Vupros za triclobacter i lactacyd

  • 4 233
  • 9
  •   1
Отговори
Zdraveite, moqt ginekolog mi predpisa za vutreshni promivki Triclobacter, obache v nqkolko apteki go turseh i vsichki mi kazaha, che veche bil zabranen za vnos i go nqmalo nikude. Zatova mi preporuchaha Lactacyd femina i si go vzeh nego, obache ne sum sigurna dali to stava za zamestitel na triclobactera naistina. Sushto taka i uputvaneto e na frenski samo i nishto ne moga da razbera.. Molq vi nqkoi, koito go e polzval i znae, da mi kaje kakvo kolichestvo se slaga ot raztvora i v kolko voda... za triclobactera lekarqt mi kaza 2 supeni lujici v 250 ml prevarena voda.. no v toq sluchai ne znam... I ako nqkoi go e sreshtal skoro Triclobacter v aptekite, kajete mi v koq i kolko struva gore-dolu... Mersi predvaritelno na vsichki!:)

# 1
  • Мнения: 131
О,на мен пък миналата седмица ми изписаха антибиотик,който не го произвеждат от около година време.

# 2
  • Мнения: 262
ох нямам представа за какво става въпрос, но ми се струва че ще е най-добре да говориш с гинеколога си, дано има някой във форума да ти даде някво инфо но незнам

# 3
  • Мнения: 1 089
Моята гинеколожка също ми беше предписала Triclobacter. Последно купувах зимата и беше около 9-10лв, ако не се лъжа. Дори когато Виктория беше бебе, миех с него коритцето. Тук при нас в аптеките има Triclobacter, защо ли пък ще е забранен за внос Thinking

# 4
Moje bi ne tochno zabranen, ami ne se vnasql veche i go nqma..  Confused

# 5
  • във фурната
  • Мнения: 596
Triclobacter e ПАВ,което разрушава бактериите на принципа на сапуна,но наистина в момента няма внос.Lactacyd femina съдържа като основна съставка млечна киселина,която възстановява нормалното рн на влагалището и подпомага нормализирането на естествената флора.Можеш да си правиш промивки с него като го разтваряш с вода 1:15,но не знам доколко ще ти свърши работа,без някакво друго лекарство,в случай че имаш някаква по-сериозна инфекция.

# 6
  • във фурната
  • Мнения: 596
По близък заместител на triclobacter e Тантум роза прахчета/те също съдържат ПАВ/.

# 7
Mersi,Antoana! Az za vseki sluchai oshte ne sum go polzvala, tezi dni shte hodq do lekarq pak i za po-sigurno shte go pitam!  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 694
По близък заместител на triclobacter e Тантум роза прахчета/те също съдържат ПАВ/.

Да, аз съм много доволна от Тантум розата. Даже и щерката докато беше бебе я подмивах с него, че имаше стрептококи във влагалището.

В момента ползвам Лактацид и съм доволна. А Триклобактера го имам от доста време.

# 9
Здравей,

между двете има голяма разлика.Едното (Triclobacter) се ползва за дезинфекция, а другото представлява медицински гел за интимна хигиена при жената.Първото съдържа Triclosan  и е доста агресивно средсто за влагалищни промивки.Наскоро имаше инфо в пресата, че в някои държави е забранена продажбата на препарати, съдържащи Triclosan-имало вероятност за проява доста неизучени отрицателни странични ефекти.
Впрочем, след като ми предписаха такива и старателно следвах указанията на гинеколожката си, след платена консултация с друг гинеколог, ми бе обяснено, че вече няма практика да се прилагат такива промивки-било вредно за лигавицата на матката, тъй като нарушавало естествения и киселинен баланс.Подобни промивки се прилагали само при хирургични интервенции.
А за Лактацид-а имам едно на ум-доста парфюмиран препарат е.Лично предпочитам Dercome Famme-по-скъп е, но е доста икономичен и не дразни колкото и дълго да го ползваш.
Дано инфото ти е от полза:)



Общи условия

Активация на акаунт