Как се рапознава извънматочна бременност *Б*

  • 41 915
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 212
Според мен е от кръвното,така се полу4ава понякога,стига се до повръщане и припадъци,което е в последствие от много обилното ти кръвоте4ение.А силното кръвоте4ение може да е от смяната на времето,аз съм така напролет.

# 16
  • Мнения: 249
Цитат на: klia
Аз преди време се бях разровила да чета за симптоми на извънматочна бременност - единственото по-различно което намерих е че кървенето закъснява спрямо датата на която трябва да ти дойде и второто което намерих - получавали се болки в плешките - много странно ми прозвуча, но знае ли човек.

Аз съм "ветеран" - с две извънматочни бременности -  и при двете ми казваха, че не е извънматочна, защото съм нямала "задължителните" болки в гърба!!!! Е да - ама НЕ!!! Оперираха си ме два пъти.... А за симптомите.... двете бременности бяха с абсолютно различни симптоми.  Така, че за да си спокойна - тичай при друг лекар, а не търси симптоми и не се осланяй на това кой какво ти казва. От 15 момичета - 15 мнения ще чуеш! ВСЯКА бременност е различна!
Хайде успех - дано всичко  е наред!!!
Чао и до писане

# 17
  • Мнения: 249
Ох, ще се опитам да ви опиша по-подробно симптомите, но както писах, всяка бременност си е различна. Другото, което ме притеснява е да не изплаша момичетата, които са бременни съвсем в началото и да почнат да си мислят, че и при тях случая е такъв!!! Просто, защото симптомите на извънматочната се припокриват 99% с тези на нормалната вътрематочна бременност! Но ето все пак:
Месец май 2003 година моят мил си беше дошъл в България и си бяхме решили да пробваме за бебе. Съответно работихме по въпроса Wink  Закъсня ми два дни. Можех да се закълна, че съм бременна, защото цикъла ми е като часовник. Но тестовете, които направих бяха отрицателни. Деня, в който ми дойде заминахме на Боровец. Беше по-слабо и продължи едва два дни, но аз го отдадох на смяната на климата. Никакви странни симптоми. Върнахме се. И два дни след това (общо 10 дни от датата, когато очаквах цикъла) започнаха да ме болят гърдите,  започна много да ми се спи и подивявах за сладко - аз принципно си падам по соленото и не обичам сладко. Та колкото и невероятно да ми се струваше - купихме тестове - поне 5 и всички бяха положителни.  Shocked  Shocked  Shocked  Три дни след като ми е свършил цикъла..... Невероятно, но факт!  Зарадвахме се страшно много! Какво ти радване - направо летяхме!  Но аз някак усещах, че нещо не е наред!  Два дни безоблачно щастие, на третия облакът се появи под формата на розово зацапване. По-късно същия ден усетих болки в областта на яйчниците. Болките не бяха постоянни.  Вечерта зацапването беше кафеникаво.  Това продължи два дни. Поровихме се в интернет и книги и видяхме, че може да се появят такива симптоми при бременност и не изпаднахме в паника.  На четвъртия ден почти нямах болки, кървене също липсваше. Вечерта отидохме на заведение (моето момче си заминаваше на другия ден- правихме му изпращане). Аз умищлено не танцувах - пазех се Rolling Eyes  Но към 1:30- 2 часа ме преряза много остра болка. Отидох до WC и видях, че има кръв. Болката премина , но след около 20 минути се върна с двойна сила - загубих почти съзнание. От там - веднага в болница.  Прегледаха ме. Лекарят каза, че или не съм бременна или е извънматочна, защото плоден сак в матката няма!!!! Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Shocked  Направиха ми тест за бременност. Положителен. Съответно не ме пуснаха въобще от болницата. Сутринта ми направиха вагинален видеозон (не съм сигурна, че се казва така), взеха ми кръв, по хормоналното ниво установиха, че съм края на 4 седмица (тоест забременяла съм в деня, когато момчето ми е пристигнало). Последваха още два прегледа и в 8 часа сутринта ме вкараха в операционна. Операцията беше  с лапароскоп. Направили са разрез на тръбата, извадили са плодния сак и са я зашили отново. Това, може да бъде направено само, когато  извънматочната бременност е установена, преди спукването на тръбата. Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  При вече спукана тръба се отстранява поразената част или направо цялата. Та момчето ми си замина докато аз бях в реанимация. Четири дни след това ме изписаха.  Последваха контролни прегледи, консултации  и много въпроси, които и до ден днешен са без отговори. Никой не можа да ми каже, защо се е случило. Не съм имала аборт преди тази бременност - тази ми беше първа в живота (абортът се посочва като една от основните причини за извънматочна бременност), нямала съм възпаления и т.н. Уверяваха ме, че всичко е наред и че не би трябвало да има проблеми при следваща бременност! .....
Ох, ще направя малко пауза. След малко ще пиша пак! Почивка малко Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 18
  • Мнения: 4 212
Венера, това нали неозна4ва,4е е 100% сигурно,ако си имала спонтанен, 4е е извънмато4на?Понеже аз имах спонтанен съвсем скоро преди сегашната ми бременност.Колко е голяма вероятността?

Общи условия

Активация на акаунт