чай от Сена и бременност

  • 16 605
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте,
искам да попитам нещо, което и други мами ги вълнува.
Вчера една генеколожка ми каза да пия чай от Сена срещу запек, но преди време друга ми каза, че всички чайове срещу запек били опасни, защото предизвиквали контракции.
Някой чувал ли е да вреди този чай?
Поздрави   bouquet

# 1
  • Мнения: 505
Недей си прави експарименти с такива чайчета против запек. И аз бях със същия проблем и се оправих постепенно  с плод и зеленчук. А за чая от сена мисля че няма д анавреди т. като в Матерната има сена ,но незнам в какво количество е в чаяа ти. Така че по-добре пий Матерна.

# 2
  • Мнения: 992
Може, но в умерени дози.
Цитат
Сена (Senna alexandrina)
 Силно очистително, да не се използва във високи дози или за продължително време.

виж тук :  билки и бременност

# 3
моята навремето ми каза - никакви средства срещу запек, защото спазмите, които предизвикват, могат да предизвикат и контракции. При това СЕНА (и всички средства, в които участва), предизивкват такива спазми.
Затова, по - добре направи корекции в хранителния режим. Има много писано по въпроса - плодове, зеленчуци, хляб Бонус/Тонус,...

# 4
  • Мнения: 307
  На самия чай със  сена (китайския) си пишеше, че е противопоказен при бременност.
На мен гинекологът ми каза, че мога да ползвам шоколадите за разхлабване, а и те са със сена. newsm78
Лично аз предпочетох чай "Blevit L", защото той със сигурност става за бременни.
Кивито също ми помагаше.

# 5
  • Мнения: 5 103
Aз пия сенна , но на хапчета през цялата бременост Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз също съм на мнение, че подобни чайчета и шоколадчета предизвикват контракции. Един път пих чай от Сена докато бях бременна и няма да ти казвам какво ми се случи. По принцип запекът през бремеността е характерно явление. Друг е въпросът, ако си имала и преди това. При мен се явяваше периодично и пиех течен парафин, по препоръка на доктора.

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И на мен ми казаха, че чаят от Сена предизвиква контракции. Защо не пробваш с Дуфалак?

# 8
  • Мнения: 380
Аз съм с колит и нещата се оправят само със Сена. По време на бременноста също си ги ползвах слабителните шоколадчета и нямаше проблем. Явно при всеки е различно. Thinking По принцип другото име на сената е майчин лист.

# 9
  • Мнения: 2 663
Сената е категорично забранена за бременни!!!!!Не си правете експерименти!!!

Има много натурални начини да се преботите със запека,а и сената решава пробл;ема само временно и червата стават още по-лениви.За мен е глупост да се пие,но това си е моето мнение!
Пробвай с кивита (5-6) на ден,ХУСК,повече плодове и зеленчуци....

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
И на мен ми казаха, че чаят от Сена предизвиква контракции. Защо не пробваш с Дуфалак?


Не можех да се сетя, но това лекарство ми го бяха казали и на мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
На мен ми бяха казали, че мога да пия зелен чай, защото запекът е опасен и в един момент като тръгне на зор, може контракции да се получат. Аз съм си със запек отпреди, по време и след бременността.

Но както писахме в една тема преди 2 дни, можеш да пробваш и по по-бабешки методи - топла (до гореща) вода сутрин на гладно, може и с лъжичка мед, сини сливи и круши, зелени супи, ябълчици и т.н.

# 12
  • Мнения: 747
В 19 г.с. получих контракции, и то болезнени, след като в продължение на месец бях пила хапчета сена. После- болница, системи, та се оправиха нещата, но късно научих, че сена-та може да предизвика контракции. И щях да съм го научила по-рано, ако не се бях подвела по надписа на опаковката, където пишеше, че се препоръчва за бременни! #Cussing out Оттогава нямам нито една контракция, вече 1,5 месеца, така, че убедена съм, че сената беше "виновна".
Препоръчаха ми Дармол-пастили за запек, но още не съм пробвала.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
Ето я другата тема за запека, която върви от 2 дни.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=87607.0

# 14
  • Мнения: 151
Момичета, много се радвам, че ви питах. Дадохте ми невероятно полезна информация. Благодаря ви, можеше да стане голяма беля  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт