преглед и ми сложиха болкоуспокояваща инжекция. Сакът беше тръгнал да се отлепва, но в крайна сметка така и не се отлепи до край и се наложи кюретаж.
Искрено съжалявам, че се подложих на този метод и изтърпях толкова болки и мъки. Не го препоръчвам в никакъв случай.
Надявам се, че си наясно, какви са рисковете от обикновения аборт......

# 242
  • София
  • Мнения: 3 842
Не съм много наясно, не съм го желала, но така или иначе ми се наложи и кюретаж. От който вече втора седмица кървя. Поне нямам болки. В моя случай медикаментозният аборт беше напълно излишен и безполезен. А изгубих много кръв и претърпях ужасни болки.

# 243
  • Мнения: 1 278
.... Три дни мъки и болки, накрая се обадих на докторката и тя ме извика на преглед и ми сложиха болкоуспокояваща инжекция. Сакът беше тръгнал да се отлепва, но в крайна сметка така и не се отлепи до край и се наложи кюретаж.
Искрено съжалявам, че се подложих на този метод и изтърпях толкова болки и мъки. Не го препоръчвам в никакъв случай.
Много съжалявам за преживяното от Вас. Явно при всеки конкретен случай протича различно.
При мен сакът беше започнал да се отлепя леко преди първия прием. Описала съм по-назад в темата как протече.
Дано не ми се налага, но пак този метод бих избрала.
А вие е трябвало веднага да потърсите лекарска помощ, не на третия ден. Всякакви усложнения са възможни, за жалост.
Аз в деня след изхвърлянето на ембриона (т.е. денят с вторите хапчета, болките и кръвоизливите), бях на работа в нормално неразположение като по време на месечен цикъл.

# 244
  • Мнения: 464
Всеки случай протича различно, точно така. Аз имам два медикаментозни аборта, по медицински показания бяха. При първия всичко беше наред. При втория получих сраствания, от които мислех че съм застрахована и се случват само при кюртаж, но уви. Претърпях след това две хистероскопии и кюртаж . Така че според собствения ми опит и при този аборт могат да се получат усложнения.

# 245
  • Мнения: 1
Здравейте някой може ли да ми каже колко пари е медикаментозния аборт ☺

# 246
  • Мнения: 640
Здравейте някой може ли да ми каже колко пари е медикаментозния аборт ☺
Ами при Йосиф Димитров е 350 лв или нещо от сорта

# 247
  • Мнения: 320
Здравейте, момичета.

Не съм сигурна, че това е мястото където да задам въпроса си, но се надявам да помогнете.

В 7 седмица направих спонтанен аборт. За да избегнем кюртаж и възможно най-скоро да почнем отново опитите моята АГ ми препоръча медикаментозен аборт. Както и направихме. Ето и малко история на събитията. Спонтанния аборт го направих на 30.12. На 02.01 взех хапчетата, само 2, защото моя организъм по празниците се беше поизчистил. Дойде ми нормален цикъл 28 дни по-късно, общо взето като по учебник, а аз изобщо не очаквах. Защото четох, че тези хапчета доста разстройват хормоните и обикновено цикъла се удължава до 40 дни.

Тя ми каза, че новите опити за бебе можем да започнем след първия нормален цикъл, т.е след около 2 месеца. Но не ми уточни, а и аз забравих да питам дали може да видим полов живот (разбира се с предпазни средства) или трябва да чакаме. Дали някоя от вас знае нещо по този въпрос?

# 248
  • Мнения: 640
Здравейте, момичета.

Не съм сигурна, че това е мястото където да задам въпроса си, но се надявам да помогнете.

В 7 седмица направих спонтанен аборт. За да избегнем кюртаж и възможно най-скоро да почнем отново опитите моята АГ ми препоръча медикаментозен аборт. Както и направихме. Ето и малко история на събитията. Спонтанния аборт го направих на 30.12. На 02.01 взех хапчетата, само 2, защото моя организъм по празниците се беше поизчистил. Дойде ми нормален цикъл 28 дни по-късно, общо взето като по учебник, а аз изобщо не очаквах. Защото четох, че тези хапчета доста разстройват хормоните и обикновено цикъла се удължава до 40 дни.

