Снимка на зъби с направление от училищен зъболекар

  • 1 741
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 819
Здравейте, синът ми е бил днес при зъболекарката в училище и му е дала направление за снимка на зъбите.
Каазала е да отиде в стоматологията в същия град. Живеем в съседен град и въпросът ми е възможно ли е с това направление да се прави снимка в стоматологията в града ни?
Иначе казано, направлението универсално ли е или е за точно определена поликлиника Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 13 141
Здравейте, синът ми е бил днес при зъболекарката в училище и му е дала направление за снимка на зъбите.
Каазала е да отиде в стоматологията в същия град. Живеем в съседен град и въпросът ми е възможно ли е с това направление да се прави снимка в стоматологията в града ни?
Иначе казано, направлението универсално ли е или е за точно определена поликлиника Thinking

A дали е наистина направление, т.е. някаква безплатна услуга или е указание какво да снимат? Правя си зъбите при приятелка, която ме изпраща да ги снимам срещу заплащане. Сигурна съм, че ако имаше възможност да е по здравната каса, щеше да ми каже.

Ето какво включва пакетът по ЗК - http://dentapro.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE_%D0%BF%D0%BB%D … %D0%B5%D0%B7_2015  Няма снимка. В такъв случай няма значение къде ще снима зъба.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
И според мен се плаща снимката. Последно 5 лв. ми взеха. Лекарят дава евентуално само бележка с указание кой е зъбът. А снимка може да се направи навсякъде.

# 3
  • Мнения: 54 401
Има по ЗК снимка.
На мен дори за панорамна ми взеха само потреб. такса.
И за единични не съм плащала повече от 2,90.

# 4
  • Мнения: 1 819
Ами училищната зъболекарка му казала, че е направление за снимка и няма да се плаща, поемало се от ЗК.
Ще отидем в крайна сметка в нашият град, пък каквото стане.
Благодаря момичета Peace

Общи условия

Активация на акаунт