Сладкарничка за книги-тема 55

  • 24 650
  • 748
  •   1
Отговори
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
СЛАДКАРНИЧКА ЗА КНИГИ!


Предишните ни теми:


Всеки, който иска да участва в темата е редно, но не задължително, да се представи в нея. Какви интереси има, какви книги обича да чете, какви хобита има и пр. Темата е отворена за четене и писане за всички желаещи.

Важни условия за участие в играта:
1.   За да участва в самата игра новият участник трябва да е присъствал поне два месеца в темата активно; хората да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.

2.   Точка 1 няма да важи за хора, които се ползват с препоръка от вече активните в темата потребители. Активните потребители на темата от своя страна трябва явно да изразят своята препоръка към конкретния нов потребител чрез пост в темата.

3.   За да се избегнат злоупотреби с идеята на играта и възпрепятстването й, се създава работна група от редовни потребители на темата, които ще преценяват кога и дали новоразписалите се хора да бъдат включени в дадена игра.

Работната  група включва следните потребители:
neli mar4,mijjjka, Kally May, Гигова и Вени***!


Всички въпроси свързани с горепосочените правила, отправяйте към тях! Те са хората, които отговарят за запазването на приятната атмосфера, която има темата и безпрепятственото провеждане на игрите. Те (заедно) имат крайната дума при взимането на решения, касаещи участието и регламента в тази тема.

Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!
И уточненията:
1. Играта се разиграва два пъти в годината:
    - Коледна игра
       От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребия и до 25.12/31.12 да се получат подаръците
- Лятна игра - през юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.
При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.
2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.
3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадено по избор.
4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.


По идея на: neli mar4 - нашата прекрасна класна! По всякакви въпроси, мнения и препоръки, извинени и неизвинени отсъствия, се обръщайте към нея.



Поетично изкушение за весело настроение
Скрит текст:
ТОЧИЦА:
Другарче тук ли си?

МИЛЕТО:
Да, да, тука съм другарче мило,
а ти къде си ми се скрило?
Само бебета, играчки,
и пранета, и лапачки;
нямаш време да надникнеш,
в умните ни постовете да вникнеш...
И така във къщи по пантофки, с пеньоарче
пропускаш простотийките на твоето другарче.

ВЕНИ:
Хайде, скачай във играта -
жокер дай, такава е хавата!
Поне докат' не мине модератор със метлата
или пък шефа с нежното "Оставаш без заплата...

МИЛЕТО:
Да бе!
Всеки може тра-та-лата,
тъй лесно римите да мята!
Я опитай със промяна,
като тема с новичка премяна,
или да питам за световните посоки,
там римитите ти няма да са тъй жестоки.
Млък!

ВЕНИ:
Ей, никой не знае какво е пърцуца!
Обаче аз от одеве се чудя дали не е
правилно да се пише пАрцуца.
Това просто е квинтесенцията на днешния ми ден!

МИЛЕТО:
пЪрцуца, нещо правописният ти речник взе да куца,
ето ти и мъничка препратка, че и картинки има за разядка!

ВЕНИ:
Защо ме питаш за световните посоки
и искаш да ме нараниш така жестоко?
На север ли да врътна аз душата,
или на юг да спешвам ходилата?
О, не, не мога просто!
Ще се загубя и тук ще си стоя, макар и проста!

Въх, все си мислех, че пЪрцуцата е силна ракия, пък тя била слаба.
Тенк ю за образователната минутка!

ДЕВИЧКА:
Ах,Миле,ах Вени поетеси откровени!
Радвате ми днес душата,чак сърцето скача във главата.

ТОЧИЦА:
Понеже знам, че сте кадърни, може ли да попитам нещо?
"Идей" какво е? Мъжки род на идея? Единствено число на идеи? Или ...?
Взето е от изречението "Ето ти малко идей".
Благодаря!

MERRY:
Мъжки род на идея ще да е.

