Антибиотици и планиране на бременност: колко време след тях?

  • 2 375
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3

Здравейте, момичета!
С мъжа ми правим опити за бебе, а междувременно ми се наложи да пия два антибиотика и един транквилизатор срещу повръщане. Взимах ги два дни само. Следващата ми овулация е точно седмица след последния прием и се чудя дали трябва да я пропусна? В смисъл, колко време след приема организмът ни се е "изчистил" от лекарствата, някоя от вас има ли някаква идея? Хич не ми се пропуска овулация, за следващата трябва да чакам месец и половина... Sad  Много ще съм благодарна за някаква информация!

# 1
  • Мнения: 5 108
Аз бих изчакала поне месец. По принцип на всеки антибиотик пише за колко време се отделя през урината, но все пак ти не го пиеш еднократно, а се натрупва в организма.
Когато бяхме вече решили да правим бебе и на мен ми се наложи да пия антибиотик, ако не се лъжа пих го март месец, забременях началото на май. Един месец имаше между антибиотика и забременяването. Успех ви желая, лесно забременяване и приказна бременност с щастлив финал  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 23 162
зависи от антибиотиците, има такива които не са проблем.
за това се говори с лекар обаче, не с форум.

# 3
  • Мнения: 3
За съжаление до овулацията си нямам възможност да посетя лекар, затова междувременно се ровя в различни източници в нета. Но там инфото е за прием на лекарствата по време на бременност, а не преди това.  Ще съм благодарна, яко някоя от вас е дискутирала нещо подобно с лекар, да сподели.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 23 162
аз съм обсъждала, затова ти казвам че лекар трябва да прецени.
по-малки са вредите преди яйцеклетката да стане ембрион.
така че ако се позволява на бременни би трябвало да не е проблем.

# 5
  • Мнения: 1 844
Какъв всъщност е бил антибиотикът?

# 6
  • Мнения: 3
Метронидазол и Ципрофлоксацин.
Днес се измъкнах и ходих до моя лекар, всъщност. Каза ми, че нямало проблем, защото лекарствата вече били изхвърлени от организма.
Благодаря, момичета за отговорите  bouquet

# 7
  • Мнения: 80
Аз имам питане за Аксетин антибиотик личната ми каза че ще се изчисти за 7 дни но да питам и вас за мнение.

Общи условия

Активация на акаунт