Подготовка за сватба

  • 5 911
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Та така мили момичета, които вече сте прекарали един от най-щастливите дни в живота си.
Исках да ви попитам, от кога започнахте с подготовката, рокля, резервации за ресторант и т.н.
Ние вече сме резервирали час за ритуалната зала и за църквата(те принципно са по-проблемни май).
На 21 май ни е сватбата и си мисля, че е време вече за подготовка.

Посъветвайте ме за сватбени салони и т.н., добри фризьорски салони в София, а и добри ресторанти . И въобще да разкажете как мина вашата сватба .
Поканите вече са придвидени, единствено остава да се уточни ресторанта, иначе поне гостите са ясни вече

Ще ви бъде мнооооого благодарна за съдействието   bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 323
виж в svatba.noxart.com  Wink Има много инфо!

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз започнах месец преди това,но имахме голяма сватба и ми дойде нанагорно.Бяхме в парка на унгарския ресторант,който вече го няма.Косата - в Дима Стил.Сватбата беше началото на август,а до 15-ти по принцип църковния брак не е разрешен,но ни взеха с 300 молби в Свети Георги.Доволни останахме.
Ако трябва да ти разкажа за мойта сватба...ехеее...то е цял роман,сага,комедия,драма... Flutter

# 3
  • София
  • Мнения: 5 718
Здравей! И аз мисля, че е време да действаш! Наистина в svatba.noxart.com  има много полезна информация! Но може и миналите по този път да си дадем съветчетата  Wink Ние бяхме миналия юли и още през май нямаше дати в ритуалната и църквата! добре, че сте успели с това, наистина е проблемно! За роклята може би също е добре да тръгнеш отрано, защото е трудно да намериш това, което искаш (особено ако не знаеш какво е точно, като мен - знаех само какво не искам  Embarassed) Даже и до Асеновград ходихме, но там не ми хареса нищо. В крайна сметка си я взех от Романтика, не беше съвсем точно ушита, но бях красива Mr. Green Ресторанта ни беше "Централ" (но този на на Ботев, а не "Централъ" на Пиротска), горещо ти го препоръчвам. Единственото, в което се издъниха е, че понеже имаше дневна сватба преди нас, не бяха успели да охладят безалкохолните, а в последния ден на юли беше  ooooh! Хубаво е и да пообиколиш повече, защото се оказа, че и при ресторантите е проблем. Прическа си правих в "Лина", на Руски паметник. Е, естествено, все ми се струва, че пробната стана по-добре, но ...
Ех, хубави емоции ти предстоят! Само като си спомня аз колко бях изнервена и си се чудя! Желая ти много хубава сватба и щастлив семеен живот!  И помни, че на този ден ти си най-прекрасната! bouquet Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 210
  Cry Cry Cry

Днес съвсем случайно споменах на бъдещата ми свекърва за сватбата и тя каот жзе да настоява да съм била облечена с нейната рокля. Аууууу изнервих се, тя да ен била с тази ан свекърва си в крайна сметка. Показа ми роклята, не е лоша, но ...

Много се ядосах, ама много, такава им била традицията в рода, тя се заженила с пръстена на свекърва си, но го дала на дъщеря си него вече newsm78 , та за мен роклята. Германка ми е свекървата...

Сега ще се жалвам на приятеля ми  Tired, ама тази работа няма да я оставя така. Не ми се иска да си развалям взаимоотношенията с нея и то за такава глупост, ама що за глупости значи ...



# 5
  • Мнения: 210
виж в svatba.noxart.com  Wink Има много инфо!

Благодаря ти за инфото, утре на спокойствие ще го разгледам

# 6
  • София
  • Мнения: 5 718
  Cry Cry Cry

Днес съвсем случайно споменах на бъдещата ми свекърва за сватбата и тя каот жзе да настоява да съм била облечена с нейната рокля. Аууууу изнервих се, тя да ен била с тази ан свекърва си в крайна сметка. Показа ми роклята, не е лоша, но ...

Много се ядосах, ама много, такава им била традицията в рода, тя се заженила с пръстена на свекърва си, но го дала на дъщеря си него вече newsm78 , та за мен роклята. Германка ми е свекървата...

Сега ще се жалвам на приятеля ми  Tired, ама тази работа няма да я оставя така. Не ми се иска да си развалям взаимоотношенията с нея и то за такава глупост, ама що за глупости значи ...





