От какво се страхувате?

  • 2 618
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 133
Страхувам се и още как. Явно такава е орисията на майката. Още първото като се роди ( имам 2 и третото е на път), нощем не можех да спя, ставах през 5 минути да я гледам дали диша (ужас!!!). Но за съжаление мисля, че страховете повече ни пречат отколкото помагат - изнервяме се , а като сме така и децата са по-неспокойни. Така че се мъча да забравям страховете си и се успокоявам по различни начини. И... като си мисля, вие не мислите ли, че наистина "ангелчето ги пази", както казват. Дано да е така.

# 31
  • Мнения: 116
Любимитят, веднъж ми каза, че майчиния инстикт е всъщност висша степен на параноя и е абсолютно прав, в момента съм в непрекъснат страх, че детето ще падне от прозореца, а всъщност нямам никакво основание, прозорците са обезопасени.

# 32
като прочетох написаното едно такова "оффф" ми се откъсна, т.е. известно облекчение, че (БАНАЛНО) не съм само аз така-постоянни страшни сценарии, понякога се усещам, че ме боли корема, понеже съм все напрегната, докато щерката се движи насам - натам (да не падне, да не се удари...) Страшно напрежение. Преди два дни изпаднах почти в истерия, като отиде да "почисти" електрически (ОБЕЗОПАСЕН) контакт с мокър парцал... Разкрещях се, ама здраво и до днес ми е криво за това. И така до безкрайност...

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз взех да се успокоявам, че не само аз съм луда.  Crazy
Всички майки са такива, чудих се на моята майка и на свекърва ми редовно и се присмивахме на страховете и параноите и, че някой може да убие сина и. Но се оказа, че то е вродено във всяка майка, да пази дори и от несъществуващи опасности детето си.  doh

# 34
  • Мнения: 1 680
Много е тъпо това усещане.
Ние майките искаме да предпазим децата си от всичко, а това е невъзможно.
Всяка вечер като лягам благодаря на Господ, че ме е дарил с тези деца и моля да ги запази живи и здрави и като се размисля за мойте деца започвам да мисля за децата на мойте близки и оттам за всички деца и така всяка вечер желая на всички деца по целия свят да са живи и здрави Heart Eyes.

Това състояние на параноя е временно и ще отмине(не казвам, че няма пак да се появи), радвай се на миговете с детето ти и му давай цялата си любов Hug.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 718
Tinka79 ако за страховете ни към децата трябва да ни обявят за луди... май писах някъде по нагоре... целия форум трябва да е луд Simple Smile
Ако трябва да те успокоя... и аз съм луда Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 575
Имам такива моменти в които много си мисля какво би могло да му се случи и много се страхувам.
И сърцето ми се свива.

Като се почне инциденти, болести, произшествия с коли, кучета, други хора, падане от високо.....и се стигне до там ами ако катастрофира като стане на 20?!!!!
Луда работа!!!

Знам, че е нормално, но не ме успокоява особено.

А когато е болен за мен е края на света - приемам за ужасно опасно дори леката температура, много се шашкам. Преди година малкия беше хванал вируса с разстройството и повръщането, аз го нося на лекар и не мога да спра да рева, не можех заглавието да си кажа, камо ли да обясня какво му е на детето! Добре, че мъжа ми беше с мен.
Май съм тежък случай  Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 2 210
Само ще кажа, 4е откакто родих имам над 50 бели косъма в 4ерната си дотогава коса Sad
Адски се страхувам. не ми се говори даже за това....

# 38
  • Варна
  • Мнения: 478
Разбира се че се страхувам за детето си пък и коя ли майка не се страхува-че как иначе ще побелеем.

# 39
  • Мнения: 4 665
За детето си и от самотата

# 40
  • Мнения: 8 917
Да, страхувам се.
1вото нещо, което казах на мама след като родих беше "страх ме е да не й се случи нещо и знам, че този страх няма да ме напусне цял живот".
Какво да се прави, орисията на майката е такава.
Peace

# 41
  • Мнения: 1 370
Страх ме е от всичко. По някой път вече се плаша, че от моя страх детето ми няма да може да изживее спокойно детството си. Аз искам да седи само до мен, да не пипа нищо, ама не става. А ще става все по-трудно #Crazy

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дори и 1 ред не ми се ще да напиша по повод страховете...

Нека не виждат бял свят...да си седят дълбоко в мен и никой да не ги узнае и познае... Praynig

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дори и 1 ред не ми се ще да напиша по повод страховете...

Нека не виждат бял свят...да си седят дълбоко в мен и никой да не ги узнае и познае... Praynig
Аз си мисля същото.

# 44
  • Мнения: 680
страхувам се от много неще ,но най-големия ми страх е като порасне да не стане наркоман.

Общи условия

Активация на акаунт