Въпросче за две яйцеклетки в един месечен цикъл?

  • 6 756
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Някой да е проучвал въпроса? може би трябваше да го задам в Близнаци ама .... ако трябва го преместете.
Та въпроса ми е в какъв период озряват двете яйцеклетки? Задължително ли са от двата яйчника или може да са от един? Ако някой се сеща линк където това може да се прочете също ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 4 358
Ако не се лъжа, в Близнаци имаше една мама, която каза, че е бременна с две човечета, заченати с две седмици разлика.
Питай там.

П.П. Всъщност разнояйчните близнаци нали точно така се получават - с две яйцеклетки Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 154
Възможно е да има две яйцеклетки, но те се появяват в период около 24 часа. Така мисля, че беше. Ще поровя и ще видя дали има нещо по въпроса.

Така ето какво намерих
Цитат
Двуяйчните близнаци, както показва названието, произлизат от две яйцеклетки.
При някои жени може да настъпи многократна овулация. Две или повече яйцеклетки се отделят почти едновременно. Това може да стане от единия или от двата яйчника. Най често две яйцеклетки съзряват едновременно в една и съща фоликула (плодно мехурче). Причините за многократната овулация могат да бъдат различни и все още не са напълно изяснени. При всички случаи и наследственият фактор оказва влияние, но най-голямо внимание следва да се отреди на въздействието на средата.

Взех го от http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=38
 
А във Fertilityfriend пише, че е възможно две яйцеклетки да узреят в рамките на 24 часа. Ако разбираш английски ето ти линка: http://www.fertilityfriend.com/Faqs/Multiple_ovulation.html

На мен това узряване на две яйцеклетки в период 2 седмици ми се вижда някак странно и невероятно Shocked

# 3
  • Мнения: 303
Ами аз понеже четох статията в зачатие за двойната ову и ми се стори много дълъг този период от около седмица между две ову та реших да питам - иначе търсих по форума и каквото намерих прочетох - Биби е писала за 2-3 дни разлика между бебетата а от Снежи прочетох че може да са от един яйчник двете яйцеклетки - та реших да питам ако някой е попадал на нещо
Сега ще разгледам и това във фертилити.

# 4
  • Мнения: 1 737
А какво става с температурата при 2 овулации???  33uu

# 5
  • Мнения: 3 154
Ако става дума за това http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=110 не пише, че овулациите са били в период 1 седмица... поне аз никъде не го видях...

АQ ако има две овулации, то периода между двете е малък и не влияе на температурата. По точно само по нея не можеш да разбереш една яйцеклетка ли се е отделила или две.

# 6
  • Мнения: 303
Ами тръгнах от тази статия прерових каквото можах да намеря и явно ми е останало някакво паразитно инфо за една овулация в края на М. и една нормална - така и никъде не пишат колко време разделя двете ову. В статията на БГ-мама сайта пише че обичайно са с малка разлика във времето - това означава ли че има и такива с голяма разлика във времето? Абе мечтиииииииииии Simple Smile за две бебета и то разнополови Simple Smile

# 7
  • Мнения: 303
Покрай четенето и търсенето вижте какво излезе Simple Smile
http://www.newscientist.com/news/news.jsp?id=ns99991070
С две думи фолиевата киселина може би увеличава шанса за близнаци. Подробности на английски.

# 8
  • Мнения: 2 489
Когато се стимулират яйчниците с хормони се получават две или повече яйцеклетки. Аз имах много такива цикли, с възможности за близнаци. При такива случаи  са винаги от един яйчник и близнаците съответно са разнояйчни.
Еднояйчните всички знаете са от една яйцеклетка!

# 9
  • Мнения: 2 489
Разликата при моите фоликули, които се пукаха беше около 24 часа. Мога да си представя да става въпрос до три дни, но това в рамките на 2 седмици противоречи с медицината...

# 10
  • Мнения: 1 737
А кое е наследствено? Чувала съм, че през поколение се предавало наследственост при жената, да има близнаци.
Вярно ли е? И защо ПРЕЗ поколение? Еднояйчни или двуяйчни? Има ли значение?
Твърдят че ако бабата е имала близнаци, значи внучката се очаква да роди също близнаци. Доколко е вярно това, при положение, че внучката не е дъщеря на въпросните близнаци, а на тяхна сестра?

# 11
  • Мнения: 4 358
Цитат на: sunny_zt
Мога да си представя да става въпрос до три дни, но това в рамките на 2 седмици противоречи с медицината...

Изобщо не съм сигурна за двете седмици! Със сигурност съм чела за разлика във времето на зачеване, но не помня със сигурност колко е била разликата.

# 12
  • Мнения: 4 358
Порових се в Близнаци и намерих темата, за която ви говорех - ето я

Общи условия

Активация на акаунт