Отговори
# 195
  • Мнения: X
Имаше една тема за училищата извън България- останах с впечатлението, че има голяма доза театро, което пунтира резултати и дейност за пред родителите. Да, децата се кефят и са мотивирани, но дали наистина им работи съзнанието и им се събуждат способностите- не бях убедена.
Това за кой пост става въпрос и в коя тема ?
Имам съмнения за кого говориш ,но поясни моля на целокупната публика  Peace

# 196
  • Мнения: 30 802
Общо впечатление, не само твоите постове, но трябва да си наясно, че и при вас има доза театро.

Ако ще те успокои, и в ДГ на сина ми правят театро, пращат разни неща...въобще не ги и поглеждам вече.

Ще ги видим, като дойде ред за тригонометрия.

# 197
  • Мнения: 7 171
Общо впечатление, не само твоите постове, но трябва да си наясно, че и при вас има доза театро.

Какво имаш предвид под театро?

# 198
  • Мнения: 30 802
Видими за мама и тате резултати. Неща, които изглеждат като знания, но е ясно, че не са точно знания.

# 199
  • Мнения: X
Видими за мама и тате резултати. Неща, които изглеждат като знания, но е ясно, че не са точно знания.

Виж сега . Аз че съм раздразнителна тези седмици е ясно ,че съм ,но тук направо ти казвам ,че бъркаш.
Не е това темата ,та  пиши и там и ще се обоснова за да не спамя тук  Naughty

# 200
  • Мнения: 390
Не съм готова да се разделя, не желая най-умните и перспективни деца да напускат страната ни, но какво можем да направим и кой ни пита?

# 201
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Как кой ни пита, нали до 18 години ние отговаряме за тях. Не мога да си представя в името на какво се изпращат деца в гимназиална възраст далеч от дома. "По-доброто образование" не е.

# 202
  • Мнения: 2 024
Напоследък виждам доста плакати където се презентира образованието в чужбина и се замислих, ако имам възможността, склонна ли съм да се разделя с децата си и от каква възраст за да получат по-добро образование. Децата на доста мои приятели учат в така наречените пансионатни училища и те го приемат напълно нормално, без драми, като възможност за по-добър старт в живота. В мен ли е проблема и егоистично ли ще постъпя ако детето ми може да учи в много добро училище, но не искам да го пусна, защото ми се струва малък и ще ми липсва...

Да имаш възможността (според мен) означава възможност да тръгнеш с децата си в името на образованието им, не да се разделяш с тях!..... Сиреч, опира до "Стиска ли ти" да преобърнеш живота си, тръгвайки с тях... Откакто сме в ЕС, прегради къде да живееш и работиш няма... Разбира се, никоя промяна не е лесна, но когато целта я налага се нагърбваш,...., ако ти стиска... Simple Smile Simple Smile Simple Smile   Другото е родителски егоизъм спрямо децата.

# 203
  • Мнения: X

Да имаш възможността (според мен) означава възможност да тръгнеш с децата си в името на образованието им, не да се разделяш с тях!..... Сиреч, опира до "Стиска ли ти" да преобърнеш живота си, тръгвайки с тях... Откакто сме в ЕС, прегради къде да живееш и работиш няма... Разбира се, никоя промяна не е лесна, но когато целта я налага се нагърбваш,...., ако ти стиска... Simple Smile Simple Smile Simple Smile   Другото е родителски егоизъм спрямо децата.
Би ли пояснила какво визираш под "друго"?

# 204
  • Мнения: 2 024

Да имаш възможността (според мен) означава възможност да тръгнеш с децата си в името на образованието им, не да се разделяш с тях!..... Сиреч, опира до "Стиска ли ти" да преобърнеш живота си, тръгвайки с тях... Откакто сме в ЕС, прегради къде да живееш и работиш няма... Разбира се, никоя промяна не е лесна, но когато целта я налага се нагърбваш,...., ако ти стиска... Simple Smile Simple Smile Simple Smile   Другото е родителски егоизъм спрямо децата.
Би ли пояснила какво визираш под "друго"?

Имам предвид да останеш в България, или където и да си, а да пратиш непълнолетното си дете да учи зад граница. ... Така лишаваш детето си от най-нужното му на тая възраст - семейството.... Образование реално може да получи и на по-късна възраст, детството, обаче е до определено време. Смятам, че никое ранно добито образование не е по-стойностно от детството в своето си семейство.

Раздялата, я определям като егоизъм, когато родителят реално би могъл да си намери работа и в страна с по-добро образование, но не му се напъва и влиза в дискомфорт докато се нагоди в новата среда, и решава да прати детето си само да се оправя.
Simple Smile

# 205
  • Мнения: X
Имам предвид да останеш в България, или където и да си, а да пратиш непълнолетното си дете да учи зад граница. ... Така лишаваш детето си от най-нужното му на тая възраст - семейството.... Образование реално може да получи и на по-късна възраст, детството, обаче е до определено време. Смятам, че никое ранно добито образование не е по-стойностно от детството в своето си семейство.

Раздялата, я определям като егоизъм, когато родителят реално би могъл да си намери работа и в страна с по-добро образование, но не му се напъва и влиза в дискомфорт докато се нагоди в новата среда, и решава да прати детето си само да се оправя.
Simple Smile
Благодаря за отговора! Сега ми стана ясно какво имаш предвид. Мнението ми се покрива с твоето. Особено с частта за детството и семейството.

# 206
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Agitak това малко прекалено ми идва да се емна да ходя някъде и да се установявам да живея. Ами представи си за едното ми дете в Швеция е най-подходящо образование; за второто в Китай а за третото в Австралия как дори да искам ще покрия?!
Децата учат и се образоват там където живеят родителите им. В пансион не бих пуснала непълнолетно дете.

# 207
  • Мнения: 498
В края на краищата си зависи от децата. Има деца, които сами искат да учат. По вашата логика половин България трябва да дойде да живее в София, защото училищата за средно образование са пълни с деца от провинцията.

# 208
  • Мнения: 2 024
Agitak това малко прекалено ми идва да се емна да ходя някъде и да се установявам да живея. Ами представи си за едното ми дете в Швеция е най-подходящо образование; за второто в Китай а за третото в Австралия как дори да искам ще покрия?!
Децата учат и се образоват там където живеят родителите им. В пансион не бих пуснала непълнолетно дете.

Ей, за това, в червеното иде реч! Примерите с Щвеция, Китай и Австалия за сами непълнолетни, пък на мен ми се струват в повече. Simple Smile
Написах мнението си за деца, не за над 18-годишни, за повечето от които е най-нормално да искат да живеят самостоятелно, ако ще и зад граница.

# 209
  • Мнения: 10 010
Интересно ми е защо никой не коментира евентуалната езикова бариера. Нима очаквате, че дете на тази възраст може да започне гимназиален курс и да покрие изискванията редом с местните деца?
Не че не съм виждала да го правят, но с кръв, пот и сълзи се случва (въпросните деца които познавам все пак живеят със семействата си, а майките не работят, за да са на разположение на децата).

Как би се отразила такава промяна и такова бързо темпо на емоционалното здраве на децата? Кому е нужно такова бързане?

Ако става дума за пансион в България, има ли толкова добри, че да си заслужават?
Мои съученици живееха на квартира и се справяха различно- едни добре, други не издържаха психически.

Общи условия

Активация на акаунт