болен батко/кака и бебе

  • 2 141
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Снощи синът ми вдигна висока температура, та се замислих сериозно над това - какво ще ги правя двамата като дойде бебето...
Той ходи на детска градина - не съм го спирала сега, когато съм си в къщи, и не мисля да го правя, като се роди бебето. Не е болнав. Но ако все пак боледува...!?
Или да го спра от градина временно малко преди и след като се роди бебето? Но пък нали първоначално бебетата си имат по-силен имунитет от после? Просто не знам ...

Споделете вашия опит, моля!
Много ви благодаря предварително! smile3525

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
С брат ми имаме 10 години разлика. Когато се роди преди 15 години, майка ми никога не ни е разделяла или вземала някакви мерки единия да не разболее другия.Е, като изключим, че не се въртях много-много около бебето, но само толкова. Иначе си ходех на училище, не съм си променяла режима, а беше люта зима!

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Не съм се и замисляла да спирам баткото от градина като се роди бебо. Честно казано, ако си седи в къщи, аз ще лудна (няма баби да помагат наоколо). А и като ги изведа на разходка, на площадката по-големите деца са там, защото са болни и не мога да го спра да играе с тях. Какъв е смисъла тогава. По-добре да ходи, да учи разни неща и да играе с приятелите си. Болести така или иначе има, винаги ще ни намерят Confused Това е моето решение и не съжалявам.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз също не съм спирала баткото от градина. В крайна сметка, колко можеш да задържиш детето вкъщи - месец, два? Това е временно решение, ако изобщо е решение, защото вирусите не идват само от градините.
През първите месеци с бебето, баткото ни изкара един грип, който после доста се усложни, също  и една ангина. Малката ги прихвана, но ги изкара доста по-леко от него.
Сега нещата се промениха - не винаги се заразяват взаимно. Те всъщност почти не боледуваха тази зима. Аз си го обяснявам с това, че от миналата пролет ги водя на хомеопат, което особено при големия доведе до много добри резултати.

# 4
  • Мнения: 2 255
Смятам, че е излишно да се спира по-голямото дете от градина  Rolling Eyes ами тези дето ходят на училище  newsm78 и тях ли трябва да ги оставим в къщи  no
Нашият батко е по-голям почти 12 год. - рядко боледува, но е неизбежно, опитваме се да не се върти много около малкия  Wink, но не е особен резултата, тъй като хлапака все го търси  Joy Така, че не можем да ги разделим трайно и въпреки това не винаги се разболява и малкия заедно с големия или пък обратно, въпрос и на шанс може би  hahaha

# 5
  • Мнения: 2 556
И аз не мислех да го спирам, но точно като се роди бебка, баткото изкара едно след друго няколко вируса с температура. Тя не се разболя. Но когато баткото изкара тежко скарлатина при тримесечно бебе вкъщи, честно казано се притесних доста. Спрях го от градина за 3 месеца и изобщо не съжалявам. Не е боледувал през този период и можах да сложа всички ваксини на бебето, без да се тревожа. Всеки си преценява за себе си  Wink

# 6
  • Мнения: 200
Здравей, нашия батко прди седмица също беше болен - сега е по-добре. Той е 4 кл. не може да не ходи на у4илище... просто стоя 4 дена в неговата стоя (по4ти като наказан) но ако няма 4ак такова оттелено помещение поне - по-далеко от бебо... Дъщеря ми е на 7 м. и слава богу нищо й няма...Само го дебхех да не я е гушнал... Wink Все пак вие ще си намерите своя на4ин Hug

# 7
  • Мнения: 3 360
Не съм се и замисляла да спирам баткото от градина като се роди бебо. Честно казано, ако си седи в къщи, аз ще лудна (няма баби да помагат наоколо). А и като ги изведа на разходка, на площадката по-големите деца са там, защото са болни и не мога да го спра да играе с тях. Какъв е смисъла тогава. По-добре да ходи, да учи разни неща и да играе с приятелите си. Болести така или иначе има, винаги ще ни намерят Confused Това е моето решение и не съжалявам.

Подкрепям те изцяло! HugИ аз не спрях дъщеря си от градина след като се роди бебето и не съжелявам!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Когато бебо беше на пет месеца дадох каката на градина. До тогава тя за трите си години беше боледувала един два пъти сериозно.
Оттогава насам обаче изкара две гнойни ангини, двустранна бронхопневмония и всички възможни варианти на грипа. Покрай нея и бебо. Въпреки, че беше само на кърма до шестия си месец беше захранен вместо с каша с антибиотик и до сега е изпил три вида.
Ако имаш възможност да спреш баткото поне първите месеци, според мен няма да е лошо да го направиш.
Аз дадох моята, защото мястото в градината го намерихме изключително трудно и ни предупредиха, че ако много отсъства ще я отпишат, но ако нямах тези проблеми щеше да си стои цялата зима в къщи.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При семейство с 2 и повече деца, трудно можеш да изолираш едното от другот, ако ще и палат да имаш.

Аз уж им казвам да не се гушкат, когато голямата ми е не добре, но не става... Докато се обърна и са един до друг. Както и обратното, ако малкия е болен, пак си играят заедно.

Така сме били аз и брат ми (разлика 1г.10м.) и слава Богу - оцеляхме! Даже не всички негови болести съм прихващала и аз... по-често съм пропускала.  Flutter

Продължи си със същия ритъм на живот. Късмет и смело напред. Peace

# 10
  • Мнения: 2 631
Много ви благодаря на всички! smile3525

Както писах и моето мнение е, баткото да не престава да ходи на градина, поради всички съображения, които сте писали, а голямото боледуване го изкарахме още в яслата.

Питането ми беше по-скоро за първия месец с бебето. Но като се има предвид, че няма кой да ни помага и само с мъжа ми ще трябва да се справяме със ситуацията - баткото май ще си ходи на градина.

# 11
  • София
  • Мнения: 298
Още едно мнение.
При нас баткото никога не е ходил на градина повече от 2-3 месеца, защото винаги стигаше до пневмония. Миналия септември го пуснах на предучилищна в ДГ и не мислех да го спирам, като се реди бебка. Тя се роди в началото на ноември и аз гледах да им ограничавам контактите, особено веднага след връщане от градина. Обаче той пак направи пневмония, изкара я вкъщи, но изолиран в една стая, само таткото влизаше при него, а при бебето таткото беше със стерилна маска. Изкарахме някак, но го спрях от градина, беше ме страх. Догодина пак.

Моят съвет, обаче, е да не го спираш. Първо, бебето има имунитет и докато го кърмиш, е малко вероятно да се разболее (ако внимаваш и не пускаш сополивия батко да гушка бебето). И второ, пролет е, чист въздух, топло време, вече не е най-тежкият период на грипове и зарази. А, и, както си казала, май нямаш особен избор.
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 816
Да се разпиша и аз в тази тема от опита, който имам:
като се роди бебката каката я спрях от градина за около месец ( седмица преди да родя  и три след това) и направих страхотна грешка, защо?  - защото вече си беше свикнала с градинския режим, а като родих и си стоеше в къщи пощръклля покрай бебето, започна да ревнува, да се бори за нейното си ( т.е. внимание както и преди), което беше невъзможно, уви. Хем не бях сама - свекърва ми беше с нас. А може би и точно това я разглези. КАто свършиха отпуските на свеки и мъжа ми и Евка тръгна обратно на градина - да не ви разказвам какво се случи: започнаха страхотни проблеми, страхове, че ще я оставим и сме я зарязали, които се проявяваха в постоянно тичане и държане за полите на учителките в градината. Не ги е пускала дори до тоалетна да идат. Едни истерии в къщи всеки ден - стигнахме до психолог, който малко пооправи нещата( най-вече на нас ни помогна, де).
Болестите си ги носеше , разбира се, и Хрисито не ги подмина. Хем на кърма е изцяло , вече два пъти лежахме в болница, след контакт с вирусната кака. Но всичко си е строго индивидуално!
УСпех и всичко да бъде при вас наред!  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 180
Баткото си ходеше на градина, но когато бебо стана на 2 месеца ни донесе "градински" вирус.....Изкара бронхит, а ние с бебето лежахме 10 дни в болница - също с бронхит. Спрях го от градината и така.... Слава богу, малкия се размина без антибиотик, даже до ден днешен не е пил антибиотик, но това с вирусите е неизбежно... Дано вас ви отмине!

# 14
  • Мнения: 415
Дори не ми хрумна да го спирам от градина баткото. Щом се роди бебето имах толкова много неща за вършене, че сигурно не бих се справила и с пет годишен пощръклял палавник, който си иска внимание.... А и на него едва ли щеше му е много забавно за спазва режима на бебето и да чува - тихо, че бебето спи...., тихо, че бебето сега се кърми...., не викай, не тропай, не пипай това, че е на бебето, не взимай онова, че бебето го лапа..... вместо да си играе с деца на неговата възраст.
Баткото си беше на градина, не е боледувал, бебето беше на кърма, но се разболя от бронхиолит и айде в болница едва петмесечен  ooooh! Пазехме баткото от бебето.
После в градината имаше скарлатина - поне 2,3 месеца карантина /все някое дете беше болно/, а моите момчета се оказаха здрави вирусоносители - носят бетахемолитичния стрептокок в гърлата, но не боледуват. Баткото пи антибиотик, бебето - не, но се пребори само...
Сега пък баткото си счупи ръката и леле - мале - в къщи е лудница  smile3540 rotfImao rotfImbo newsm64

Общи условия

Активация на акаунт