Това кученце чихуахуа ли е?

  • 2 551
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
Здравейте любители на чихуахуа!

Това сладурче на снимката го закупих преди два дни от зоомагазин във Варна, продадоха ми го за чихуахуа.
Понеже не съм много запозната с породата, моля по вещите да се произнесат, кученцето има ли данните на породата чихуахуа?
Мъжко е, на два месеца. Платих за него 690 лв, като се надявам да е поне наистина чихуахуа Simple Smile
На цвят е шоколадово кафяв.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз не разбирам от породи,но е много миличко и сладичко,да ти е живо и здраво Hug bouquet

# 2
  • Мнения: 21 270
Аз не мога да видя снимката.

# 3
  • Мнения: 642
http://www.chihuahua.bg/porodata.html
Тук може да прочетеш подробно за породата. След като е закупено от зоо магазин, би трябвало да е с паспорт, чип и родословие/сетификат за такова/, а и цената за България ми се струва висока. Иначе мъника е симпатичен. Важното е да ти носи много радост и любов.

# 4
  • Мнения: 5 849
След като е закупено от зоо магазин, би трябвало да е с паспорт, чип и родословие/сетификат за такова/, а и цената за България ми се струва висока.

2 поправки на поста ти (съвсем добронамерени, просто смятам, че не е хубаво да се дава погрешка информация, която може да заблуди някого): 1.) Щом кученцето е закупено от магазин, няма как да е с легитимно родословие. За да има право да издава родословия, всеки развъдчик трябва да е сертифициран към FCI, зоомагазините са просто борса, търгаши и кученцата им идват от т.нар. "puppy mills". Дори и да са дали на авторката някаква хартийка като родословие, тя е абсолютно безполезна и не гарантира произхода на кученцето. Има много информация в нета, всеки, който се интересува, може да прочете; 2.) Специално бебетата чихуахуа (от легитимен развъдник) се продават в България на цени между 1000 и 2000 лв. горе-долу, така че цената, платена от авторката, е по-скоро ниска.

# 5
  • Мнения: 319
http://prikachi.com/images.php?images/620/8468620C.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/622/8468622l.jpg

Благодаря на всички за бързите отговори, пускам още две снимчици, за да видите нашето бонбонче.

Всъщност имам само паспорт за душичката, което съм наясно, че изобщо не е гаранция за родословие. Знам, че такава имат само хората закупили кученца от развъдник, но аз исках просто някой по-опитен с породата да ми каже поне дали има външните белези. Аз не съм изобщо наивна да си мисля, че по снимката ще се познае дали животинчето е с родословие Wink
А иначе чихуахуа от клас "пет шоу" от развъдници съм виждала и за 800 лв., само тези които са "клас шоу" - т.е. за изложби са на такива високи цени.

# 6
  • Мнения: 6 992
Толкова е сладко, че ако беше мое, хич нямаше да ме интересува коя порода е. Да ти е живо и здраво  Hug

# 7
  • Мнения: 319
Благодаря ти! Съгласна съм с теб, всъщност аз си го обичам вече ужасно много, ние го купихме, защото беше любов от пръв поглед, и аз, и малкия се влюбихме в кутрето, мъжът ми също. Просто ми е интересно дали има белезите на породата, но дори и грам такива гени да не носи, това няма да намали любовта ми към душичката!
Толкова е сладко, че ако беше мое, хич нямаше да ме интересува коя порода е. Да ти е живо и здраво  Hug

# 8
  • Мнения: 365
Благодаря ти! Съгласна съм с теб, всъщност аз си го обичам вече ужасно много, ние го купихме, защото беше любов от пръв поглед, и аз, и малкия се влюбихме в кутрето, мъжът ми също. Просто ми е интересно дали има белезите на породата, но дори и грам такива гени да не носи, това няма да намали любовта ми към душичката!
Толкова е сладко, че ако беше мое, хич нямаше да ме интересува коя порода е. Да ти е живо и здраво  Hug
Точно на това разчитат всички изроди, които въртят фермите. Виждаш снимката/ витрината и купуваш сладура. След 2-3 седмици се оказва, че животното е болно, генетично обременено, малтретирано, стресирано (в най-добрия случай, но това е критично за по-нататъшното му поведение). Но вече е късно - ти го обичаш вече, то е твоето куче. И се започва ходенето по ветеринари, изследвания, харчат се купища пари, а ти нямаш договор, нищо - само касова бележка...викаш си: "Ех добре, че го купих, как ли са го мъчили, аз го спасих, струваше си. Колкото и пари да дам си струва! Добре, че го спасих!"..А търгаша потрива ръце и си казва: "Баси кефа, как се харчат, след 2 месеца тая кучка пак ще я пускам!"

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря ти! Съгласна съм с теб, всъщност аз си го обичам вече ужасно много, ние го купихме, защото беше любов от пръв поглед, и аз, и малкия се влюбихме в кутрето, мъжът ми също. Просто ми е интересно дали има белезите на породата, но дори и грам такива гени да не носи, това няма да намали любовта ми към душичката!
Толкова е сладко, че ако беше мое, хич нямаше да ме интересува коя порода е. Да ти е живо и здраво  Hug
Точно на това разчитат всички изроди, които въртят фермите. Виждаш снимката/ витрината и купуваш сладура. След 2-3 седмици се оказва, че животното е болно, генетично обременено, малтретирано, стресирано (в най-добрия случай, но това е критично за по-нататъшното му поведение). Но вече е късно - ти го обичаш вече, то е твоето куче. И се започва ходенето по ветеринари, изследвания, харчат се купища пари, а ти нямаш договор, нищо - само касова бележка...викаш си: "Ех добре, че го купих, как ли са го мъчили, аз го спасих, струваше си. Колкото и пари да дам си струва! Добре, че го спасих!"..А търгаша потрива ръце и си казва: "Баси кефа, как се харчат, след 2 месеца тая кучка пак ще я пускам!"
Да,и това е вярно.Купихме с дефект едното си морско свинче,но пък се оказа много обичливо животинче и много го обичаме,носих го веднъж на ветеринар и човекът обясни,че най-вероятно дефектът е вроден.Дожаля ми да го върна и си живее при нас,второто обаче добре го огледах,външно няма дефекти,дано е здравичко.

# 10
  • Мнения: 697
Наистина е много сладичко, голяма душичка е. Аз мисля, че след няколко месеца ще се разбере дали е или не е чухуахуа., макар, че не мисля, че има много голямо значение.  Hug

# 11
  • Мнения: 3
Според мен е чихуахуа. Има всички белези на породата.

# 12
  • Мнения: 319
На мен ми се струва малко по-тежичък, на два месеца тежи 1.2, а сестра му тежи 1.080, но женските винаги са по-леки. Но чета за едни кг невероятно малки числа, та се чудя ние при все че приличаме на чихи дали с това тегло се вмъкваме в стандарта. Thinking

# 13
  • Мнения: 365
На мен ми се струва малко по-тежичък, на два месеца тежи 1.2, а сестра му тежи 1.080, но женските винаги са по-леки. Но чета за едни кг невероятно малки числа, та се чудя ние при все че приличаме на чихи дали с това тегло се вмъкваме в стандарта. Thinking
Стандартът е за да дава насоки на съдиите, да отсъждат екстериора на породисти животни, които притежават конкретни гени(следователно могат да ги предадат) и тези гени, описани в родословието, потенциално ще произведат желан фенотип(видимо проявление на гените). Вие имате куче от магазин. Без документ за произход, в който е записан фенотипния бекграунд, от който произхожда животното(под формата на неговите родители и прародители), на неговия генетичен материал няма как да се разчита да произведе поколение, фенотипно отговарящо на стандарта, ако ще самото куче да е по калъп от стандарта и никой няма да го допусне до оценяване, а съответно и до развъждане, така че изобщо да не ви пука от стандарта. Аз имах котка, която отговаря на стандарта за чихуахуа...ама котка.

Общи условия

Активация на акаунт