Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 366 055
  • 2 908
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3
Никол , твоя аборт по-желание ли е? Не знам дали го има във всеки град, трябва да попиташ доктора си. Моят беше спонтанен аборт и в София ми беше предложен този медикаментозен вариант.

# 376
  • София
  • Мнения: 46
Моят скорошен опит бих искала да споделя. Наложи ми се на 12.11 медикаментозен аборт с близнаци, които нямаше как да задържа, тъй като са минали само 5м от секциото. Толкова години искахме детенце, роди ни се дъщеричката и сега бам още две. Лекарите ги беше повече яд от мене, че няма как да ги задържа....Не съм изпадала в неприятни депресивни състояния, както четох по-горе, но може би защото съм ангажирана с бебето денонощно.
Та, мога да кажа, че изключително леко мина всичко. Изпих в кабинета едно хапче (мифегин) и след 36часа още 2 (цитотек) и просто ми дойде цикъла. Не съм имала болки, съсиреци, нищо. Кървенето продължи 7дни. Доколкото разбрах е протекло така леко защото не бяха минали 49дни от първия ден на последната менструация. До тук бях на 3 прегледа, предстои и още един най-последен след като мине и редовната менструация до 2-3 седмици. Два пъти давах кръв - преди хапчетата (ПКК и бета ЧХГ) и 2 дни след началото на кървенето (само ЧХГ за да се види пада ли нивото, а то падна тройно надолу, което е един от индикаторите за успех на процедурата)
Доволна съм, да не дава Господ никога да изпадам пак в такова положение, но пак бих избрала неинвазивния метод.
На всички избрали метода пожелавам успех и горе главите - трябвало е, станало е, сега какво да се прави

# 377
  • Мнения: X
Да, определено, добре че най-накрая се появи и неинвазивния метод в България. Винаги е за предпочитане, да не говорим, че ако си загубил бебенце, което искаш след това на следващия цикъл веднага може да опиташ. Няма сраствания, няма упойки, много по-щадящ е според мен и за психиката - прибрах се вкъщи, не усетих голяма травма въпреки че си поплаках. Вече си имам бебенце, да ми е живо и здраво и премеждията са зад гърба ми. Да чукнем на дърво никога повече да не ми се налага, но определено е за предпочитане този вариант.

# 378
  • Мнения: 464
Всъщност не е гаранция срещу срастванията. Имам два медикаментозни аборта по медицински причини. Първият беше Ок, при втория не се изчистих напълно и получих сраствания. Преминах през две хистероскопии, за да се оправя.  Не го казвам, за да плаша някого, но и тази манипулация си носи своите рискове.

# 379
  • Свищов
  • Мнения: 44
Здравейте! В четвъртък бях на преглед с ултразвук. 4г.с. Бременността не беше планирана и по времето в което съм забременяла съм пила Медрол (кортикостероид) което се оказа рисковано за плода. Изпих една таблетка Мифепристон 200мг. в 13:00 на същия ден и до сега нищо. Никави болки никаква реакция. Днес около 17:00 часа усетих че съм леко отпаднала, измерих си температурата - 37, сега е 37,6. Не смея да взема Парацетамол, а друго нямам. Утре след 10:00 трябва да изпия първото хапче Цитотек, ако не е започнал процеса до тогава. Много съм притеснена. АГ ми каза днес да взема 3х1 ношпа, но понеже не чувствам болка не съм.

# 380
  • Мнения: X
Цитотек? Къде правиш аборта? Второто хапче би следвало да е Топогин. Не съм чувала да има друго регистрирано официално у  нас за медикаментозен аборт. Попитай пак лекаря си.

# 381
  • Мнения: 1 278
При процедури инвитро, често изписват медрол 2х1 или 1 на ден за потискане на имунната система. Аз го пих до 8 г.с.,имах мисед без сърдечна дейност, но не е причината медрол. Каква доза пиехте Вие?

# 382
  • Мнения: 728
Здравейте! В четвъртък бях на преглед с ултразвук. 4г.с. Бременността не беше планирана и по времето в което съм забременяла съм пила Медрол (кортикостероид) което се оказа рисковано за плода. Изпих една таблетка Мифепристон 200мг. в 13:00 на същия ден и до сега нищо. Никави болки никаква реакция. Днес около 17:00 часа усетих че съм леко отпаднала, измерих си температурата - 37, сега е 37,6. Не смея да взема Парацетамол, а друго нямам. Утре след 10:00 трябва да изпия първото хапче Цитотек, ако не е започнал процеса до тогава. Много съм притеснена. АГ ми каза днес да взема 3х1 ношпа, но понеже не чувствам болка не съм.

