Камъни в жлъчката - 3

  • 124 369
  • 769
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86


Здравейте, да продължим да си помагаме в нова тема : )  Hug

Стари теми:

Тема-1

Тема-2

Тема-3

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008
Благодаря за темата   bouquet
Записвам се и дано имаме по-малко проблеми.

# 2
  • Мнения: 15
Здравейте, искам да попитам дали преди да отстраните жлъчката си сте имали симптоми като подуване след хранене (независимо дали е много малко и от по-здравословен тип (без пържено, тежки храни, такива които подуват, люто и т.н.), киселини, леко боцкане от дясно, некомфорт по време на сън? Това типични симптоми ли са?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26 146
Да,имала съм такива проблеми Sad
Имала съм тежест от дясно,киселини,уригвания,подувания на корема....
Кризите ми винаги са били след ядене на нещо от забранените храни-пържено,чесън,царевица....накрая дори от ябълка получавах криза

# 4
  • София
  • Мнения: 661
Аз от друга страна не съм имала. Аз от нищото, посредата на нощта или много рано сутрин, без да съм яла нещо тежко или мазно...получавах жестоките кризи. Адска болка, повръщане...кошмар просто. Все стигах до спешно. И така веднъж на всеки 2-3 месеца. Само това ми бяха симптомите - през останалото време нямах проблеми.
Супер индивидуално е според мен какви точно ще са оплакванията и как и кога ще се проявяват...

# 5
  • Мнения: 15
Защото аз съм преживявала адските кризи, но това беше преди години. Помислих си, че съм се отървала, но тука от 2 месеца имам описаните по-горе симптоми и понеже не са от познатите ми адски болки и се претесних да не е от друго, а да искат да ми махат жлъчката. Ама щом и тия подувания и ориграния и стягането отдясно пак са симптоми на жлъчката, се надявам, че след като ми я отстранят ще се свърши с мъките :C

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 146
И след махането на жлъчката трябва да се избягват тези храни Naughty

# 7
  • Мнения: 15
О да със сигурност нямам намерение да се втурна веднага да ги консумирам. Поне не и първите 3-6м. След това постепенно ще ги добавям, това е плана за сега Grinning Аз по начало не обичам много да ям пържено и пикантно, освен ако не ям навън, но покрай кризите ми преди години се научихме само на варено и печено. Единствено кафето ще ми липсва страшно много, надявам се поне него да мога да си пия без проблем след известно време.

# 8
  • UK
  • Мнения: 500
Аз вече от пет години съм без жлъчка, но най-болезнените си кризи получих след премахването й. Продължавам да имам проблеми, болки, тежест в дясното подребрие и така... Напоследък получавам киселини от всичко, независимо какво ям, и се притеснявам това постоянно отделяне на жлъчен сок сега, като няма жлъчка, в която да се складира, дали не е причина за дразнения на стомаха, които постепенно да ескалират в нещо по-сериозно?!

А към списъка на храни, с които трябва да се внимава, искам да добавя ядките. Получавам винаги тежест в дясно след яденето на каквито и да е ядки, даже и да съм хапнала само няколко. Най-добре се чувствах като спазвах много строга диета няколко месеца преди операцията. Сега без жлъчка и без строга диета (спазвам само някои неща) - ами не ми е комфортно. Та, грижете се за себе си, момичета!

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Благодаря за новата тема!  bouquet

Аз преди операцията не съм имал никакви кризи - само една единствена, точно тя ме закара в болницата и се оперирах два часа след това.

Сега, ако хапна навън нещо в ресторант, което тайничко е попрепърженко, веднага ми го индикира организмът. Затова избягвам да ям готвени неща навън, прекалено са ми мазни и получавам киселини.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 117
Никога не съм имала типичните симптоми за жлъчна криза - болки в дясно подребрие, повръщане, диария, оригване и т.н. Не ми е ставало тежко след консумацията на проблемни за болна жлъчка храни  и може би затова ме диагностицираха едва това лято. При мен се започваше със зверска  болка в гърба само и единствено през нощта. Болката след няколко часа ставаше поясна и обхващаше целия гръден кош, даже при първата случка помислих че нещо става със сърцето ми.В спешните кабинети ми правеха дежурната кардиограма, поставяха ми обезболяващи инжекции и толкова, никой не ме и насочи какъв специалист да търся, съответно болките  отшумяваха и така до следващото повторение след няколко  месеца и пак същия сценарий - инжекции и ме пускаха да си ходя временно облекчена. Но през юли тази година освен болката в гърба се появи и такава в корема и вече след няколко  посещения  при различни специалисти се стигна и до ехография, която показа конкремент с размер 22 мм.Среща с хирурга, насрочване на дата за операцията и така вече съм без мехур от няма и месец. Болки и неприятни усещания имам, но ги отдавам на интервенцията. Надявам се с времето и това да мине. Пожелавам ви, а и на себе си също да сме здрави и да нямаме никакви усложнения заради липсата на жлъчка  bouquet
 

# 11
  • Мнения: 3 458
Днес махнаха конците на мъжът ми Simple Smile Засега всичко изглежда нормално Simple Smile
Докторът каза да спазва диетата поне три месеца. Днес му е 13-ти ден след операцията.

Честно да ви кажа ми иде да ревна като го гледам как всеки ден тъпче попара, картофи и ориз Sad

Преди операцията жестоки кризи не е имал, но доста често го болеше особено след вечеря. През ден пиеше спазмалгон !

Като ви чета и започнах да се притеснявам. Дано няма проблеми при него !  Praynig
Надявам се след около 6 месеца да може да яде всичко (изкл. пържено което по принцип не яде)

# 12
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата. bouquet

# 13
# 14
  • Мнения: 15
Здравейте! Вече минаха 4 дена след операцията ми, махнаха ми я на 18ти. Изписаха ме на втория ден, тъй като при опитите ми да стана ми пречерняваше и не можех да се задържа на краката си, но след като си изпросих един бульон и чай и ми светна. Чувствам се по-добре с всеки изминал ден (малко неприятно, че ми дойде точно днес и комбинацията не е от най-приятните), даже вече мога да спя на лявата страна с помощта на възглавничка, че целият ми гръб се схвана в болницата. Вие след колко време горе-долу се престрашихте да легнете по корем? Не очаквам да е скоро, но все пак да попитам.
Първите 2-3 дена бях на течности, постепенно добавям по-кашкави храни. Кога започнахте да консумирате пилешко, картофи, ориз? А домати, краставици и фрешове? Днес ще пробвам да ям и банан. И предните дни ядох по малко, но беше намачкан и по половинка на ден. baby_neutral Още нещо.. вече забравих дали съм питала, но какво ще кажете за кафето? Мисля 3 месеца да не го пия, въпреки, че ще ми е трудно, но на вас как се отразява и пиете ли го въобще? До колкото разбрах, ако ще се пие трябва да е след закуска?

Общи условия

Активация на акаунт