Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 405
# 406
Здравейте момичета Yellow Heart

Разписвам се в темичката.

За съжаление точно преди седмица, на 3ти януари направих спонтанен аборт, 7 гс, ембрионът ми бе спрял да се развива. Казаха ми, че се налага кюргаж за "доизчистване", но и ми предложиха втората опция с медикаменти. Без колебание, избрах хапчетата като по-щадящ метод, за естествено изхвърляне на плода. Така или иначе абортът, спонтанен или не, е изключително деликатен емоционален момент, така че реших да си спестя отвратителни манипулации с пълни упойки.

Та, седмица по-късно, все още имам леко кървене. До вчера имах и доста силни болки, в най-силните дни и втрисане, подобно на треска състояние, но преминах през това без обезболяващи. От малка имам изключително болезнена менструация, така че усещанията не бяха нови за мен.

Все пак се замислих, че за жени, които не са свикнали на болка, този период на изчистване ще им се стори доста неприятен. Така че обезболяващите задължително да влязат в употреба ако случаят е такъв.

Прочетох, че някои от вас са виждали отделения си ембрион...не съм сигурна дали да се радвам или не, но аз не попаднах на него, дано е изтекъл някъде в тоалетната и на предстоящия ми преглед всичко да е изчистено.

И подхождам с голяма надежда, за това, че мога да опитам отново да забременея след първия ми нормален цикъл.

Като заключение, процесът на медикаментозно изчистване не е приятен, сравнително дълъг е, и е нужен физически и психически покой за определен брой дни. Не правете моята грешка да тръгнете веднага на работа и да не си дадете нужното време за почивка. Все пак смятам, че хапчетата са предпочитане пред хирургическата алтернатива. Успех на всички, на които им предстои изчистване и се надявам да има по-малко планирани и непланирани аборти Simple Smile Flowers Hibiscus

# 407
Здравейте.Досега никога не съм писала по форуми...обикновено ги използвам само за да получа някава информация като просто си чета..сега обаче сякаш и аз имам нужда да споделя с някой,който е го е преживял Confused  Имам две прекрасни деца,едното на 6,а другото на 1г. и 4м....както и да е да не изпадам в подробности...преди няколко дни разбрах че отново съм бременна .Вчера бях на преглед-в 5.г.с. съм .За съжаление няма как да го задържа и утре ми предстои медикаментозен аборт-АГ ми препоръча този вариянт като най-щадящ.Докторът ми каза да изпия 1 хапче Мефипристон и 36часа след това (ако нямам някакво зацапване.при наличие на такова да започвам веднага с второто) да започна с Топогина-3 таблетки които да приема по половин през 2 часа.Притеснява ме това че никъде не срещнах някой да ги е приемал по този начин Confused  Също така се притеснявам от това какво да очаквам като кръвотечение..четох за  обилно течение като кръвоизлив,а аз съм с нисък хемоглобин и това малко ме притеснява...както и болката..минала съм и през двата вида раждане-едното нормално,а другото секцио но все пак ме е страх...вие какво пихте за обезболяване? Вероятно няма жена,на която й е лесно да вземе такова решение(аз още не съм изпила хапчетата,а вече се чувствам ужасно:cry: ),но на тези които вече са го взели пожелавам всичко да ми е леко...дано и при мен се случи така:disappointed_relieved:

# 408
На мен ми предписаха 3 хапчета наведнъж Мефипристон и след 36 часа -Топогина. Начинът на приемане, който са ви предписали наистина изглежда странен, но в крайна сметка лекарите разбират по-добре, вероятно има причина да е така. При мен имаше доста кръв и болка, но както споменах горе не съм взимала обезболяващи. Може да си вземете ношпа, като по-лек вариант, или пък ибупром макс ако болката е нетърпима. Като цяло състоянието наподобява мнооого тежка менструация. Късмет, не се притеснявайте, до 10 дни ще се чувствате както преди!

# 409
Според мен не може да се сравни с раждане, където болката е много по-голяма, така че не се притеснявай. Успех!

# 410
Този метод ми е познат,казват че топогин бил по-въздействащ през няколко часа и то орално приеман.Но моето първо хапче мефипристон беше вагинално.

# 411
Благодаря на авторката за темата, беше ми много полезна и мерси на мама-хипопотама за милите думи. Нека ви разкажа как мина и при мен.

Изпих 3те хапчета миналия петък след работа и в неделя сутрин взех топогина с един нурофен. Почти веднага започна да ме боли доста корема и след 40минути спря. Моят съвет е да взимате обезболяващото преди топогина, за да има време да подейства.
Случи се нещо, което доста ме притесни обаче - на 25минута от процеса повърнах. В листовката на топогина пишеше, че ако стане белята до 30мин след приема - трябва да се повтори. Естествено в неделя сутрин нямаше как да се чуя с лекарката ми за съвет, добре че една позната е медицинска сесра, та тя ми обясни, че винаги дават повече време, от колкото в действителност би било проблем и ме успокои да не се шашкам за 5/10мин.
Иначе изобщо не кървях толкова, колкото очаквах, но имах големи съсиреци при всяко ставане от леглото. Тази седмица ми мина като нормален цикъл, даже вече спря. Явно си е до организъм всичко.

Хайде живот и здраве да се засичаме скоро из групите за мами и да не ни се налага да минаваме по този път пак Flowers Four Leaf Clover

# 412
Здравейте .Връщам се отново за да разкажа как протече при мен медикаментозноя аборт...който всъщност беше днес.В петък вечерта изпих Мифепристона.До тази сутрин нямаше нищо,като изключим леката отпадналост и гадене от време на време.Днес в 8ч трябваше да започна приема на Топогин,по половин таблетка през два часа -общо 3 таблетки на 6 приема.Малко преди първия прием видях че имам леко розово зацапване.Половин час след изпиването усетих лека болка и от страх че много ще боли взех 1 таблетка Ношпа.Страховете ми обаче за моя радост не се оправдаха...това беше единствената болка която изпитах.Към 9.30ч усетих че нещо ми тече,отидох в тоалетната и сякаш всичко излезе още тогава...един съсирек с нещо малко и по светло...предполагам плодния сак  Cry ...наистина трябва да имаш силна психика за да се справиш с тази гледка Sad
Следващите няколко ходения до тоалетната бяха отново с изхвърляне на подобни съсиреци и оттам нататък всичко стана като малко по обилен  месечен цикъл...но наистина нямаше болка...предполагам че много зависи от седмицата в която се прави,но имам съмнемия че и начинът на приемане на Топогина има роля в това.Остава само да изчакам течението да спре,за да отида отново на преглед и силно се надявам всичко да се е изчистило.Определено не съжалявам че избрах този метод.Надявам се да съм била полезна.Успех на всички,които им се налага да преминат през това.

# 413
Момичета  направих медикаментозен аборт на 8 януари. Изпих 4 хапчета и 1 във влагалището. Наведнъж. След 3-4часа започнаха страшни кръвоизливи със съсиреци. Цяла вечер бях над тоалетната. После два дни само зацапване. Бях на преглед и док. Каза, че всичко е наред. Но на 3тия ден отново почна силно кървене на тласъци със съсиреци. Звъннах й, а тя каза, че е нормално. После 2,3дни пак беше нормално като цикъл и от вчера пак е много обилно със съсиреци. Вече 11 дни кървя. Нормално ли е да е толкова силно и да има съсиреци. А винаги имам обилен цикъл със съсиреци.

# 414
Ами зависи в коя седмица си била. Спомням си че и на мен в първите дни ми се видя ужасно много, но после намаля. Все пак към 11-ти ден вече трябва да поотшумява. Не те ли викат скоро на преглед, аз мисля че ходих на 12-я или 14-я ден не помня.

# 415
Ами зависи в коя седмица си била. Спомням си че и на мен в първите дни ми се видя ужасно много, но после намаля. Все пак към 11-ти ден вече трябва да поотшумява. Не те ли викат скоро на преглед, аз мисля че ходих на 12-я или 14-я ден не помня.
Не. Но мисля да отида да ме видат във вторник.

Общи условия

Активация на акаунт