Сегашната ми бременност е инвитро. Пих Медрол до 15гс. по лекарско предписание.Незнам защо на теб са ти казали че трябва да махнеш бебче заради Медрола :О .. В момента масово се изписва Медрол при инвитро.

По темата... пии хапчетата както ти е казал АГ. Бременноста е прекалено малка.. 4гс ти току що си разбрала дето се казва. Не очаквай да има болки и много кървене... Първото хапче е за отлепяне на плодния сак. Второто е за предизвикване на контракции за изпадне.

# 383
  • Мнения: 464
Не знам при какъв лекар си била. Първо както вече са ти писали медрол масово се изписва при инвитро, т.е. не е  причина за прекратяване на бременност. И второ в 4г.с. няма как да се види бременност с ултразвук.
За лекарствата , ами трябва да слушаш лекаря, ако имаш съмнения или необичайни неразположения отивай в болницата. За но-шпа-то според мен не е задължително , ако нямаш болки.

# 384
  • Свищов
  • Мнения: 44
В листовката на Медрол пише „Ако сте бременна или съществува вероятност да сте бременна, Вие трябва да използвате ефикасни противозачатъчни средства и да НЕ правите опити за забременяване преди лекарството да се е излъчило от Вашия организъм.” А и имам снимка от ехограф с плоден сак отговарящ на 4г.с.
Вие лекар ли сте, че твърдите същото за невъзможно? Или просто се заяждате?

# 385
  • Мнения: 464
В листовката на Медрол пише „Ако сте бременна или съществува вероятност да сте бременна, Вие трябва да използвате ефикасни противозачатъчни средства и да НЕ правите опити за забременяване преди лекарството да се е излъчило от Вашия организъм.” А и имам снимка от ехограф с плоден сак отговарящ на 4г.с.
Вие лекар ли сте, че твърдите същото за невъзможно? Или просто се заяждате?

 Не се заяждам в никакъв случай. Може би реагирах по-емоционално, за което се извинявам . За медрола са ти писали момичетата по-горе, знам какво пише в листовката, неслучайно се назначава от лекари. То и в листовката на утрогестан пише да не се използва от бременни, а масово се назначава именно на такива .
Четвърта гестационна седмица реално е четвъртата седмица от последната менструация. Реално зачеването става две седмици след това, а имплантацията след още около седмица. На този етап обикновено бременност се установява само с тест и не може да се види нс УЗ. Но явно твоят случай е различен.

Желая ти всичко да мине безпроблемно. Температура 37.6 най-вероятно е реакция от лекарството. Но ако стане по-висока отиди в болницата. Успех!

# 386
  • Мнения: 47 956
Медрол се ползва от адски много бременни по много поводи, но ние само го споменаваме за протокола, а не защото съдим решението ти за прекратяване на бременността. Все пак е сериозно лекарство и се назначава от лекар и на небременни, така че предупрежденията в листовката са си уместни.

# 387
  • Мнения: 464
Права си happy! То най-вероятно има значение и колко време и в какви дози е приеман.  Но понеже и аз съм от изстрадалите поради лекарски грешки и реагирах емоционално, което не ме оправдава и за което се извинявам. В крайна сметка сме тук да си оказваме подкрепа , а не да съдим.

# 388
  • Свищов
  • Мнения: 44
Момичета, и аз съм в шок след това, което написахте за Медрола. Въпреки, че бременноста не беше планувана, искахме да я задържим. А не знам в какви дози се пие Медрол от бременни, но точните думи на АГто бяха „С тази ударна доза, по-добре не рискувайте”. Не искам да мисля повече, каквото сам си направиш, друг не може.

# 389
  • Мнения: 1 278
hellen_a, попитах те каква доза Медрол си пила, за да се препоръча прекъсване на бременността. Отговори, моля - важно е да знаем. Листовките на всички лекарства по време на инвитро са ужасяващи. Иначе съм съгласна, че в идеалния случай организмът трябва да е чист от отрови преди и по време на бременност.
 Късно е да се обвиняваш, но бих те посъветвала винаги да търсиш повече от едно мнение. Аз ходих при 3-ма лекари, преди да взема хапчето. Не исках да повярвам, че е непоправимо.
В крайна сметка, как се чувстваш след приема на медикаментите?
Бъди спокойна, всичко се случва с причина. Съжалявам, ако съм те разстроила, но е важно да знаем дали взимаме правилните решения. Говоря както за теб, така и за себе си. Вече поставям всичко под съмнение и се опитвам да бъда информирана достатъчно.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 22:16 от Малага

Общи условия

Активация на акаунт