Проблем със съседи

  • 2 816
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте. Пиша тук, защото имам нужда от съвет от някой, който се е сблъсквал с нещо подобно. Извинявам се предварително за дългия пост.
Та, става дума, че от два месеца живеят наематели над моя апартамент, които от самото начало започнаха с шумния секс, като по едно време накрая ми писна и се опитах да говоря с наемателя, но явно според него това е напълно нормално. След това говорих със собственичката, която, по нейни думи, им е направила забележки, но уви - това не помага. Не след дълго се обърнах и към домоуправителя, който ми каза, че въпросните се занимавали със сводничество (което до някъде е логично, при положение, че тези звуци се чуваха по няколко пъти на ден и постоянно има хора в апартамента). Говорих отново със собственичката и се разбрахме, че следващият път ще дойде на място. Днес, както винаги, няколко пъти трябваше из целия апартамент да ги слушам и извиках собственичката. Звъняхме на вратата - никой не отвори, звъняхме два пъти на наемателя по телефона, който чак след н-тото звънене реши да вдигне и каза, че ще отвори. След около 5 минути отвори вратата, собственичката пожела да влезе, но затвори вратата и след няколко минути отвори, за да позволи на собственика да влезе и уж се оказва, че са били само двамата в апартамента (следователно не било бартак). Чуваха се крясъци, особено по мой адрес, че съм била ненормална за дето съм им правила забележка за шума. Най-накрая излезе и наперената селянка - гадже или каквото и да е там на наемателя, която още при излизането си от вратата започна да ми скача на бой и да ми казва как щяла да пусне жалба срещу мен, защото съм била ненормална и щели още повече да вдигат шум (през това време собственичката се опитва да я удържи, уж въпросната да не ми посегне  Laughing) заканваше ми се, казах й като е толкова отворена и не може да комуникира да действа и понечи да ме удари с крак, но на достатъчно разстояние да не ме докосне. Въпросът ми е - след като собственичката дори се обърна срещу мен и не желае да предприеме мерки срещу тях какво мога да направя срещу въпросните наемители, след като дори отправиха заплахи срещу мен? Опцията за събрание да бъдат изгонени е изключена, тъй като половината кооперация е празна и никой не желае да ми предостави личните му данни, за да подам жалба в полицията.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 985
Имахме подобни съседи преди 21 години. Нанесоха се през нощта по време на мача България - Нигерия от световното по футбол в САЩ.

И полиция викахме, полицаите излизаха щастливи от бардака. Повръщаха през прозорците. Носеше се смрад на трева, която се пушеше редовно.

След няколко месеца на някоя граница арестуваха "мадам" и драмата приключи.

# 2
  • Мнения: 46
Ужас... И какво следва, че трябва да търпя това докато някой не си получи заслуженото? Лошото е, че имам само информация, че се занимават със сводничество, реално няма как да го докажа, особено след днес, след като уж се оказа, че нямало никой освен тях двамата вътре. Но ми е странно щом е така, защо им отне толкова време да пуснат собственичката вътре.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 985
Нищо не пречи да пуснеш писмено оплакване в полицията. Ще ги викнат, за да дадат обяснения.

# 4
  • Мнения: 46
Обмисляла съм го, но нито домоуправителя, нито собственичката желаят да ми предоставят данните им, за да направя оплакване. Не знам нищо за тях освен адреса, на който живеят в момента.

# 5
  • Мнения: 214
Здравей! Много добре разбирам какво преживяваш. Ние имаме същия проблем. Апартаментът до нас се дава под наем. 4 години бяха група момчета, които не спяха вечер, а постоянно се събираха с приятели и купонясваха. Постоянно им правехме забележка, карахме се и нямаше ефект. Няколко пъти звънях на хазяина им, който все обещаваше, че няма да се повтори. Нашата спалня се пада до техния хол/кухня. Даже само като разговаряха се чуваха. Чувахме пералнята и микровълновата им. Това лято си направихме вътрешна изолация и намалихме размера на спалнята си заради тези идиоти. За наше щастие, обаче, една вечер така са се били надрусали и напили, че един от приятелите им увиснал от балкона и изкарал акъла на съседите отдолу. Тогава нашият домоуправител връчи на наемодателя заповед да напуснат до един месец. Така се оттървахме от тях. След месец обаче се настани двойка, която също правеше много шумен с**с. Посреднощ, събота/неделя сутрин в 7, абе по всяко време. От този месец и тях ги няма. Аз тъкмо щях да започвам да се разправям...Сега сме в стрес, кой ще ни настанят. Направо не знам какво ще последва. Ако имахме пари щяхме да купим и техния апартамент  Grinning
Това, което аз мога да те посъветвам е при всеки шум да викаш или полиция или домоуправителя, който да им прави забележки. А полицията,като звънне 1-2 пъти на собственичката и й напишат акт, тя ще ги изгони.  Peace

# 6
  • Мнения: 46
Ужас, какви са тези хора, бе... На запад, ако кандидат-наемателя е живял под наем другаде, хазяйна е длъжен да предостави информация на новия хазяйн, за да се знае с кого си има вземане-даване. За съжаление обаче, тук отново сме светлинни години назад...
Относно моят случай, домоуправителят от самото начало го занимавам с този проблем и си личи, че просто не желае да се замесва в това. Дори като го помолих да ми каже само имената на наемателите, не пожела да го направи. Иначе звънях един път на 112 и ми казаха, че трябвало да се обърна към РПУ-то с жалба??  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 11 985
Пиши я тази жалба до полицията и без имената на хората.

Трябва да им пречиш максимално да упражняват заниманията си, за да си тръгнат сами.

# 8
  • Мнения: 5 892
Заплаши ги, че ще поканиш репортер от някой жълт вестник да напише статия за "бизнеса им". Кажи, че  си направила снимки на клиентите им и имаш запис с това, което се чува от тях. Предложила си го на репортер и той е проявил интерес.
Имахме такива в съседния вход- в едната стая бабата гледаше дете на 3г, в другата дъщерята "работеше". Бащата- сводник идваше чат-пат. Срещу тях обаче се възропта целия вход. 

# 9
  • Мнения: 46
Добра идея е това, но бих го направила само ако бях на 100% сигурна какво се случва. Само ми казаха, че се занимават със сводничество. Аз реално нямам доказателство, освен това, че се чуват по няколко пъти на ден и постоянно има хора в апартамента. Чувала съм звънеца например и малко след това отново с**суални звуци, но до тук..

Относно жалбата - май това ще го бъде...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 548
Пусни жалба в полицията и май може и в общината. Доколкото ме информираха запознати съседи, вече не съставят предупредителен протокол - например при вдигане на шум, а направо глобяват. Един наш шумен съсед му натресоха няколко глоби и като си продаде апартамента, щя не щя си ги плати. Не се разправяй с тях. Вече си направила опит. И не ти трябва да доказваш каквото и да било. Пиши, че имаш съмнения за сводничеството.  Пускай жалби отново, ако няма ефект от първата. Ако институциите не вземат мерки, пиши и на омбудсмана. Иди при Господари на ефира. Те да ходят да досаждат на собственика.

# 11
  • Мнения: 40
Въпреки че нямам вяра в полицията, пусни жалба нищо не губиш. Най - малкото ще ги стреснеш, ако не тях, то поне собственика. Запиши си точни дни и часове в които са били шумни и ги цитирай за да стане ясно че това не е инцидент. Пиши че си говорили с домоуправителя и с тях. Дано успееш да ги усмириш. Ако не са сводници - са прекалено шумни и ако са нормални хора ще се стреснат. Ако са сводници ще си намерят ново място. Между другото - ти наблюдавала ли си да влизат и излизат непознати хора?

# 12
  • Мнения: 46
Ще пускам жалби навсякъде, то се е видяло, след като дори собственичката не желае да предприема мерки..
Но както написах, само разполагам с информация, че са сводници.. А и реално - какво е това нещо всеки ден по минимум два-три пъти на ден да чуваш такива неща (да отбележа, че през уикенда няма никой и нищо не се чува, поне тогава)? Не съм наблюдавала да влизат/излизат хора, но е факт, че постоянно има някой в апартамента (постоянно се чуват токчета), имало е случаи когато се е
чувал звънец по доста пъти на ден и също така абсолютно всяка вечер е тъмно и няма никой. Това са нещата, които ме навяват да вярвам на това, че наистина може да са сводници. Другото, което е, когато собственичката дойде им отне доста време да отворят и дори да й вдигнат телефона.

# 13
  • Мнения: 2 450
Ами ако са били "на калъп" е нормално да им отнеме известно време да отворят, какво голи ли да излязат, как?  Joy Иначе аз все си мисля, че ако ще да са сводници, главно през нощта и уикенда се очаква да идват клиенти, не знам... Малко ми прилича на "шумни са ми тия дай да им злословим" положението. А два три-пъти на ден си е нормално за някои двойки, като съм тръгнала да играя адвокат на дявола.. Иначе щом са толкова шумни - жалба, но там трябва децибелите да са над някакво ниво , за да ги глобят, което силно ме съмнява простосмъртни да го достигнат по време на сексуален акт.. Освен това си има и часови диапазон- ние сме викали за съседче, което надува музика силно полиция, и ни казаха, че щом е преди 10 часа вечерта, нищо не могат да направят..

# 14
  • Мнения: 46
През нощта апартаментът им е необитаем (може да се местят на друг адрес?), защото дори и да е бардак тук, кооперацията е наполовина празна и хората се познават.. веднага ще се досетят. Иначе силно ме съмнява двойка на около 50 години да го правят по три-четири пъти на ден и повярвай ми, викането и стенанието е достатъчно силно, за да се чува в абсолютно целият апартамент и да се будиш по нощите... Единственото, което ме държи,е че се случва по всяко време на ден, дори и между 2-4 и 22-08ч. и може да ги глобят..

Общи условия

Активация на акаунт