Каква суха храна купувате за кучета?

  • 102 048
  • 404
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, чудя се каква храна да купя на кучето ми.То е Голдън Ретривър  на 3,5 г. и е малко капризна.
Купувам примерно 1кг. на улицата яде,  в купата не. Слагам и консерва за миризма и  яде само консервата. Купувам от известно време Brekkies.-среден клас. Някой купувал ли е някоя марка българска суха храна? Днес ми предложиха Доктор Енерджи- но нищо ненамирам за нея.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 622
Трета немска овчарка имам.Първата почина преди година,и сега сме с бебе и една на 9 години.Винаги съм ги хранила с еукануба и от време навреме роял канин.Давам и консерви ,но не и бг-пълни са с ориз.Понякога им готвя-моркови,риба и пиле.
Купувала съм бг храни ,а и доста други-е ниско качество са.Имах период в който поръчвах едни доста добри холандски храни ,но цената доближи еуканубата и се върнах на нея.

# 2
  • Мнения: 42
Благодаря, аз също и готвя пиле и зеленчуци но не знаех че може и риба.

# 3
  • Мнения: 778
На моя косматко (коли) му давам от три години Josera. Той е много злояд и не яде почти всички сухи храни. Тази минава при него, но забъркана с половин кофичка кисело мляко. Купувала съм и роял канин, но дори с кисело мляко не я поглежда. Иначе той е и проблемен - с панкреаса сме го закъсали още от бебе и много хранителни съставки предизвикват много тежка диария при него. Яде тази за кастрирани кучета, която е ниско мазнинна и всичко от 3 години е ОК.

# 4
  • Мнения: 14
Акана . Много съм доволна.

# 5
  • Мнения: 1
Ние сме с Proplan и за сега сме най-доволни от нея,въпреки че от време на време се мръщим и се налага да заливам с малко олио. Винаги помага.  Simple Smile Киселото мляко не разстройва ли коремчето?

# 6
  • София
  • Мнения: 255
Ние сме на Happy dog и консервите ARO/ Метро/,доволна съм ,джуджето тоже/руски черен териер/...Дали не е добре да се сменя сухата храна ,яде си я ,но не й ли омръзва Rolling Eyes....

# 7
  • Варна
  • Мнения: 59
За консерви - внимавай да не са с мляно месо. Много залепва по зъбите и прави зъбен камък. Има български консерви с парчета месо - видях ги в един зоомагазин и даже и пилешки крачета ама забравих името Simple Smile

За суха храна, най-добре вземи по малко различни видове храна и виж коя ще хареса преди да вземеш чувалче Simple Smile  Аз лично наскоро открих храните без зърно /grain free/ и съм много доволна Simple Smile Те са по-скъпи, но пък не съдържат глутен. Ползвам марката Оптима /испанска е/ но има и Орижен, Акана, Аплаус мисля също имаха Simple Smile

# 8
  • Мнения: 539
Аз имам хъски на 7 месеца и редуваме Еукануба, Роял Канин, но нещо напоследък много взе да каризничи.. като огладнее... яде, гадината.

# 9
  • Мнения: 8
На моя косматко (коли) му давам от три години Josera. Той е много злояд и не яде почти всички сухи храни. Тази минава при него, но забъркана с половин кофичка кисело мляко. Купувала съм и роял канин, но дори с кисело мляко не я поглежда. Иначе той е и проблемен - с панкреаса сме го закъсали още от бебе и много хранителни съставки предизвикват много тежка диария при него. Яде тази за кастрирани кучета, която е ниско мазнинна и всичко от 3 години е ОК.
Josera е изключително добра храна,но на много малко места я продават.Мисля че е немска,имаше и Бош ако не се лъжа-пак от същия вносител.Моят също е капризен но и двете ги яде с удоволствие.

# 10
  • Мнения: 242
Имам капризен и на моменти леко злояд джак ръсел 3г . Сега му купуваме Еукануба, но без да е забъркана с пастет не я поглежда. Сменям и пастетите, че му омръзва миризмата.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 084
Аз купувам Орижен, но кучето ми е дребна порода.
По препоръка на ветеринаря редувам суха и готвена храна.

# 12
  • Мнения: 42
Здравейте!
Моето куче е Голдън на 9 години и половина и до скоро го хранех сутрин с гранули (смес от 4-5различни марки), а вечер с домашна храна, приготвена специално за него - обезкостено пиле или обезкостено свинско рагу, сварено с ориз. Явно от възрастта стомахът му стана по-чувствителен от преди, любимата му готвена храна започна да не му понася (повръщане, разстройство), и се наложи да преминем изцяло на гранули от ветеринарната диета на Royal Canine - в началото им се мръщеше, но вече ги хапва сутрин и вечер и стомахът му е добре Simple Smile

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 426
 С essential храня двете си кучета бигъли, майка на 5г, дете - 6 мес.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 923
Josera е изключително добра храна,но на много малко места я продават.Мисля че е немска,имаше и Бош ако не се лъжа-пак от същия вносител.Моят също е капризен но и двете ги яде с удоволствие.

Josera е абсолютен боклук.

Acana, Nutram Grain Free, Orijen, Applaws, Taste of the wild
това са качествени храни.


Ето ви линк за ограмотяване
http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/dry/

Общи условия

Активация на акаунт