ДЕСИ:
Мисля, че е диалект от някой край да иде.

КАЛИ:
Име ще да е на някой Идей, на който му се переЙ.

МИЖЖЖКА:
Аз мисля, че Идей е древноримски император - преди Стрий и след Контракций.

СИНЯ СЛИВА:
Омръзна ми да слушам как нищо не се оправя, как нищо
не може да се получи, как някой си топли дъъъто
на парното пък друг бачка.
А като ги погледна всички и взема една лопата....

КАЛИ:
Извинявай, Сливче, че се смея, но това е защото много добре те разбирам!

МИЛЕТО:
ДУ-ДУ-ВУДУ-ЦДГ!
Не ме питайте, какво значи, и аз самата не знам.
Ще да е някакво послание към Слив сигурно.

към Кали:
Алооо, парламентарният контрол, имаме ли и днес връзка?

ВЕНИ:
Миле, в събота нали ще си говорим на нормален език.
Щото ако ще си говорим в рими или кодово (ДУ-ДУ-ВУДУ-ЦДГ),
мисля и аз да зема една лопата...

МИЛЕТО:
Какво ще правиш с лопата, Венка?
да не си решила да си махаш някоя бенка?
Не към мене с туй оружие!
Използвай го към твоето съпружие.

Слив, да, точно тъй ще сторим,
всички ще се наговорим -
влизаш ти във ресторанта
и всеки става, гепва шал и чанта.

ВЕНИ:
Миле, имам много бенки
и хич не съм им фенка.
Лопатата ще нося знай,
във моята глава ще я халосам май!

КАЛИ:
Ах, какви сте поетеси,
Приказните ми принцеси -
Милето и Вени двете
в дует редят куплети.
Това е радост за душата -
Ода за една лопата!

НАРА:
Вие сте големи поетеси ,
най-любимите ми принцеси.
Нижете рими в захлас
и винаги да е така чудесно сред нас.

ГИГОВА:
Грабвам аз пърцуца миризлива
и пристигам със развята грива.
Пригответе вий софрата
да направим ний главата...

МИЛЕТО:
към Вени
И аз съм бенково чудовище,
покрито ми е цялото туловище!
О чудо! Захласнати в игрички и закачки,
ще се окажем с теб едни близначки,
обичам та, привързах са, сърцето ми й бетон,
кат рицарче ша вардя 'секи косъм от любимия бретон.

Кали, ти не се разсейвай! Виж!
Къде отиде репортерския престиж!
Говори депупатчето напето,
не чуват го - тефтерче било взето,
и вой настава, страшна олелия,
виновната си ти за таз' микрофония!

НАРА:
Не се ядосвайте на простотата!
Тя е като краста на земята.
Има много лоши, злобни хора,
които нямат никога умора
да тровят живота на нас добрите,
ама ние ще им свиваме сърмите!

МИЛЕТО:
Ше свиваш ти сърмата, ама тУрна ли зеле във мазАта?
Кат' си толкова добричка, адресче пращам ти за книжка!

НАРА:
Зеле има в бидона,
тежи цели два тона .
Аз ще ти изпратя книжка,
моя малка сладка мишка.

ВЕНИ:
Ей, аз за любов пиша, вие на зеУе минахте!

Твойте думи патетични
за мен са тъй обични!
Прибираме лопатата ужасна
и гмуркаме се във любов прекрасна.

КАЛИ:
Милето безсрамно за мезе,
към пърцуцата на Гигова ме взе!
Поетичният й порив с Парламента,
буди ми мерак за чаша мента,
смесена със спрайт и лед,
ей така направо от обЕд!
Прихнахме във смях лудешки
всичките колеги днешни,
които четоха гениалната творба.
Разпечатана и закована на стена
е вече на работното ми място,
за да е на всички ясно
Кой виновен за 'сичкО,
е, дори за нокаута от Кличко!

МИЖЖЖКА:
Всички тук сте поетеси.
А ви мислих за принцеси.
"Добър ден" да кажа аз
май успявам в този час.

ВЕНИ:
Леле майко, мила Кали,
на главата ни какво стовари?
Верно ли ни лепна на стената,
репортаж ще правите ли за тайфата?
А не може ли на двайсдевети
да се явиш с колегите напети?

НЕЛИ:
Кудкудяк,тук съм пак,
при добрите и при злите, 
да ви дърпам за ушите.

МАРИЯ:
Аз днес купих картичка, ей така заразена от вас.

ВЕНИ:
Ааа, не, ако беше заразена от нас, щеше да си купила лопата!

МАРИША:
С таз загадъчна пърцуца
кака ви се тук оцуца.
Римите на Милето чудесни
прозвучаха й като японски песни.
През нощта за мляко подранила
кака ви доби различна сила.
Явно и умът й се избистри
страничката първа кат' прелисти.
Истината светна като фарче:
Милето е моето другарче!

Заглавието на тази тема стигна до нас благодарение на любезното съдействие на
Антония на Скарамуш и The Black Widow

Талисманче на темата
Скрит текст:




# 1
  • Мнения: 1 198
Не може да бъде - първа съм!
Благодаря ти Девче, за прекрасната тема!  bouquet Hug Hug

Идвам, отново след дълго отсъствие, какво ми става не знам, но имам чувството, че взех прекалено много дини под една мишница. Нямам време за почивка, разболявам се, чувствам се недоспала константно ...  ooooh!
Ще взема да редуцирам ангажиментите и накрая много неща ще отпаднат, но ... какво да се прави, здравето трябва да ми е на първо място. Окапа ми косата, нервите са ми на черешата, нямам време за най-важните неща. Вие влизате в това число!  Hug
И в този ред на мисли, да си кажа - няма да участвам в играта, не защото не искам, а защото липсата на средства ме притиска. Няма да имам как да се включа по начина, по който го искам и така емоцията и за мен и за другарчето ще е осакатена. А толкова ми се искаше да отбележа една година, откакто съм с вас!  Heart Eyes Hug

Искам да знаете, че съм прочела всичко от предишната тема, пожелавам сили на тези, които имат нужда от тях, здраве на болничките и още повече щастие на щастливите!!!  Heart Eyes Hug Hug

Редактирам се, за да пожелая в началото на новата ни тема, на едно специално за мен момиче и другарче, честит рожден ден!!!

Честит рожден ден, Точице прекрасна!
Ти си знаеш какво ще ти пожелая, но искам да знаеш, че си един незаменим член на нашата малка общност тук и без теб темата ни не е пълна. Обичаме те!!!  Hug Hug Hug


Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 01:37 от Bubbly . . .

# 2
  • София
  • Мнения: 3 261
Дев, мерси за темичката!  Hug
И ние сме в редиците на издуханите от грипавеца (ММ вече не работи в неговата си стая, преместили са го в една стая с директора и един от търговците  Confused Голяма беля, хем вече не може си игра игрите, хем само вируси ще ни носи...)
Ето го последният вариант на моя списък  Blush
Опасно богатство - Кен Фолет
Забранява се неверието в съдбата – Мамен Санчес
Лисицата - Галин Никифоров
Къщата на езерото - Кейт Мортън
Книга на тайните - Ерика Суайлър

Слив, записах си сайта Simple Smile

# 3
  • Мнения: 738
ДУ рано-рано, да сервирам първо кафе в новата тема  Grinning

Бъбълче, действително здравето трябва да е на първо място и щом трябва - смело редуцирай. Натоварване, стрес и есенната депресия в комплект си е зловеща комбинация, бррр.
Скрит текст:
Аз да си пробутам любимото народно лекарство - пчелния прашец? (не млечицето, а онези, гранулките) Ако човек не е алергичен, страхотно нещо е за имунитет и презареждане на организма, пие се 30 дни принципно (през есента - по това време - и пролетта през март), но даже след първите 3-4 дни ти "светва"...
Да не забравя да благодаря за прекрасната, чудесна темичка, Дев! Такава готина къщичка за всички ни... Simple Smile
Маришче, съчувствам на мъжа ти, гадно е да имаш други хора в работната си стая Sad , особено ако постоянно влизат-излизат, дърдорят по телефон, приемат посетители... отделно и на вас целосемейно за влаченето на вируси и допълнителните тревоги.
На всички пожелавам чудесен, спорен и усмихнат ден днес с това разкошно циганско лято.
 newsm41

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 06:25 от Камиче

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро утро bouquet!
Дев, благодаря за прекрасната темичка bouquet!
Бъбълче, гушкам те, мило, гледай да почиваш Hug!

# 5
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Дев, благодаря и аз за новата тема.
Бъбли, гуш и намирай време за малко почивка.
Аз снощи пуснах списък и го изтрих. Tired Още се колебая дали да участвам, но има ощв малко време и може окончателно да го пусна и да спра да го мисля..
Мариш, да прогоните грипа.
Дес,  Hug Ще се подредят нещата.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 261
Камиче, взимам си двойна доза кафенце  Hug
Тази сутрин сме по-добре, и аз, и малчо ... явно вирусоидите не са от най-гадните Simple Smile
 За всички ви едно голямо гуш  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 462
Добро утро,

Точице, честит рожден ден. Бъди жива и здрава, много щастлива и обичана и едно пухкаво вързопче на финала.  bdbaloni hbday happy bd

Честит празник и на всички празнуващи. Днес е Св. Мина - закрилник на семействата.
Имен ден имат Мина и Виктория и производните - честито.

Дев, благодаря за приказната тема.   Hug Hug Hug

Хубав ден.  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 460
Дев,благодаря за новата тема!  bouquet


ЧРД,на сладката Точица!
Да е здрава и все така щастлива! Пъстра,радваща се на живота ,обичана и обичаща! Хубав празник!  Heart Eyes
Вирусите ни дебнат от всякъде... Особено в това топло време.  Дано поне са от безобидните!
Мижжж,много съжалявам да прочета ,това което си написала! Дано бързо се върнеш,защото ще липсваш много!  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 5 562
ДУ, момичета! Hug Hug Hug

Девичка, благодаря за новата темичка! bouquet Да е хубава, пожелавам, за всички! Hug

Точенце, честит рожден ден, миличка! Да си жива и здрава, все така духовита и добра приятелка! През следващата година от живота ти предстои една изключителна среща! Вълнувам се с теб и те прегръщам за късмет!


Бъбли, прегръдка и за теб! Hug Липсваш ми много! Надявам се да успееш да поразредиш ангажиментите! Hug Яд ме е, че няма да участваш в играта по такава причина! Дано скоро и на тоя фронт нещата се подобрят! Hug

Маришка, много приятен списък! Heart Eyes (С теб съм забелязала, че харесваме сходни книги).  Wink

Мижче, на мен вече ми липсваш! Толкова да обичам да те чета!  Hug

Нелко, благодаря за това, че си се заела със списъците и въобще, че за пореден път си основния стожер за осъществяването на играта! Hug

Честит имен ден на всички, които празнуват на днешния светъл ден! bouquet

Хубав ден на всички! Hug Hug Hug

# 10
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264

Точи, честит рожден ден и от мен. Бъди жива и здрава, много обичана.

# 11
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добро утро, другарчета в 55-тата тема. Колко много време сме заедно, много ми е хубаво като си го помисля.  Heart Eyes

Дев, чудесна тема си ни направила и ни събра в седмицата, в която ще има щастливи възгласи. Само да дойде неделя.  Party

 Аз с лилавата рокля ли съм, ъ? Flutter Grinning Много фьешън работна група сме ей!

 Деси, не тъжи, мила, нещата ще се нареждат, бавно, но е сигурно, че ще изгрее слънце и при теб.  Hug

Бъб, не си напълно изчезнала, показваш, че се сещаш за нас, аз поне го усещам. Много ценя това у теб. Жалко, че няма да се включиш в играта, но ще има и други игри, дано тогава и откъм време си по-свободна. Не се претоварвай, пази здравето!  Hug

Маришко, от утре - без грип.  Peace  Hug

 Камиче, заинтригува ме с този пчелен прашец. Дъщеря ми доста се срина, отново е болна, този път с кашлица-суха и дразнеща. Току що отиде на лекар. Като мине едно, идва друго...Кофти година изкара. Явно се срина имунитетът й, но и тя не спира, като Бъбълчето е, все заета, все бяга нанякъде, като солета е станала тънка. А как да разберем дали е алергична към прашеца? Към мед не е, това има ли значение?

 А сега:

 
Мила, слънчева, руса, топла и прекрасна Точи, честит да е Твоят ден! Остани си все това слънчево и лъчезарно момиче, с това голямо сърце, пълно с добрина, с този дух, който носиш и с това чувство за хумор, с което ни заразяваш. Без теб тук няма да е същото. Ти си моят Малък Принц, обичам те! Бъди здрава!
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

                  

 Честит празник и на всички, които празнуват днес. Св. Мина да закриля домовете ви и да ви пази от зло и беди! В нас има именичка- свекърва ми. Да ми е честита, вече я поздравих.

# 12
  • Мнения: 520
Хайде и аз в новата тема....едно благодаря и от мен, Дев  bouquet

Честит Рожден Ден, Точица! Здраве и хубави емоции пожелавам  newsm38  Party Time ura

Камиче, много си ранобудна ...аз една успявам да стана сутрин.

Aлекcандрa , смело участвай, защото емоциите от играта са невероятни, не ги изпускай Naughty

marisha7 , радвам се, че при вас нещата вървят към подобрение...даваш ли нещо превантивно на детето?

Ние утре ще пътуваме до София....мислех да заведа децата до Мозейко, някой бил ли е там? Отзиви?

Спорен и хубав ден пожелавам на всички ! Честит Празник на всички днес - св.Мина..... Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 601
Добро утро в този слънчев ден !  Heart Eyes

Точи , честит да е рождения ти ден , мила ! Бъди много здрава , много щастлива , пожелавам ти късмета винаги да е с теб и да имаш много време за още повече обиколки из родината ни !  newsm59

Бъбче , дай си малко почивка , организма ти се стресира , което влияе както външно така и вътрешно. Не може само натоварване да си причиняваш .  Hug

Мижче , напълно те разбирам. Аз също минах през такъв период , за което знаете и се радвам че не ме отлъчихте . Но понякога човек има нужда за малко да се отдалечи от всичко и всички , това не означава че не ти пука , просто от това имаш нужда. Така че релаксирай , почивай си , ние сме тук , никъде няма да избягаме .  Laughing  Hug

Дес , силни гушки . Дано да може да се оправи компютъра , закарайте те го на сервиз , преди да купуваш нов .  Hug

Отивам да се трудя .  Whistling

# 14
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Пчелен прашец все се каня да си потърся. В университета учихме пчеларство (въпреки че уж нямаше пряка връзка със специалността ни, но не съжалявам изобщо. Та тогава при всяко влизане на лекции първата ни работа бе да минем през торбата с прашец... И медовина пихме тогава...
Дани, ще участвам аз в играта сигурно.  Знам колко хубава емоция е. А и искам точно този декември да го изпълня само с хубави емоции (още повече, че за съжаление тази година какъв е тоз късмет, но на всеки празник се случва нещо ужасни, чак страх ни хваща вече). Та искам да си напълня душата с хубави мигове, та и новата година да почне и потръгне така.

Общи условия

Активация на акаунт