Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 366 133
  • 2 908
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7
Благодаря ти много за успокоителните думи. Да ще остана от сряда до петък е болницата. Доктора така прецени, че е най- добре. Дано да мине леко.

# 331
  • Мнения: 7
Момичета след приключване на процедурата, кога трябва да се отиде на контролен преглед?

# 332
  • Мнения: 627
Благодаря ти много за успокоителните думи. Да ще остана от сряда до петък е болницата. Доктора така прецени, че е най- добре. Дано да мине леко.
Petmilit, сигурно не ти е до това, но моля те да споделиш в коя болница си и кой доктор. Може и на ЛС. Изчетох целия интернет, много противоречива информация. И мен ме очаква същото, а положението ми не е хич розово, най-вече емоционално.

# 333
  • Мнения: 7
Момичета вече са 24 часа след първите три хапчета- мифепристон. Вчера не усещах нищо, но днес съм отпаднала и имам гадене и леко ме боли глава. Не мога да хапна нищо, а трябва, защото утре доктора каза в 8 сутрин на гладно за Топогина. Нормално ли е да съм така според вас?

В болница Шейново съм и при доктор Румен Велев.

Момичета имам и темп 37. Това е преди Топогина, който ще пия утре. Как ще издържа утре не знам Sad

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 09:53 от bubanka

# 334
  • Мнения: 1 278
Аз ходех на работа, че и излизах вечерта преди Топогина. Едва след него имах неразположение. Изчети темата назад и не се притеснявай толкова. Все пак си пид наблюдение, аз бях съвсем сама у дома и оцелях. Hug Успех!

# 335
  • Мнения: 640
Момичета имам и темп 37. Това е преди Топогина, който ще пия утре. Как ще издържа утре не знам Sad
Да не си легнала някой вирус?!

# 336
  • Мнения: 7
Не, според мен е реакция от хапчетата.

# 337
  • Мнения: 640
Не, според мен е реакция от хапчетата.
Странна реакция, дано да мине бързо

# 338
  • Мнения: 3
Здравейте!Живея в Палма де Майорка на 28юли се наложи да направя медикаментозен аборт,защото бях в 11г.с а бебето беше спряло да се развива в7г.с.Всичко мина много добре ходих на доктор 5 дни след това и той ми каза,че има още малко да се изчистя,но щом кървя още това е добре ще се изчисти всичко.Два дни след прегледа ми спря кръвотечението и започна само леко кафяво,но снощи вече 13 дни след анорта получих пак кръвотечение и паднаха няколко съсирека за около 2 часа.Днес вече е много слабо почти няма кръв,но съм малко притеснена тук докторите не са най-добрите😔Някой имал ли е такъв проблем?Благодаря предварително

# 339
  • Варна
  • Мнения: 99
Здравейте. Моят медикаментозен аборт беше тази сутрин рано, в 17г.с. във Варна, ОБ. Страхотен екип със страхотно отношение. Вчера в 13 ч ми поставиха първото хапче Мифепристон вагинално, а след 2 часа и второто. Нищо не почувствах. Към 18:30 снощи ми поставиха и Топогин вагинално. От вечерта започнаха леки контракции, даже успях да поспя. Събуждах се по някое време със засилващи, но наистина ги сравнявам с менструални силни. В 2:00 ми изтекоха водите, аз помислих, че е кръв, но не. Прегледа ме доктора и установи, че е започнал процеса. До 6:00 се въртях,станах, но се засилиха и започнах да получавам напъни. Към 07:30 вече приключи, включиха ми система, упойка и ме изчистиха. Всичко е зад мен сега, гледаме напред и позитивно, до следващите две чертички. Успех на всички!

# 340
  • Мнения: 640
Защо? Те изчистиха? би трябвало да се изчисти само?!?!

# 341
  • Варна
  • Мнения: 99
Защо? Те изчистиха? би трябвало да се изчисти само?!?!
Такава била процедурата, за да са сигурни че нищо не е останало. Упоиха ме и след 15 се събудих. Нищо не ме болеше.

# 342
  • Мнения: 640
Защо? Те изчистиха? би трябвало да се изчисти само?!?!
Такава била процедурата, за да са сигурни че нищо не е останало. Упоиха ме и след 15 се събудих. Нищо не ме болеше.
Идиоти

# 343
  • Мнения: X
[В 17 г.с. няма как да е медикаментозен аборт. Той се прави до определени дни, които са много по-малко май бяха докъм 10 г.с., не помня. Пише го и на лекарствата. След този период си е кюретаж като понякога помагат процеса със същите хапчета. В моята стая имаше момиче, което прекъсваше в 20 и нвкоя седмица заради установени малформации. Дадоха и същите хспчета като на мен, след това за съжаление следва раждане и изчистване поради напредналия срок на бременността. Много е тъжно и тежко като се наложи по-късно, по-рано по-лесно се преживяванялак си. Момичето беше съкрушено, едвам я успокоихме, още я помня Sad

# 344
  • Варна
  • Мнения: 99
При мен го водеха навсякъде терапевтичен аборт, който се извършва медикаментозен т.е чрез медикаменти и да - като раждане беше.

Общи условия

Активация на акаунт