Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 366 630
  • 2 924
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 192
След аборта е хубаво да се пазите поне 20дни, не заради друго, ами за да не направите някоя инфекция, а след този период препоръчват ползването на кондом при полов акт. А иначе относно забременяването, то се случва по време на овулация!

# 121
  • Мнения: 21
Дойде ми цикъла точно 31 дни след аборта.

# 122
  • Мнения: 547
Правих медикаментозен аборт, на 15март изпих хапчетата, които провокират кървенето. Днес е 16, а цикъл още няма, ако пак съм забременяла ще се гръмна, след няколко дни ще взема да направя един тест  #Crazy

Иначе мина доста леко, нито ме е боляло повече от цикъл, само дето кървях на съсиреци, но в рамките на нормалното.

# 123
  • Мнения: 464
По принцип трябва време, за да се наместят хормоните. Нормално е да ти закъснее. Хубаво е да се пазите, ако не искаш да забременяваш.

# 124
  • Мнения: 547
По принцип трябва време, за да се наместят хормоните. Нормално е да ти закъснее. Хубаво е да се пазите, ако не искаш да забременяваш.

Ами правим секс с презарватив, само един път се случи без и не свърши в мен разбира се. Ама като се има предвид, че едното ми дете и аборта са пак "без да свърши" в мен. Моля се да не съм забременяла  Praynig ако не ще си нося последствията от глупостта ни, който кавото си направи, никой друг не може да му направи  Sad
Решила съм да пия противозачатъчни, ама нали чакам да ми дойде...
 

# 125
  • Мнения: 192
Аз правих аборта на 18.03, тоест тогава изпих първото хапче. Днес цикълът ми дойде 😊

# 126
  • Мнения: 2
Здравейте!

Искам и аз да споделя моя опит с медикаментозния аборт, понеже, както писа някой по-горе, редно е да сме запознати с възможностите, които съвременната медицина предлага и да имаме право на избор. Още повече, че съм преживяла и два кюретажа (поради неразвиващи се бременности) и мога да направя сравнение между двата метода.

Първо да направя уточнението, че всичко ми е предписано от специалист – в десета седмица, фетус отговарящ на шеста, без сърдечна дейност. Направих го в домашни условия. Лекарствата, които използвах бяха Мифегин (мифепристон , 1 таблетка) и Топогин (мизопростол , 2 таблетки – първата 24 часа след мифепристона, втората – 2-3 часа по-късно). По принцип ги продават на много малко места, но ако сте намерили лекар, който е наясно и практикува метода, той би трябвало да ви насочи откъде да си ги купите или да ви ги даде директно. Към 80лв излиза всичко. С всяка таблетка Топогин взех и Ибупрофен 600 като обезболяващо (пак предписан от гинеколога).

Болката започна малко след първата таблетка Топогин, кръвотечението – около 2- 3 часа по-късно. Обилността му много зависи от това в коя седмица сте, така че, освен ако бременността не е наистина много ранна, не очаквайте ‚малко по-обилен цикъл‘. Кръвотечението е сериозно и очаквано, преживяването не е никак приятно. При мен продължи около 12 часа. Със сигурност изгубих доста кръв и на другия ден цял ден лежах, нямах никакви сили. Така че е хубаво така да си организирате нещата, че да сте си у дома и по възможност да не сте сами. Не само за да сте по-спокойни, но и, ако се наложи да потърсите лекар, да има кой да ви помогне. Както писах, паралелно с всяко хапче вземах и обезболяващо, но болка все пак имаше, това със сигурност е много индивидуално, но задължително си пригответе и нещо такова (редно и самият доктор да ви насочи). След седмица бях на контролен, бременността беше прекъсната успешно, но зацапването продължи още около 3 седмици.

Често казано, дори да се беше наложил допълнителен кюретаж, пак нямаше да съжалявам, че съм избрала този метод. Може да се намери доста информация за предимствата му, но за мен най-важни са следните: възможно най-близо е до естествения процес; няма остъргване на матката и съответния повишен риск от инфекции (имам опит с такава след кюретаж); няма ги възможните усложнения, които са налични при другия метод; не е нужно да се чака от 3 до 6 месеца за нови опити, може да се пробва веднага след първия цикъл (за хора, при които бременността е желана, но нещата стават трудно, това е много важно). Единствено не съм сигурна, че психологически е по-лекият вариант. При кюретажа влизаш в болница, приспиват те, като се събудиш, всичко е приключило. При медикаментозния си преживяваш всичко. Но все пак говорим за планирана процедура, знаеш долу-горе какво да очакваш, ако човек се настрои и се стегне, нещата могат да минат нормално. За мен абсолютно си заслужава евентуалния по-сериозен психологически дискомфорт. Защото няма какво да се заблуждаваме, него го има и при кюретажа. Особено ако се прави в държавна болница (поне там, където аз съм била), атмосферата е доста потискаща.

