Раждане в Окръжна болница - София

  • 2 672
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Раждах в Окръжна преди 4г първото си дете и не мога да се оплача. Вече са писали какви са условията там. На мен също ми е близо до вкъщи. С лекарката при която раждах имах уговорка да я безпокоя по-всяко време, и дори в 5ч. сутринта в неделя я изтрелях на работа. Сега пак ще раждам там второто при същата докторка. По време на термина ми се пада в отпуск, но когато дойде момента, мога да разчитам на нея, че ще е там.

# 16
  • Мнения: 4 668
Аз също родих в Окръжна , при д-р Георги Кръстев . Имах уговорка и съм много доволна . Отношението на акушерките също е много добро , просто е по - различно от други болници .  Освен д-р Кръстев мога да препоръчам и д-р Димитър Димитров . Неонатолозите са много добри и много обесняват . Аз се прибрах в къщи с бебче , което спокойно можех да си гледам , благодарение на това , че всичко показваха и обесняваха . Да , болницата не е луксозна , но е много чисто и ще се чустваш добре и спокойна . Нищо лично против Шейново , но 2 мои приятелки имаха много сериозни проблеми там , така че по - важно е не да ти е лукс , а да сте живи и здрави с бебчо . Чувала съм , че за секцио се плаща около 500 лв. ако имаш уговорка , но ми направи впечатление , че отношение е еднакво и тези които не са платили също се радваха на внимание . За нощници - аз си бях взела съвсем съвременни , с копчета отпред . 2 часа след раждането си сложих колан и боксерки , никой не ми направи забележка ( аз раждах нормално  ) , чаршафи не ти трябват , вземи си хавлии и тоалетни принадлежности .
Желая ти леко раждане и здраво бебче ! smile3525

# 17
Здравей!
Май моят опит е най - пресен:Родих в Окръжна болница в средата на декември 2005г.Наистина е много чисто.Аз също бях във ВИП стая и съм много доволна.Чаршафите са чисти,санитарките често мият,а акушерките са отзивчиви ако имаш въпроси.Доколкото разбрах ти ще си секцио и за това не знам как стоят нещата,защото аз родих нормално,но съм доволна от екипа,на който попаднах,от хигиената в болницата и от неонатологията.Иначе доколкото разбрах от моята акушерка,с която поддържам връзка,от януари 2006г вече не хранят бебетата с НАН,а ги оставят само на майчина кърма (което да ти кажа е по-добрият вариант,ако си решила да кърмиш).Помпа те съветвам да си вземеш,защото на мен втората нощ ми дойде кърмата и щях да откача.....чудех се дали да звъня на мъжа ми да търси и да ми носи по нощите.Ако си имаш помпа ще можеш да облекчиш напрежението в гърдите когато дойде кърмата.От шишета нямаш нуйда ,защото ще кърмиш бебчо,а докато ти го донесат те така или иначе ще го хранят.Можеш да си вземеш (или да ти донесат по-късно 2-3 стерилизирани залъгалки с капачки,че да успокоиш бебето когато плаче).Иначе за бебето ти трябват памперси,мокри кърпички и шампоанче,че акушерките ги къпят.Ако все пак родиш нормално ще ти трябват подложки за родилка(това са тип големи дамски превръзки,които вършат чудесна работа) ,тоалетни принадлежности,не стягащи бикини и е хубаво нощницата ти наистина да е от тези за кърмачки (аз си купих такава от РУМ-а).Вземи си отделна чиста кърпа за гърдите,че преди всяко кърмене хубаво със сапун се измиват гърдите и после много хубаво се изплакват.
По въпроса за лекарите:мен ме изражда доктор Балтаджиева (без уговорка) и съм доволна от нея,а в последствие разбрах и много чудесни неща за д-р Жекова,която е и много мила с родилките по визитациите и се онася много нежно с бебчетата.
За сега се сещам за това ,ако имаш друг въпрос,аз съм на среща.Успех!

# 18
  • Мнения: 4 668
Забравих нещо - вземи си няколко пакета мокри кърпички за теб , ще ти потрябват . Аз си бях взела и ръкавички за бебо , които много ми помогнаха , защото се драскаше по лицето и залъгалка вземи , ще ти свърши работа . Хубаво е да си вземеш чорапки и някаква жилетка примерно , за да не ти е студено . Lorian много хубаво е обяснила какво ще ти е нужно .

# 19
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Аз също родих в окръжна при д-р Жекова и д-р Илиева преди 4год. Доволна съм. Д-р Жекова е малко цапната в устата, но си разбира и е мн.добра звъняла съм и по-всяко време и винаги е била на линия. След раждането искаше от мен снимки на малката, за да и следи развитието и. Първата година я осведомявах , но ми е мн.далеч и сега се чуваме около рождения ден на малката Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 161
за мамите със секцио има две стаи с по две легла и ги настаняват там. на двете стаи има баня с тоалетна, която е удобна и много чиста, с подвижен душ.


А дали не говориш за ВИП-а?
Защото аз лежах в една стая с мама родила секцио.
Да не се обърка?
Незная да има

# 21
  • Мнения: 539
Родих в окръжна на 25.12.2005. Много съм доволна. Няма да се повтарям, това което са ти разказали преди мен е така. Аз лично бях с уговорка (д-р Новачков), но и да нямаш отношението няма да е по-различно.
Пожелавам ти леко раждане!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 550
За кой ли път ще се изкажа в полза на Окръжна - добри ( що годе Mr. Green) условия, отлечни специалисти (и в родилно и в неонатология), персонално отношение (не е конвейра в Майчин дом например). Аз много се три даже четириумях и ходих в 4 болници докато избера, защото както всички знаете съм с близнаци и изборът ми беше адски труден Crazy, но най-накрая освен обстановката в болниците натежа и личното ми впечатление от всеки от 4-мата лекари, които си бях избрала във всяка една б-ца. Д-р Митко Димитров просто ме грабна, доверих му се изцяло и не сбъркахил. С две думи ако пак ми се "наложи" да раждам пак ще е в Окръжна.

# 23
  • Мнения: 1 531
И аз да се включа. Родих при д-р Танчева. С миома съм. Всичко мина нормално.

# 24
  • Мнения: 45
Аз родих на 6 февруари 2005г. с уговорка с д-р Кръстев в Окръжна болница. Иначе ходих на платена женска консултация в Шейново. До последно се чудех къде да раждам. На консултацията всеки път беше различен доктор, даже някой път беше и само сестра. Като гледах по колко бебета се раждат на ден там а и не познавах никои доктор и много се чудех защото там беше си чисто, бяха направили ремента. В крайна сметка избрах доктора, не условията и не сгреших. Като чета сега явно са оправили положението с чистотата в родилното защото аз като бях там си беше мизерно. По стените имаше мухал, чершафите уж  нови но под всякаква критика, нито веднъж не ми ги смениха за 4дена, а се сменяше само подложката над чершава. В родилната зала един студ, добре че мина бързо раждането за 4 часа само. Постъпих в 2 сутринта в неделя, обадих се на д-р Кръстев, дойде в 3 и родих в 5,50. Сестрите са много мили и отзивчиви. Въобще не съм доволна от отношението на неонатолозите. Бебето ми на 2 пъти през ноща се намокряше стабилно и аз ги виках да го преоблечат(това е тяхно задължение, дрешките са при тях) взеха да ми крещят че само с мойто бебе са се занимавали цяла нощ #Cussing outпри положение че имаше общо 6 бебета в цялата болница, чак до сълзи ме докараха #2gunfire. Да не говорим че нямах кърма и идваха и ми стискаха гърдите уж да тръгне(боляха ме един месец от стискането) така и не ми дойде кърмата - 15гр на хранене с помпа Sad. Бебетата се хранят на 3 часа в 7,10, 13, 16, 19, 22, 01, и чак в 07часа мамите които си имаха кърма си кърмеха бебетата а ние се сдрахме да ревем първата нощ от глад. Ходих да се разправям, а те ми викат "Вие да не би да ядете нощем" Shocked, думи нямах, но пък следващите нощи да видиш как ми носеха млякото. Въпреки всичко ако раждам 2ри път ще избера пак Окръжна болница заради доктора  bouquet, другото ще ми е познато, така че ще се справя. И задължително ще взема биберон(залъгалка) за бебето.
Желая ти леко раждане и здраво бебе.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Въобще не съм доволна от отношението на неонатолозите. Бебето ми на 2 пъти през ноща се намокряше стабилно и аз ги виках да го преоблечат(това е тяхно задължение, дрешките са при тях) взеха да ми крещят че само с мойто бебе са се занимавали цяла нощ
Това не е задължение на неонатолозите, а на акушерките в детското отделение....че не бяха от най-любезните, не бяха (поне през 2003г.)

# 26
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  И аз съм на кръстопът в избора си newsm78
  Искам да питам, ако ти искаш да раждаш секцио, плаща ли се, епидуралната упойка също по желание ли е и заплаща ли се? И ако избираш лекар, плаща ли се и колко?

Общи условия

Активация на акаунт