Чистене на уши

  • 7 592
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
По повод на другата дискусия... Може и да отговорите за миналото,напр. Чистех си ги редовно и нямах проблеми.
Говорим само за чистенето от доктор, не за вкъщи.

# 1
  • Мнения: 2 732
Не съм ходила на доктор да ми чисти ушите и нямам проблеми с тях Peace

# 2
  • Мнения: 6 472
Никога не съм ходила на доктор за такова нещо и не мисля че имам проблеми (поне за момента).

# 3
  • Мнения: 2 700
Ходя на доктор веднъж в годината, защото навремето прекалено много се чистех сама и имах проблеми. Оказа се, че:
1/ прекаленото чистене провокирало по-голяма секреция
2/ специалистите забраняват чистене с клечки, което естествено използувах в домашни условия /освен тези бебешките, дебелите, които така или иначе нищо не чистят/
и най-странното
3/ по принцип трябвало да се ходи ежегодно за почистване, като при гинеколог, мамолог и зъболекар

# 4
  • Мнения: 1 659
Ходя да ми чистят ушите,защото пройзвеждам много ушна кал, и ако не ги почисвам това започва да пречи.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отговор:

При нужда от чистене, ходя на лекар-специалист за тази дейност!

# 6
  • Мнения: 5 183
А болезнена ли е тази процедура? Моят юнак май се нуждае от такова нещо.

# 7
  • Мнения: 2 700
Не. Водила съм и дъщеря ми и тя нищо не усети. Поставя се легенче под съответното ухо и се впръсква течност под определен ъгъл, така че секретът да изтече. При гъст секрет може да бръкнат и с пинсети, но пак не се усеща.

# 8
  • Мнения: 5 183
Не. Водила съм и дъщеря ми и тя нищо не усети. Поставя се легенче под съответното ухо и се впръсква течност под определен ъгъл, така че секретът да изтече. При гъст секрет може да бръкнат и с пинсети, но пак не се усеща.

Благодаря, Соларис!   bouquet

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Всяка божа сутрин си чистя ушите с клечка за уши, това за мен е все едно да не си измия зъбите или очите, въпреки че това е вредно, както е писала по-горе solaris .
Искренно и лично, не съм ходила на ушен лекар за почистване на ушите, понеже нямам проблеми за сега.
Преди 20г. имах проблем с ушите, дори лежах в болница, тогава за последно лекар е почиствал ушите ми.

# 10
  • Мнения: 1 072
Отговор:

При нужда от чистене, ходя на лекар-специалист за тази дейност!
Шани, целта на анкетата ми е именно да установя до каква степен е необходима тази процедура. Ако 99% от хората не си чистят ушите (медицинския начин) и нямат проблеми едва ли е необходимо това нещо да се прави периодично.

# 11
  • Мнения: 5 183
Много 4есто при преглед на уши4ките на моя юнак, редом със сливиците и прослушването на гърдите при някоя настинка, ли4ната ми казва, 4е не може да ги види добре, защото има много ушна кал навътре. не го казва като някакъв проблем, но ВСЕКИ път го казва. И аз я питам:"Добре де, нормално ли е това? Все пак така вие НИКОГА не можете да му видите уши4ките наред ли са защото абсолютно винаги имало ушна кал и не било ясно." Тя каза 4е може да ме препрати да му ги из4истят, но не било належащо. Т.е. аз да решавам дали и кога евентуално да ме препрати... та затова питам и аз и 4ета с интерес темата. така де - за какво го водя тогава на лекар? Ушите не можели да видят, гърлото и него см сигурна 4е не виждат, защото той не си отваря устата добре, а и все запо4ва да се дави ... загубена работа...

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отговор:
При нужда от чистене, ходя на лекар-специалист за тази дейност!
Шани, целта на анкетата ми е именно да установя до каква степен е необходима тази процедура. Ако 99% от хората не си чистят ушите (медицинския начин) и нямат проблеми едва ли е необходимо това нещо да се прави периодично.

"Оттатък" го казах и сега последно:

Ако имате нужда, ушите се чистят от лекаря. Проблеми някакви Ви се явят или намаляване (или загуба) на слуха от запушени уши и т.н., което обаче може да го констатира само специалиста и то точно ушния. Значи той преценява дали сте за чистене, дали сте за друг род лечение.

Естествено загуба на слух може да има поради "сто" други причини (да не дава Бог  Praynig).

# 13
  • Мнения: 3 042
Не съм ходила на доктор да ми чисти ушите и нямам проблеми с тях Peace

 Peace И аз така.

# 14
  • Мнения: 3 537
Нямам проблеми и никога не съм ходила доктор да ми ги чисти,но и без да имаш проблеми е хубаво да се ходи профилактично,защото с клечките за уши колкото и да е няма да се изчестат така добре както ще ти го направи доктора Peace

Общи условия

Активация на акаунт