Дано на никого да не му се налага да минава през подобно изпитание, но ако все пак се наложи, надявам се да съм била поне малко полезна...

# 127
  • Мнения: 640
Здравейте, и аз да се включа...
въпреки многото ми приказки "аз никога няма да направя аборт", поради ред причини и на мен ми се наложи..
След много четене и търсене в Интернет си харесах МЦ Д-р Димитров - в гр. София, ж.к. Младост, там ме прие доктор Т. Димитров, беше изключително любезен и внимателен, обясни ми всички, какво и как се случва, попита ме, дали съм сигурна, защото няма връщане назад... прегледа ме с ехограф, и ми даде да изпия едно хапче - това петък, извика ме в понеделник, вече имах прокървяване , ПРЕГЛЕД с ехограф и ми сложи втората таблетка вагинално... каза да си взема аулин, ако имам болки....към края на деня вече имах доста обилен цикъл с много силни болки, ден / два - болките преминаха, цикъла се по успокои и продължи 5 дни, на 6тя ден бях чиста , на 14 ти ден от второто хапче, пак бях на преглед - всички изчистено с овулация на път... на 28ми ден от второто хапче ми дойде и поредния цикъл....
много коректно и мило отношение в клиниката, само ми ставаше тъжно като влизах в чакалнята на мед.център, имаше толкова много двойки, които правеха какво ли не, за да имат дете, а аз ....
но.... , както и да е животът продължава.... Hug
Момичета, не се поддавайте на разни мнения и приказки, че медикаментозния аборт не бил сигурен, стига да е направен на време, това е най - добрият вариант, поне за мен   Hug

# 128
  • Мнения: X
Само в София ли се практикува този вид аборт.
Някой да е правил във Варна, и при кой лекар.
Благодаря.

# 129
  • Мнения: 640
Само в София ли се практикува този вид аборт.
Някой да е правил във Варна, и при кой лекар.
Благодаря.
Разрови се в Интернет и побързай, колкото по -рано, толкова по -лесно

# 130
  • Мнения: X
Прочетох за момичето направило сериозен кръвоизлив и анемия, уплаших се защото аз съм си малокръвна по принцип, с нисък хемоглобин.

# 131
  • Мнения: 640
Прочетох за момичето направило сериозен кръвоизлив и анемия, уплаших се защото аз съм си малокръвна по принцип, с нисък хемоглобин.
При нормалния аборт остъргват от вътре матката и има опасност да наранят нещо, да се получи срастване, дори са не можеш повече да забременееш....с медикаментозния се стимулира спонтанен аборт, с хормони, няма нищо страшно, кърви повече и боли,  но което изтича никак не е малко, нормално е да кърви, но кърви по-силно 2 дни, не може да получиш анемия, това не е спускане артерия, изтичат всички неща от матката....не се страхувай!!! Много по щадящо е за жената....

# 132
  • Мнения: X
Прочетох за момичето направило сериозен кръвоизлив и анемия, уплаших се защото аз съм си малокръвна по принцип, с нисък хемоглобин.
При нормалния аборт остъргват от вътре матката и има опасност да наранят нещо, да се получи срастване, дори са не можеш повече да забременееш....с медикаментозния се стимулира спонтанен аборт, с хормони, няма нищо страшно, кърви повече и боли,  но което изтича никак не е малко, нормално е да кърви, но кърви по-силно 2 дни, не може да получиш анемия, това не е спускане артерия, изтичат всички неща от матката....не се страхувай!!! Много по щадящо е за жената....
До коя седмица най късно, може медикаментозен?
Не знам какво да правя. Благодаря за отговорите Ви.

# 133
  • Мнения: 640
Прочетох за момичето направило сериозен кръвоизлив и анемия, уплаших се защото аз съм си малокръвна по принцип, с нисък хемоглобин.
При нормалния аборт остъргват от вътре матката и има опасност да наранят нещо, да се получи срастване, дори са не можеш повече да забременееш....с медикаментозния се стимулира спонтанен аборт, с хормони, няма нищо страшно, кърви повече и боли,  но което изтича никак не е малко, нормално е да кърви, но кърви по-силно 2 дни, не може да получиш анемия, това не е спускане артерия, изтичат всички неща от матката....не се страхувай!!! Много по щадящо е за жената....
До коя седмица най късно, може медикаментозен?
Не знам какво да правя. Благодаря за отговорите Ви.
http://josephdimitrov.com/temi/122-medikamentozen-abort
Тук има достатъчно информация, не се съгласявай на друг аборт, ако не е късно, ако трябва ела до София, ако не звънни в тази клиника и ги помоли да ти кажат, къде да отидеш във Варна, те би трябвало да знаят.
Стискам ти палци, не се притеснявай, ако има нещо питай Simple Smile Hug

# 134
  • Мнения: X
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт