Втори ред зъби 2

  • 1 683
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Линк към старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=772046.0

Здравейте! На синът ми (9 г.) му расте зъбче над нормалния ред зъби и над неизваден млечен зъб с пломба. Утре ще го заведа на зъболекар (до тази вечер даже не бях обърнала внимание), но ми се иска да чуя и други мнения тук, за хора които имат опит с подобен проблем. Благодаря предварително на всички, които ще се включат!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Потърсете не обикновен зъболекар,а ортодонт.Моят син също е на 9 години и носи шини(апаратчета).

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
На моя син почти всички постоянни зъби му израснаха така. Като акула с два реда зъбки Mr. Green Не е имало проблеми с наместването. Като поизрастнеше новият, старият зъб си падаше сам. Не обичаше да си ги вади млечните преди съвсем да се разклатят. В един два случая сме ги вадили принудително, защото се притеснявах да не ги глътне докато спи.

# 3
  • Мнения: 2 622
Малката дъщеря така вади постоянните зъби, ходим при нашия зъболекар, той вади млечното зъбче и й казва да избутва с езика постоянния зъб, за да заеме празното място. Зъбките излизат прави и равни, нямаме нужда от ортодонт.

# 4
  • Мнения: 31
Ами аз така или иначе ще ида при нашия зъболекар, на който имаме доверие, та надявам се че ще ни насочи правилно, ако се налага друг вид стоматологична помощ. Но не мога да скрия че бях шокирана да видя, как отстрани на венеца се подава зъб! И изплашена.

# 5
  • Мнения: 174
Няма какво да се плашиш, съвсем нормално е да израства постоянен зъб понякога на втори ред Simple Smile

# 6
  • Мнения: 642
При нас случаят беше подобен. След направена панорамна снимка обаче се видя, че този зъб не е редовен,  а извънреден. Просто на снимката им един зародиш повече.  Заведох детето на хирург и той извади извънредния зъб. Останалите зъби са си добре. Тогава стоматологът каза, че се случва понякога да израстват такива извънредни зъби.

Общи условия

Активация на акаунт