Отговори
# 150
  • Мнения: 718
Това стана супер тъп спор. И понеже по-умният отстъпва официално заявявам - да си изпратиш детето в бординг скуул е върхът на сладоледа, после не му трябва даже да следва за да му дадат супер работа (Бърти Устър впрочем живее от наследени пари, не от изкарани от него самия, но при това положение човек може да живее също толкова добре и с образование до 3 клас в някоя каспичанска гимназия) или ако все пак благоволи да следва ще пропусне 1-2 години. Това са страшно много спестени пари, но понеже аз съм тъпа и бедна, и понеже детето ми е бавно развиващо се, не сме си и помислили за тази опция, а сме си подсмърчали в България.

в този ред на мисли аз съм фенка на пансионните училища. според мен предоставят доста спокойна и мотивираща среда на обучение и подготвят страхотно за бъдещи университети.та и таз година ще мъкна децата на специализирано подобно изложение да рагледаме възможноститe и да проверим английския. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 300
Споделям мнението, че умните  родители дават възможност на децата си да опитат нещо повече от това, което е популярно и масово в техните среди, учат  децата си да мечтаят за почти невъзможни неща и ги подготвят как да ги реализират като им помагат да развият своите природни таланти и интереси. Докато родителите от така наречената средна класа  учат децата си да бъдат щастливи с това, което имат, да „играят“ безопасно, да търсят удобството и да избягват болката.
Но ето статията по въпроса:
http://www.danybon.com/hlapeta/bogati-roditeli-deca-contakti/



# 152
  • Мнения: 30 802
То е лесно да мечтаеш за невъзможни неща, ако си сигурен, че няма да останеш без покрив и храна.

Точно децата от средната класа са тия, дето се скъсват от учене, за да станат консултанти на 1-я процент и да вземат най-тлъстите изпаднали хапки от трапезата. А в тоя свят има и конкуренция, и правила- трудно ще станеш корпоративен адвокат, като проявяваш фантазия и бунтарство...

# 153
  • Мнения: 24 467
Споделям мнението, че умните  родители дават възможност на децата си да опитат нещо повече от това, което е популярно и масово в техните среди, учат  децата си да мечтаят за почти невъзможни неща и ги подготвят как да ги реализират като им помагат да развият своите природни таланти и интереси. Докато родителите от така наречената средна класа  учат децата си да бъдат щастливи с това, което имат, да „играят“ безопасно, да търсят удобството и да избягват болката.
Но ето статията по въпроса:
http://www.danybon.com/hlapeta/bogati-roditeli-deca-contakti/

Тези обобщения са ми меко казано странни.  Sunglasses
Както и връзката им с до толкова общите изводи, пришити към тях, че се губи конкретният смисъл на идеята.

# 154
  • Мнения: 7 171
Първо, тази статия е толкова неадекватна за всякакви други общества, осве USA, че изобщо не разбирам защо е пусната тук. Дори в една съседна Канада, въпросните правила не важат.

Второ, интересно ми е, Цвета Д. към коя класа се причислява, след като не се идентифицира със средната класа. Вероятно висша?

Дори и във форум, мислещите и немислещите си личат много ясно. Дори и да не съм съгласна с нечии мнения, ако са резултат на собствено мислене, не ме дразнят толкова, колкото заучени фрази, които звучат толкова фалшиво, че няма накъде повече.

Дразнещо е поведението тип "аз открих Америка, а вие сте там, долу и нищо не разбирате".

# 155
  • Мнения: 30 802
Статията е малко стил "Богат татко, беден татко".

# 156
  • Мнения: 40 701
Всъщност в Америка един добър начин да станеш богат е да напишеш книга със съвети как се става богат Twisted Evil Замислете се, който има заложби да стане богат ги осъзнава тези прости истини и без книги. А останалите просто правят автора богат като му купуват книгите. И масово не стават по-богати после Grinning

Да не говорим, че тези съвети разглеждат всичко от гледна точка на американската ценностна система, докато ние в Европа не я споделяме толкова, или поне повечето хора не я споделят по същия начин. За мен щастие и богатство не са непременно едно и също. Да, не вреди човек да има пари, но не всеки изпада в екстаз от идеята да се извиси над другите и те да му завиждат. Ако моето дете иска да стане предприемачи и това го влече ще го подкрепя. Но ако иска да стане филолог или антрополог и да се рови в книгите пак ще го подкрепя, ако това го прави щастливо. Няма да го бутам да става предприемач, защото това е калъпът на щастливия човек.

# 157
  • Мнения: 93
Отговорите са емоционални, обяснимо е, става въпрос за децата ни. При нас проблема е, че големият ми син и баща му са комбина, записал се е за изложение, на което не желая да ходи и автоматично се превръщам във врага, не искам детето ми да ме гледа с укор... та ми трябват разбираеми за него доводи, на които да стъпя.

# 158
  • Мнения: 21 455
Отговорите са емоционални, обяснимо е, става въпрос за децата ни. При нас проблема е, че големият ми син и баща му са комбина, записал се е за изложение, на което не желая да ходи и автоматично се превръщам във врага, не искам детето ми да ме гледа с укор... та ми трябват разбираеми за него доводи, на които да стъпя.
Защо просто не му обясниш защо ТИ си против?

# 159
  • Мнения: 40 701
Отговорите са емоционални, обяснимо е, става въпрос за децата ни. При нас проблема е, че големият ми син и баща му са комбина, записал се е за изложение, на което не желая да ходи и автоматично се превръщам във врага, не искам детето ми да ме гледа с укор... та ми трябват разбираеми за него доводи, на които да стъпя.

Защо да не ходи на изложение? Няма да навреди да отиде, да види, да се огледа пък после ще решавате. А ти оплакваш нероден Петко. Може там да му предложат такива условия (финансови, битови, езиково ниво и пр.), че той сам да се откаже и да не се наложи да ставаш лоша. Като се върне с офертата тогава ще мислиш доводи.

# 160
  • Мнения: 93
Това казва и баща му, но от друга страна знам, че има парите да плати, така че отиде ли, почти съм убедена, няма връщане назад.

# 161
  • София
  • Мнения: 17 978
Хей, мами от средната класа, какво философствате... hahaha Вървете  и набийте в главите на децата да не мечтаят, да се задоволяват с наличното и да залагат на сигурно. Хем на тях ще им е лесно, хем на вас, егоистки такива, децата все ще са покрай вас..  Mr. Green А и пари ще спестите в добавка.

На Цвета само ще й кажа, че е толкова далече от истината...  Нищо, че съм от средната класа, събрах с триста живи зора пари да подаря на детето си крила, пък му дадох после шанс  само да се пробва с  тях в летенето, без да му казвам на какво да залага по пътя си. Ще съм там, ако има проблеми  и тръгне принудително да се приземява, просто  ще го подкрепя. Може такава тактика да не ме прави умен родител, но ме прави такъв, който е дал на детето си шанс да следва мечтата си по свой начин, а не  с изкуствено дефинирания като оптимален модел на завършено средно извън БГ. Малко ми е в стил " Жени ме, мамо, надалеко,та да лъжа по-леко". Обикновено такива родители от "висшата" класа се съдират да се хвалят къде учи  безумно надареното им отроче (разбира се, има и изключения). Сякаш даденостите, талантите и интересите на едно 13-14 годишно дете не могат да бъдат  успешно развивани и тук.   

Ако само направим една справка за наши медалисти от международни олимпиади по математика в какви висши учебни заведния по света биват приети и как добре се интегрират в тях, ще установим, че  завършеното в БГ средно не им е отнело съвсем нищо, не толкоз умните им родители от средната класа - също. Wink

Последна редакция: пн, 02 ное 2015, 18:01 от пенсионирана русалка

# 162
  • Мнения: 24 467
Отговорите са емоционални, обяснимо е, става въпрос за децата ни. При нас проблема е, че големият ми син и баща му са комбина, записал се е за изложение, на което не желая да ходи и автоматично се превръщам във врага, не искам детето ми да ме гледа с укор... та ми трябват разбираеми за него доводи, на които да стъпя.

Е нека иде на изложение. На него търговци предлагат стоката си. Не е задължително да се купува. Но един поглед не пречи никому.
 Ние сме ходили, само че в насока висше образование. Не бих била против да идем на такова и за средно. Което не означава, че променям позицията си, отразена в тази тема.

# 163
  • Мнения: 718
Отговорите са емоционални, обяснимо е, става въпрос за децата ни. При нас проблема е, че големият ми син и баща му са комбина, записал се е за изложение, на което не желая да ходи и автоматично се превръщам във врага, не искам детето ми да ме гледа с укор... та ми трябват разбираеми за него доводи, на които да стъпя.

Защо да не ходи на изложение? Няма да навреди да отиде, да види, да се огледа пък после ще решавате. А ти оплакваш нероден Петко. Може там да му предложат такива условия (финансови, битови, езиково ниво и пр.), че той сам да се откаже и да не се наложи да ставаш лоша. Като се върне с офертата тогава ще мислиш доводи.

абсолютно съм съгласна с Черна станция. sorry, ама ме досърбя пръста и ще си кажа,че тази събота ще отидем на поредното изложение за средно образование. кеф ми е да ходя там с децата,защото виждам ентусиазма и на другите. виждам какви възможности се предлагат,а пък вкъщи нищим и решаваме какво ще е бъдещето положение.

# 164
  • Мнения: 30 802
Изложенията са хубав начин да научиш децата си да проучват кое е наистина добро учебно заведение и къде играе повече рекламата и визията.

Общи условия

Активация на акаунт