Ох, милата! Ужас! Не го прави, колкото и да е хубава! Все пак е добре да си с нещо, което ти си си харесала, нали така?Всъщност ти си знаеш най-добре, ако риска да се обиди е голям...
 Моята свеки пък пази дрехи от детството на мъж ми и се надява да ги обличам на бебето. Как пък не!  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 6 164
Аз сама се оправих за месец. Държах да си я организирам от - до самичка, но и с почти нищо друго не съм се занимавала. Стана си голяма сватба, вярно дойде ми нанагорно, но аз така си действам за всичко.  Wink Обаче ако искаш да мине спокойно - почни от сега.
А като ти гледам и свекървата, май ще имаш бая работа... Confused На мен поне никой не посмя да ми се меси и да дава акъл, ама те си ме знаят, че реша ли нещо - това е! Успех! smile3525

# 8
  • Мнения: 1 854
  Cry Cry Cry

Германка ми е свекървата...



I mojata e s takuv proizhod. Dobre, che rolkiata i e bila pod naem, toku vig i na men da mi beshe predlogila sushtoto kato ya znam kakva e spestovnica. No puk sushto taka e tradicia da se predava pandelkata ot buketa na bulkata prez pokoleniata, taka che ya pitaj ako go pazi da ti go dade. A rokliata i kagi che roditelite na bulkata ya kupuvati taka shte se izmuknesh dostojno.
Vesela svatba i mnogo shtastie.
Sorry, no mi se skapa KREDORA...ugas, nikoga dosega ne mi se e sluchvalo newsm78
Eto ti oshte edin polezen link: http://www.svatba.noxart.com/

# 9
  • Мнения: 4 362
www.svatba.start.bg  Peace Дано ти помогне с инфо

# 10
  • Мнения: 9 894
абе кажи й, че в Бг има друга традиция за сватбената рокля.... идеята на Оранжево небето е много добра.

# 11
  • Мнения: 1 809
Здрасти  Grinning
Започни с подготовките вече  Wink Най-важното сте направили -гражданското и църквата  Peace
За ресторант... много ми хареса  "Централ" в х-л Славия (ще ти пусна снимки ако искаш- ние бяхме кумове )  Sunglasses
Правилно са те посъветвали-кажи на свекървата,че тук в БГ традицията е родителите да купят роклята и останалите аксесоари   Party Егати ужаса! да носиш няква стара рокля  ooooh!
Направи си пробна прическа и грим, разгледай линка на Дея -има страхотно много информация и идеи  Wink
Ако се сетя още нещо,ще пиша

# 12
  • Мнения: 554
И аз преди няколко месеца се омъжих Simple Smile и сватбата я направих сама за 20 дена, но беше доста непретенциозна. Сигурно защото бях бременна и не ми се занимаваше , а и не исках бременна да се женя , но всички настояваха .... исках да е лятото .... да идем после някъде ... а то какво? ... както и да е ... не се оплаквам ... обичам си мъжа и съм щастлива:-)
Та на въпроса за сватбата:-)  Ресторанта беше Централ.. ритуалната зала беше Красно село ..... черквата беше на 300 метра от залата .... времето беше невероятно като за ноември. Най - голям проблем ми беше роклята, че я бях поръчала в Китай и ми пристигна 4 дена преди сватбата , но добре беше ушита и нямаше нужда от корекций:)

 Давай ... започвай да си подготвяш тържеството времето си лети:-)


Много прекрасна сватба ти пожелавам да ви се случи и много щастлив семеен живот  bouquet
Успех!

# 13
  • Мнения: 210
Благодаря ви за всичките препоръки и идеи, мили момичета !

Дано издържа да сватбата, че ми се дорева днес. Поне Митко не се съгласи с претенциите на майка си, макар че зная че ще е намусена тя ... Ама аз ще си  Whistling и ще гледам да не й се връзвам, пък каквото стане

Утре ще я питам дали си пази бижута разни и панделки, за да мине номера ...


А утре тръгвам да разглеждам рокли и ще ви пращам различни модели за одобрение hahaha

# 14
  • Мнения: 504
Оо, моята сватба беше приказка. Най- светлия и прекрасен празничен ден, не беше помрачен нито а миг от нещо.
За целта е важно да започнеш наистина навреме с подготовката и да разпределиш добре ролите - всеки да си знае работата, а ти само да се усмихваш и радваш.
Ето още един сайт, не че ще ти е кой знае колко от полза, ама аз представям половината български модели в списанието... Embarassed
http://bgnevesta.com/
Друго какво... Не си къдри косата, или поне ако я накъдриш да не ти я хващат от едната страна, както са направили на  половината снимки във фотосесиите ми, че много ми се струва че състарява...

И аз много мога да пиша, ако ти трябва нещо конкретно - питай.
Ето снимки от моят ден:
,
съжалявам, че са толкова малко, но са ми на хартия, нямам ги на диск. Може да ти дойде някоя идея.
 

Общи условия

Активация на акаунт