Тя ми каза, че новите опити за бебе можем да започнем след първия нормален цикъл, т.е след около 2 месеца. Но не ми уточни, а и аз забравих да питам дали може да видим полов живот (разбира се с предпазни средства) или трябва да чакаме. Дали някоя от вас знае нещо по този въпрос?


Няма пречка

# 249
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета, да ви попитам нещо, че доста се притесних:disappointed:
Преди около 10 дни си ми дойде нормално първия цикъл точно 30 дни след спонтанния аборт. Преди това ходих на гинеколог, около 14 дни след аборта-каза ми, че всичко е наред и че скоро ще ми дойде, както и стана.
Да, обаче днес изненадващо получих отново кръвотечение с  големи кръвосъсиреци, много се притеснявам да не ми това да са остатъци, които не са се изчистили след хапчетата и да не направя някоя инфекция?
Случвало ли ви се е нещо такова след аборта- на два пъти за толкова кратко време кървене? Мисля да изчакам кръвотечението да спре и пак да отида на лекар.Unamused

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 13:41 от Fani_M

# 250
  • Мнения: 640
Здравейте, момичета, да ви попитам нещо, че доста се притесних:disappointed:
Преди около 10 дни си ми дойде нормално първия цикъл точно 30 дни след спонтанния аборт. Преди това ходих на гинеколог, около 14 дни след аборта-каза ми, че всичко е наред и че скоро ще ми дойде, както и стана.
Да, обаче днес изненадващо получих отново кръвотечение с  големи кръвосъсиреци, много се притеснявам да не ми това да са остатъци, които не са се изчистили след хапчетата и да не направя някоя инфекция?
Случвало ли ви се е нещо такова след аборта- на два пъти за толкова кратко време кървене? Мисля да изчакам кръвотечението да спре и пак да отида на лекар.Unamused

Да не си направила нов спонтанен аборт?

# 251
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета, да ви попитам нещо, че доста се притесних:disappointed:
Преди около 10 дни си ми дойде нормално първия цикъл точно 30 дни след спонтанния аборт. Преди това ходих на гинеколог, около 14 дни след аборта-каза ми, че всичко е наред и че скоро ще ми дойде, както и стана.
Да, обаче днес изненадващо получих отново кръвотечение с  големи кръвосъсиреци, много се притеснявам да не ми това да са остатъци, които не са се изчистили след хапчетата и да не направя някоя инфекция?
Случвало ли ви се е нещо такова след аборта- на два пъти за толкова кратко време кървене? Мисля да изчакам кръвотечението да спре и пак да отида на лекар.Unamused

Да не си направила нов спонтанен аборт?

Не, това със сигурност е изключено.

# 252
  • Мнения: 728
Здравейте и аз се включвам в темата... Днес ми е първото хапче от медикаментозния аборт ( Мифеджин 1таблетка) ... след 36часа трябва да започна да слагам топоджин под езика през 3 часа общо 3 хапчета.... много се притеснявам какво ще е и кога ще започнат болките, АГ ми изписа и свещички профенид ако са много силни болките.... Моята история е.. желана втора бременност 8гс.. плода отговаряше на 7гс но му спря сърчицето в събота, в петък тоновете му бяха слаби... още в събота апочна леко розово зацапване, вчера (неделя) вечерта имах някакво тъмнозелено-черно зацапване... а днес кърваво зацапване на тоал.хартия... преди малко си изпих първото хапче... всичко ще си става вкъщи... дано всичко е наред.

# 253
  • Мнения: 640
На мен втората таблетка ми я сложиха влагалищно....
Защо под езика, така ще стане по -бавно....
Пожелавам ти успех Simple Smile
Съжалявам за това, през което минаваш... Дано да си имаш после здраво бебче Simple Smile

# 254
  • Мнения: 728
Намам си и на представа защо.. така каза и така правя.... Но пък може би затова СА 3 таблетки през 3 часа... знам ли и аз

Общи условия

Активация на акаунт