Молба за обективен съвет...

  • 17 998
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Здравейте,

Бившата съпруга на мъжа ми от няколко седмици насам му пише по фейсбук ВСЕКИ БОЖИ ДЕН през седмицата. Събота и неделя се чуваме по телефона с надеждата да направим skype среща с малката, ако не сме в града, за да се видим. Преди си пишеха по 1-2 пъти на седмица, когато има нещо важно и по-често и го смятах за нормално. Но това ми идва в повече. Имам пълна вяра на мъжа си, той не крие от мен разговорите и виждам, че той си говори съвсем нормално с нея. Тя обаче си мисля, че всяка сутрин му разглежда постовете и се чуди за какво да подхване темата. Имам чувството, че полудявам, а принципно не съм ревнива. Ето и предисторията:

Мъжа ми има бивша съпруга и дъщеричка на близо 5 години. Ние сме заедно от година и половина, и се оженихме преди около 6 месеца. С него се познаваме от тинейджъри и винаги сме си били слабост но 16 години ни делиха хиляди километри. И двамата сключихме първите си бракове по горе долу същото време и не сме поддържали никакъв контакт поне 8-9 години. След разводите и на двама ни се свързахме отново и нещата се развиха много бързо.

Аз зададох много въпроси и на него и на семейството му, за да съм напълно убедена, че нещата са наистина приключили, защото по никакъв начин не исках да съм причината едно дете не живее в един дом с баща си. Бившата беше информирана за мен още преди дори първата ни среща с мъжа ми, тъй като и двамата усещахме, че м/у нас нещата ще са експлозивни. В началото тя странеше от мен, разбираемо, но не е правила "номера" нито се е държала лошо. От самото начало се запознах с малката и моментално се харесахме. Станахме най-добри приятелки. Говорим си за "мама," нейната майка, и как трябва да я слушаме. Винаги говорим за нея с най-голямо уважение и възхищение. След като почна да ходи на детска градина, детето взе да усеща нещо, и като я взимахме при нас почна да плаче повече за майка си и да казва как обича мама и тати, а на мен все си търсеше причина да ми се сърди.

Говорих с детето и и обясних, че аз искам само да сме приятелки и че винаги ще я обичам. След това говорихме с бившата и я убедихме да излезем заедно с нея и малката (приятеля и беше поканен, но не дойде). Малката беше в ЕКСТАЗ! От тогава насам спряха епизодите с малката и всичко си е по старо му. Като цяло бившата се държеше много нормално, според мен. Не си придаваше важност, спокойно си говорихме за работа, за малката и на всякакви теми. Сякаш си допаднахме чисто като хора. Единственото странно изказване беше, че приятеля и още от сега се дърпа от детето и че жена с дете трудно ще си намери някой. Странното беше по скоро начина по който го каза и погледа с който гледаше мъжа ми. След изказването имаше не-оркестрирано едноминутно мълчание. Реших, че и е тежко и че е разбираемо и не го мислих много.

Вече си бяхме писали 2-3 пъти по фейсбук за разни неща по съобщения, без да сме приятелки и след срещата и изпратих покана да станем приятели. Това беше преди 2 месеца и още не я е приела. Малко след това беше рождения ден на мъжа ми. Държах да излезем да отпразнуваме с бившата и малката и след това с другите. Малката пак беше много щастлива. Бившата пак се държа нормално, този път без изцепки. Ииииии от тогава почнаха ежедневните съобщения по фейсбук към мъжа ми.

Споделих на мъжа ми, че ми е неприятно, че тя намира нуждата да му пише толкова често. Той предложи да не и отговаря или да си изтрие фейсбука, но аз не искам да си разваляме отношенията. Той по принцип си е лаконичен и нямам никакъв проблем с неговите отговори и смятам, че ще е грубо ако спре да и отговаря. Също притеснително е, че по средата на един от техните разговори беше споделила стихотворение "Все е трудно с мен" което завършва с "Но с теб по това си приличаме, и двамата сме трудни за обичане," имайки предвид че споделя по максимум 1-2 неща на месец.

Мисля си, че явно е самотна и може би е почнала да съжалява, че се е развела с него?

Не смятам да се "състезавам" с нея. Звучи долно, детинско и ненужно. Той е с мен, безкрайно ме обича и всякак го показва. Аз него също. Неразделни сме. Осъзнала съм още преди сватбата ни, че част от него ще продължи да обича бившата, колкото и той да го отрича - тя все пак е майка на детето му и явно е имало истинска любов, за да се стигне до там. Но пък ако тя продължава да му пише всяка сутрин, аз ще продължавам да се дразня. Аз нямам възможността да му пиша от работа толкова колкото тя и с времето той пък може да свикне с това внимание!? Мисля че ако това продължава с времето ще се отрази на семейното ни щастие и ме е страх да не го загубим.

Ако сте прочели всичко това, какво бихте ме посъветвали? Чувствам се в безизходица от нелепа ситуация

# 1
  • София
  • Мнения: 17 277
Аз бих казала, не обръщай внимание и с времето ще намалеят и изчезнат разговорите. щом мъжът ти отговаря лаконично.

# 2
  • Мнения: 1 793
Имай доверие на мъжа си. Той няма как да я реже грубо, имат дете и отношенията с майката е най-добре да се поддържат приятелски. Възможно е покрай идващите празници тя да се чувства самотна. И това ще мине, не се трови с подозрения. Hug

# 3
  • Мнения: 2 222
Темата за мен е непонятна, в смисъл въображението ми не стига дотам да си представя такива отношения между бивши, настоящи и т.н. че чак пък и срещи всички с толкова малко дете  newsm78

Но едно мога да ти гарантирам - мъжът ти едва ли ще се събере с бившата си. По-добре внимавай да не се появи някоя нова звезда.  Mr. Green Дори не мога да си представя човек да се върне там, където се е разделил, и то при наличието на дете... тегава ситуация и всичко е изгърмяло.

# 4
  • Мнения: 222
Благодаря ви за бързите отговори Hug

Досега и аз това си повтарях "търпение," "дишай," "не го мисли." Просто вече стана близо месец от ежденевното писане и притесненията ми се увеличиха. Tired

Доверие на мъжа ми имам, но на нея не. И макар че не вярвам, че той би се върнал при нея, се страхувам че с времето може да почне да се влияе от нея, вниманието и и близкото и отношение.

Като човек съм по-пасивна и се притеснявам, че докато си чакам нещата да си се наредят както съдбата сметне за добре, да не загубя семейното си щастие.

_Dana_ като се зачета... да. Малко като турски сериал почва да звучи. Правим усилията, за да е щастливо детето. Не искаме малката да усеща каквото и да е напрежение, а да се чувства обичана и обгрижвана от всички. Мерси за утехата.

# 5
  • Мнения: X
Мисля, че мъжът ти трябва да е много внимателен в отношенията с бившата жена, за да се запази добрия тон, който е нужен на всички ви (и на детето). Разбира се, той не иска да е между чука и наковалнята.
Ако е умен, ще намери начин в отговорите към бившата да вмъква информация, която да я обезкуражи, ако тя действително търси начин да си го върне, например: Ще минем да вземем утре малката, защото вечерта планирам нещо специално за нас тримата...
Предполагам, че приятелят на бившата е бил отбой и връзката им, ако я има, е към края си или най-малкото несигурна. Предполагам, че бившата се страхува да остане сама, може би страхът е и във финансово отношение. Ако тя се чувства наранена и разочарована от настоящия, ще е много по-склонна да си спомни бившия само в хубава светлина и да забрави всякаква обективност (не казвам, че той е лош!)
Също така предполагам, че скоро ще има нова звезда на нейния хоризонт и разговорите ще спрат.
На мен поне тази дама ми изглежда тръгнала на лов и заложила поне няколко примамки, пък който клъвне. Не искам да изглежда, че я обиждам, по-скоро си мисля за естествения стремеж на човек към сигурност, който се засилва с появата на дете.
На твое място бих споделила спокойно с мъжа си притесненията си. При срещите с бившата не бих се държала дръпнато, за да не й дам коз и пролука, в която да вклини някакви брадви и да извърта ситуацията. Бих заложила на един или два жеста на нежна привързаност между мен и него - но без да са натрапчиви, и без да са многобройни, просто едно спокойно и искрено заявяване на територия, ако трябва да използвам този глупав израз.
Навремето бяхме в такива отношения аз, моят приятел, бившата му жена с настоящия й приятел. Ние двамата с нейно разрешение ходихме на море с тяхното общо детенце. Не е имало такива усложнения обаче и може и да греша във всичките си предположения.

# 6
  • Мнения: 781
Изобщо не съм фен на поведение тип щраус - игнорирай/изчакай и то ще премине. И народът го е казал 'където е текло, пак ще тече'.

Няма по-голяма сила в природата от решена на всичко жена да си върне/спечели даден мъж. А тук това е налице с всичките му червени лампи и лампиони. Апропо, пари залагам, че тя мисли сегашната за страшно задръстена, че позволява всичко това и все още се държи приятелски. Сигурно се смята за много хитра скумрия...Както и да е.

Познавам няколко мъже, които залитнаха по бившите си по тази схема след месеци коткане и приласкаване. На мъжете ангелите им са мега слаби, а егото - голяма двигателна сила. И като почне някоя предишна да реди ред след ред как, видиш ли, го е изпуснала, и он ми ти като се трогне къв е незаменим и непрежалим и глей кво става - в смисъл става дотолкова за единия pity fuck, който доказва на бившата, че не го ще, но и стига да си съсипе безвъзвратно отношенията със сегашната. Изобщо някоя жена като реши да си дига самочувствието за сметка на сегашното щастие на бивш партньор - пай сеее..

Културно и възпитано, след като самият той е предложил - да спре да отговаря на всички съобщения, на които не е неободимо (душевни излияния, споделени поеми от раними души, small talk и изобщо - всичко, което няма връзка с емоционалното и физическото състояние на дъщеря му и някакви ваши общи планове). Прогнозирам усилване на фронтовата атака след това и съобщения тип 'защо ме пренебгреваш. Тя не ти позволява да говориш с мен, нали?' и прочее тъпотии...След тази начална стъпка може да се анализира ситуацията малко по-обективно на основата на поведението на маман.

# 7
  • Мнения: 7 325
Прекалено сте се сближили според мен. Границата между добрия тон и фамилиарниченето е много тънка и в твоя случай май е прескочена. За мен не е нормално това непрекъснато писане и коментиране, ако има нещо да се говори за детето се провежда кратък разговор без излишни бала... бала... била самотна, страдала, проблема си е неин, мъжът ти не е човека, който трябва да и запълва душевните дупки. Знам, че звучи грубо и крайно, но моето спокойствие ми е по-важно от това на бившата.

# 8
  • Мнения: 18 532
На  мястото на мъжа бих изчакала повод,тя да се открие  какво точно иска,а  не по подозрение.Макар да е ясно,че търси близост ,пък може и по различна от споменатите причини-например да злобее,ако нещо не върви между вас ,да е в час и  близо да се израдва.Само като пример,може и друго да е .И когато се открие  какво цели да  и каже,че  е щастлив сега ,че  поддържа с не я връзка заради детето да не страда то.Той  ще намери думите.Но  като се откри е тя.Защото иначе може да изстреля ,какво ли не,че  си въобразява той , всичко за да се защити.Но  както те съветват и си постъпила,говорете си ,без нерви,с доверие и  обич.Така няма да го изгубиш.

# 9
  • Мнения: 2 222
Аз не бих могла да поддържам любезни и приятелски отношения с жена, която ме дразни. Дори в името на собствените си деца. Не мога и бих и опитвала.

# 10
  • Мнения: 222
Мерси и за вашите отзиви!

Факта, че той знае за и разбира притесненията ми и че осъзнава, че наистина явно има нещо, може би ще му помогнат да отговаря по тактично - така че да обезкуражи нейни надежди и да и убие желанието да му пише толкова често. Дано! Peace

Може би наистина сме прекрачили границата на фамилиарниченето и трябва да продължа просто да съм учтива и да не се държа толкова като нейна приятелка.

Аз не мога да кажа, че тя ме дразни. По скоро тези и скорошни постъпки ме дразнят, но нямам неприязън към нея като човек. Иначе и аз не бих могла да седна на една маса с човек който ме дразни - от всякъде ще ми личи. На мен емоциите по принцип ми лъсват на челото  Crazy

Мерси отново на всички bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 17 277
Ами той баланса трудно се напипва, казвам ти го от опита на разведена жена с дете. Първата година на рождения ден на детето например, бяхме заедно - което беше колкото да разберем, че не става така тая работа. Излизали сме във всякакви конфигурации - с неговата приятелка, с моя мъж ... ми не, не става.
Сега имаме изключително здравословни липсващи отношения  Laughing (тоест, нито си комуникираме, нито се караме, всеки си живее живота) - но докато стигнем до този баланс сме минавали през всякакви отношения.
Важното е, че се обичате и се разбирате с мъжа ти.

# 12
  • Мнения: 222
Наистина изглежда трудно усъществим. Дано и ние достигнем такова ниво. Praynig

# 13
  • Мнения: X
Не излизайте с  нея повече, нека той взима детето само.

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839

Ако сте прочели всичко това, какво бихте ме посъветвали? Чувствам се в безизходица от нелепа ситуация
Има българска приказка за непокритото мляко, което котката изпила.
Не е измислена напразно.
Доверието е хубаво нещо, но не виждам защо ще подлагаш мъжа си на изкушение?
Щом той намира за нормално да се съобрази с теб и прекъсне виртуалната връзка, не го спирай.
Бившата ще помисли, че ти е все едно и ще засили натиска, а няма толкова железен човек, който да не се поласкае от нечие засилено внимание, пък било то и на бившата.
Бракът е като в казармата- като свърши и мине известно време, в съзнанието остават хубавите моменти.
Щом е минала на многозначителни стихотворения, значи бързо напредва.

Общи условия

Активация на акаунт