Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 366 741
  • 2 924
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: X
При медикаментозния той е изцяло такъв, т.е. няма никаква намеса от лекар и не е възможно да се направи в 17 г.с., така че вашето е различно. Не е важно, важното е да е минало добре и вие да сте добре.

# 346
  • Мнения: 1
http://m.bg-mamma.com/?topic=1024895

Здравейте!Видях,че има жени,които са избрали медикаментозен аборт след,като преди това са раждали със секцио.Аз съм в 6 г.с.Раждала съм и двата пъти секцио и сега ми предстои такъв вид аборт.Изпила съм само първото хапче,Утре останалите.Моля да споделите мнение относно очакваната болка (аз менструални досега не съм имала...единствено мога да направя съпоставка с друг вид болка).Избрала съм добър гинеколог,които е запознат със всичко това.Четох по форумите за огромни кръвоизливи и всякакви негативи относно този метод.Ще съм ви благодарна за мнения!

# 347
  • Мнения: 192
http://m.bg-mamma.com/?topic=1024895

Здравейте!Видях,че има жени,които са избрали медикаментозен аборт след,като преди това са раждали със секцио.Аз съм в 6 г.с.Раждала съм и двата пъти секцио и сега ми предстои такъв вид аборт.Изпила съм само първото хапче,Утре останалите.Моля да споделите мнение относно очакваната болка (аз менструални досега не съм имала...единствено мога да направя съпоставка с друг вид болка).Избрала съм добър гинеколог,които е запознат със всичко това.Четох по форумите за огромни кръвоизливи и всякакви негативи относно този метод.Ще съм ви благодарна за мнения!
Вие сте в малка седмица и предполагам, че няма да е кой знае колко тижко. Може би като по-обилен цикъл. Моят беше в 12г.с. с два плодни сака, и двата бяха кухо яйце и отговаряха по размери на 7г.с. Първите няколко часа след вторите хапчета наистина получих много обилно кървене, да не кажа кръвоизлив. Но на следващия ден беше по-слабо и от цикъл. Болки не съм имала никакви, при положение, че имах адски болезнен цикъл 😊 За всеки случай може да си вземете болкоуспокояващи като бусколизин или свещички профенид (имат много добър ефект) Успех и дано всичко мине по най-лекият начин 😚

# 348
  • Мнения: 728
Аз имах силни болки още след първото хапче... природата беше решила да действа и да не чака... профенид ме спасиха... иначе имам болезнен цикъл и висок праг на болка... ноо това наистина ме болеш... щом повърнах от болката... Но при всички е различно... кървене нямах... даже се притесних че не кървя много.

# 349
  • Мнения: 1
Mомичета и аз днес в 12 часа на обяд пих първото хапче мифебристон какво да очаквам много се притеснявам

# 350
  • Варна
  • Мнения: 99
Здравей. Първо кураж, мила! При мен нищо не се случи с първото, а и с второто нищо. То отделя плодния сак, поне така ми обясниха. Следващото, ако е топогин, там ще има усещане вече. Надявам се да мине всичко бързо и безболезнено. В кой месец си?

# 351
  • Мнения: 4
Здравейте дами! От къде се снабдихте с Топогин? Търсих в поне 10 аптеки, но нищо Sad

# 352
  • Мнения: 640
Здравейте дами! От къде се снабдихте с Топогин? Търсих в поне 10 аптеки, но нищо Sad
Не трябва ли да ти го даде лекар?

# 353
  • Мнения: 4
Ами... АГ-то ми каза да си го купя... Той ли  би трябвало да ми даде или личния Confused

# 354
  • Мнения: 640
Ами... АГ-то ми каза да си го купя... Той ли  би трябвало да ми даде или личния Confused
На мен ми дадоха всички медикаменти в Мед.център, втората таблетка я сложиха вагинално...
Звучи ми несериозно да ти каже да си купиш

# 355
  • Мнения: 4
Е, утре ще се обадя да се разберем. Благодаря за отговора!

# 356
  • Мнения: 728
На мен АГ ми даде рецепта и отидох в аптеката да си ги купя (Мифегин и Топогин).

# 357
  • Мнения: 4
Ако сте от София моля да ми кажете от  коя аптека?

# 358
  • Мнения: 728
Ако сте от София моля да ми кажете от  коя аптека?

За съжаление не съм от София Sad АГ би трябвало да знае в кои сптеки ги има.

# 359
  • Мнения: X
]Само с рецепта есестествено, че няма кой да ви продаде без. Но е странно, че не са ви дали там където правите аборта. Нали ако ви стане лошо, ще трябва да отидете там където са ви дали хапчето, и на мен ми звучи леко несериозно.
П.С. Предполагам знаеш, че Топогин се приема на точно определен час след приема на първите хапчета, така че внимавай да не изпуснеш момента, докато се изяснявате с АГ.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 02:41 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт