Уред за сушене на плодове и зеленчуци - 2

  • 147 184
  • 763
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 303

Така е на картинката с разширени междуредия, но вътре е подреден сбито. И аз без да се замисля редих така и не съхнеха, само най долния ред леко и ги въртях. Кой да се сети, че то въздуха няма от къде да минава.
Скрит текст:

# 391
  • Мнения: 2
Здравейте, купих от Лидъл уред за сушене на плодове, пробвах с праскови, нарязани тънко от 3 до 5 мм, за 24 часа на 70 градуса. Образува се конденз по стените, вътре има дори мухлясали парчета. Сухи само от едната страна в три от тавичките и то само 5-6 броя. Спазвах инструкцията на уреда. Ползвахте ли вече и Вие този уред, моля за съвет или да го връщам на продавача? Благодаря Ви!

# 392
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
На мен веднъж ми се случи след като спрял тока да намеря конденз. Уредът през цялото време ли работи? Усещате ли с ръка топлината и вентилатора?

# 393
  • Мнения: 4 303
Здравейте, купих от Лидъл уред за сушене на плодове, пробвах с праскови, нарязани тънко от 3 до 5 мм, за 24 часа на 70 градуса. Образува се конденз по стените, вътре има дори мухлясали парчета. Сухи само от едната страна в три от тавичките и то само 5-6 броя. Спазвах инструкцията на уреда. Ползвахте ли вече и Вие този уред, моля за съвет или да го връщам на продавача? Благодаря Ви!
Да не би като мен да сте ги сложили на сгъстени редове?
От незнание първия път не обърнах внимание, че като се завъртят междуредията стават по широки и така въздухът минава между плода.

# 394
  • Мнения: 5 459
И аз ги слагам на гъсто, но до сега не съм имала проблем. вече си ползвам уреда 4-та година и суша какво ли не....

# 395
  • Мнения: 6 612
Моите сушилни са други марки, но не съм имала такъв проблем. Редя и нагъсто тавичките, и раздалечени, според дебелината на парчетата, които суша. Аз места тавичките през 2-3 часа (най-горната свалям долу, най-долната горе).
Виж дали уреда работи през цялото време (чува се шум, усеща се затопляне). В темата за Лидл някой се оплака, че уредът изключвал и го беше върнал. Peace

# 396
  • Мнения: 4 303
Аз поне писах за междуредието, че трябва да е по голямото. Иначе плодовете ги редя на гъсто, те при започване на сушенето се свиват, и ги пренареждам горе-долу т.е сменям им местата.

# 397
  • София
  • Мнения: 1 864
Здравейте, купих от Лидъл уред за сушене на плодове, пробвах с праскови, нарязани тънко от 3 до 5 мм, за 24 часа на 70 градуса. Образува се конденз по стените, вътре има дори мухлясали парчета. Сухи само от едната страна в три от тавичките и то само 5-6 броя. Спазвах инструкцията на уреда. Ползвахте ли вече и Вие този уред, моля за съвет или да го връщам на продавача? Благодаря Ви!

Като за начало - не се суши на 70 градуса, защото нищо от полезните неща в плодовете и зеленчуците не остава в тях след сушенето. Оптималната температура е 45-47 градуса. Подреждането също не трябва да е плътно, за да има от къде да минава въздухът. Аз съм с Gorenje и нормалното разстояние между тавичките е 25 мм, а когато ги повдигна ( обикновено заради цели чушки за пълнене) става 4 см. Винаги оставам поне по 1 см между парчетата, понякога и доста повече - зависи какво суша. Когато суша кайсии, смокини, сини сливи, вишни, череши - т.е тези, които имат люспа и се сушат цели или разполовени - винаги хубаво ги надупчвам с остър нож - все от някъде влагата трябва да излезе, нали?   Wink

Това, че за 24 часа са мухлясали прасковите, обаче, ме навежда на мисълта, че може нагревателят да не е работил, само вентилаторът да е въртял. При 70 градуса за 24 часа  прасковките щяха добре да са се спаружили, а не да са мухлясали  newsm78 Преди година приятелката ми си купи сушилня от Кауфланд и след 3 дневно сушене на сливи те бяха точно толкова сочни и свежи, колкото и в началото на процеса.  hahahaОказа се, че има дефект и нагревателят не работи, затова я върна. Проверете дали и при вас няма някакъв подобен дефект. При 70 градуса машината е много, много топла на пипане.
Кондензът по стените обаче означава не неработещ нагревател, а липса на вентилация, което значи, че плодовете са били много плътно наредени и не е имало от къде да минава въздухът.
Моят съвет е да направите още една проба за 5-6 часа като спазите всички описани тук неща и ако пак резултатът е същия - сменяйте машината.
Успех! bouquet

# 398
  • Мнения: 2
Здравейте, благодаря за съветите. Вчера пробвах с по-сух плод-ябълки, нарязани изключително тънко и отново само от една страна са изсушени и то в една неширока ивица.Количеството беше две средни ябълки в целия уред, в 5 тавички. Вероятно уреда не е изправен, тъй като не се усеща движение на въздух, мирис на плод. Ще трябва да го върна, но се колебая дали да взема друг или да си купя друга марка.

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 00:04 от Lidia Veleva 600767

# 399
  • Мнения: 502
Аз ползвам този на Лидл. Върши великолепна работа.
Искам да питам стафидното грозде как го сушите - на цели зрънца или разцепени на половини? И друго - чесън как сушите, за да го смелите на прах? Обелени скилидки, пак разполовени?

# 400
  • София
  • Мнения: 1 864
Аз ползвам този на Лидл. Върши великолепна работа.
Искам да питам стафидното грозде как го сушите - на цели зрънца или разцепени на половини? И друго - чесън как сушите, за да го смелите на прах? Обелени скилидки, пак разполовени?

Гроздовите зърна ги суша цели, но добре надупчени с остър нож, за да има от къде да изпарява. Скилидките чесън ги режа на филийки в зависимост от големината им. И разполовени става, но ако са големи ще съхнат малко по-бавно.

# 401
  • Мнения: 502
Alleks, благодаря!

# 402
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
След дълги години работа на старата ми сушилка (два пъти оправяна в сервиз), вече я пенсионирах, беше от Метро..., влизам да похваля новата...
Горене...., изключително приятна на вид, прозрачна, удобно следя нивото на изсъхване, безшумна, цяла нощ беше включена, с таймер и нагласяне на желани градуси....
Изключително доволна съм, препоръчвам...
Пожелавам богата реколта за всички и много "сушенки" на зима, край камина....

# 403
  • Мнения: 1 249

Така е на картинката с разширени междуредия, но вътре е подреден сбито. И аз без да се замисля редих така и не съхнеха, само най долния ред леко и ги въртях. Кой да се сети, че то въздуха няма от къде да минава.
Скрит текст:

Здравейте, видях, че имате същия като моя уред за сушене. Имам го съвсем от скоро и снощи за първи път го използвах за сушене на ябълки. Нарязах на много тънички резенчета и оставих на около 70 градуса за цяла нощ. Резултата е учудващо добър, за първи път да ми харесат сушени ябълки. Станаха хрупкави и сладки, а не жилави. Обаче ми направи впечатление, че при работа, т.е. при нагряване пластмасата излъчва една миризма на химия, което изключително ме притесни и наведе на мисълта, дали въпросният уред е безопасен за храната. Тавичките са от една по - мека пластмаса, като на кутиите за съхранение, поне няма да се чупят, но тази миризма, доста ме притесни... Замислих се да постилам тензух отдолу на тавите, но едва ли ще реши проблема, ако се отделят вредни вещества при нагряване. Та, въпросът ми е дали вашият уред мирише така, при работа? Не видях никъде в книжката да има сертификат за безопасност и вида на използваната пластмаса. Чак се замислих за някакви метални тавички със същата форма и размери, и скаричка отдолу, а толкова съм очарована от резултата, но тази мисъл не ми дава мира. Ще съм доволна ако и други потребителки се включат с мнение. Благодаря!

# 404
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Лично мен, би ме притеснявало ако се отделя миризма от пластмасата. Това е показател, че най-вероятно не е безвредна. Качествената пластмаса не би трябвало да отделя вещества/миризма. В упътването на моята сушилня пише, че сушилнята има разрешение за контакт с хранителни продукти.

Скрит текст:
Има един филм: Пластмасова планета, там информацията за пластмасата е доста...
От години не съхранявам храна в пластмасови съдове. Мисля, че балансът е важен и гледам да не изпадам в крайности.

Общи условия

Активация на акаунт