Почистване на пералня с горно зареждане

  • 6 473
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте, имам пералня с горно зареждане AWT5108.
Свалих предпазният капак и е много мръсно. Иска ми се го изчистя, ама няма чистене.
С какъв препарат да го изчистя, защото като вадя дрехите може да се замърсяват. Моля за съвет за някой с такава пералня с горно зареждане.
След като почистя мръстояита отвънка какво да направя, нещо като тестово пране без нищо, като какъв препарат да сложа ?
Четох в темите, има доста такива, но няма за такава пералня как се чисти мръсотията отвън. Също така съвет как да почистя това, в което се слага прах, защото и то е доста мръсно.

# 1
# 2
  • Мнения: 89
Напръскване и търкане със Саво против мухал. Но незнам от гумените части дали ще се изчисти изцяло, наистина изглежда много зле.
Това, в което се слага прах се маха (поне при нас го държат две сиви копчета), мие се с топла вода и няма проблем. Можеш да е пуснеш на 90 градуса с препарат за бяло една доза. Но големият ти проблем са мухлясалите гумени части...
Аз имам пералня с горно зареждане, след пране подсушавам горния капак и задължително стои отворена.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 999
В Лидл от време на време има препарат за почистване на перални на тяхната марка W5. 2 червени шишенца по 250 гр. за около 5 лв.
Моята я почиствам с него - изтърквам с гъба това, което си показала, после пускам пералнята с останалия препарат.
Също винаги седи отворена ако не работи.

# 4
  • Мнения: 131
Да кажеме, че я почистихме, сега как да я пусна.
Някой, който разбира ако може да обясни как да пера и какво означават нещата.

# 5
  • Мнения: 131


Ето по-добро качество на менютата.

# 6
# 7
  • Мнения: 131
Мойта е 5103 само с горно зареждане и менюто изглежда по друг начин.
Или тия менюта са еднакви, просто има картинки на тях ?

# 8
  • Мнения: X
имам пералня с горно зареждане AWT5108.

# 9
  • Мнения: 131
да де това имах предвид, без 4 отзад

# 10
  • София
  • Мнения: 5 654
Копчето в изходно положение е завъртяно на Стоп. От стоп тръгваме наляво и имаме следните позиции:

 предпране:
- нормално замърсено
- слабо замърсено (веднъж носени дрехи)
- фино пране

същинско пране:
- нормална програма
- кратка програма
- смесена

програма за слабо замърсени дрехи:
- нормална
- кратка
- за фино пране

Wolle - програма за вълна
handwashe - ръчно пране

Десните врътки:
1 - избираш температура на пране
2 - избираш обороти на центрофуга

Пълниш пералнята, слагаш препаратите по контейнерите по следния ред отляво надясно:
1 - за предпране (ако ще има такова)
2 - за същинско пране
3 - омекотител
4 - белина
Настройваш големия бутон да сочи това, което ще переш. Никога не се върти обратно на часовниковата стрелка. Ако подминеш програмата, правиш пълен оборот, за да стигнеш отново там.
Настройваш си десните врътки и си готова да натиснеш копчето за старт Simple Smile



# 11
  • Мнения: 131
Благодаря за пълното инфо.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 999
Авторката, почисти ли пералнята?
Сподели как се справи, моля.
Аз тия дни си мислех за темата, докато си чистих в кухньохола с парочистачка. Пробвах и около барабана на пералнята, почисти се.
Но то не беше и много почерняло.

# 13
  • Мнения: 54 321
"Авторката" е мъж. Wink

Тази пералня не е ли ползвана от вас досега, че не ви е ясно кое какво е?
Моята е подобна, постоянно е отворена, подсушавам я след пране, в южна кухня стои и пак има черно по гумените уплътнения. ooooh!
Отделението за прах е много трудно за почистване, затова от година не го ползвам, а слагам кутийката с прах в барабана, както течните.

# 14
  • Мнения: 131
Напръскване и търкане със Саво против мухал.

Ето така стана. Не е напълно изчистено, но изглежда много по-добре.
Иначе не сме я ползвали, защото не е наша, а я наследихме.

Благодарение на  превода, вече я ползвам и пере перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт