Бихте ли се върнали в България?

  • 195 985
  • 2 696
  •   2
Отговори
# 360
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 766
Тити, а не им ли пускат газ? Тук ми обясниха, че ако детето прави проблем минават на вариант газ.
За наша радост детето няма проблеми със зъбите. И му е кеф да хиди на зъболекар...първия път му пяха една песничка, докато го преглеждат, иначе на 6 месеца е на преглед...и има дават и подаръци (за това като беше по-малък плачеше да ходи на съболекар)

# 361
  • SF
  • Мнения: 21 167
Доста от частните кабинети в България също са адаптирани за деца - подаръчета, игачки по време на прегледа.

# 362
  • Мнения: 28 454
Доста от частните кабинети в България също са адаптирани за деца - подаръчета, игачки по време на прегледа.
Даааа, моята дъщетя нама никакъв страх от малка, първият и зъболекар беше изключително мил, обясняваше и по едни весели рисунки какво ще прави със зъбчето..
от тогава ходим доброволно в тези кабинети Simple Smile

# 363
  • Мнения: 9 903
Титина, аз, както и много хора, не искам газ за детето си. не искам рентген за щяло и не щяло, не искам подаръци за отваряне на устата, искам само да разбират от зъби.

# 364
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 766
Подаръците са четка и паста за зъби и конци за флосваванр+ стикер.
Тук по закон никой не ти започва каквото и да е без ренген, а и единственно с ренген може да се определи на какво ниво е зъбът и как е свършена работата. От приятели зъболекари знам, че газ използват ако детето е неконтролируемо. При предният преглед на синът ми имаше плачещо дете още от чакалнята.

# 365
  • София
  • Мнения: 537
Моята г-ца имаше лош първи опит със зъболекар. От тогава не може да и се отвори устата с каквото и да я подлъгваме, не подаръци, не обещания, нищо!
Трябва да идем тук на зъболекар и незнам как дори да и спомена....

# 366
  • Мнения: 50

Тук по закон никой не ти започва каквото и да е без ренген, а и единственно с ренген може да се определи на какво ниво е зъбът и как е свършена работата.

Ако е толкова важно това, как тогава зъболекарите в БГ си вършат работата без да те облъчват толкова с рентген? За мен това е източване на застраховки, не мога да повярвам, че е толкова наложително за работата им.

# 367
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 766
Ако не се използва рентген няма как да се види до къде е запълнен каналът например... За това и много често чуждите зъболекари казват, че Бг им колеги не са си свършили работата

# 368
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Не знам, дали всеки стоматологичен кабинет в България, разполага с рентген апарат, в САЩ е стандарт. Как работят без снимки, малко на руска рулетка върви.

Тук правят профилактични снимки веднъж в годината. Хората изглежда са свикали да ходят на почистване на всеки 6 месеца.
Ние свикнахме също.
Оставам с впечатление, че се залага предимно на профилактиката и доколкото знам, повечето застраховките покриват профилактичните прегледи, снимки и почиствания на 100%

# 369
  • Мнения: 14 623
В Б-я много малко стоматологични к-ти разполагат с рентген и наистина повечето д-ри я карат по усет ли и аз не знам как.В някои поликлиники има в сградата.Тук ако д-р се усъмни в нещо чак тогава те изпраща за снимка.Ако е частен к-т ти казва къде най-близо има ренген и ти записва час за другия прием с готова снимка.Аз съм била в клиника,където над самия стол има устройство,зяпаш снимат,вижда се на монитор и решават какво ще е лечението.Аз съм на мнение,че е важно да се види.Света се развива и това не е екстра.Друг е въпроса,че някой не желае да вложи пари в модерно оборудване и разкарва пациента.Въпросната клиника взима скъпо ,но пък е и денонощна.Няма пълно щастие.Профилактиката е фактор №1 според мен.Моя близка в Австралия казва,че ако не отидеш на профилактичен преглед,после застрахователите не ти покриват лечението ако изникне проблем.

# 370
  • Мнения: 28 454
Ха ха Ренегенът отдавна не е екстра....има го от сто години.....аз пък не държа за щяло и не щяло да ме облъчват с радиация, до сега двадесет години са ме лекували без да ми правят снимка на всеки пломбиран зъб и ето зъбите са ми добре.....всяка година ходя на профилактичен, на последния жената каза, всички зъби са здрави, няма амалгама пломба в устата си..... Simple Smile Изчисти зъбен камък и ме пусна.....Ако лекарят е добър не му трябва ренген, по симтоми и почукване на зъба познава какво е положението....ходила съм и на снимка, съмняваше се за гранулом, оказа се че няма....

# 371
  • SF
  • Мнения: 21 167
Много ми е интересно да ви чета, но когато казвате "тук", не се разбира за кое място говорите и къде е вашето "тук". Тук в България или тук някъде в чужбина, а ми се иска да знам примерите, които давате, от къде са.

В България има рентгени в поликлиниките и в модерните зъболекарски клинити и кабинети. В повечето кабинети обаче няма рентгенови апарати, колкото и модерно да са обзаведени и пращат пациента някъде в района да се снима. Снимките стават след 5-10 минути и могат да се върнат обратно или да ги занесат при следващото посещение. Технически не е възможно от рентгеновия кабинет снимките да се пратят по интернет на стоматолога.
Все пак има съвременни клиники с много добра апаратура, в която може да се получат всички услуги на едно място.
При зъболекарката, която аз посещавам, няма такава опция. Там обаче мога на място да си направя устните например Simple Smile И други дерматологични услуги. Половината кабинет е зъболекарски, дргата - дерматологичен. Simple Smile За снимка отивам на друго място (доста неприятно) в същия квартал. Но на мене само веднъж ми се е трябвало да си правя снимка на зъб, така че, това не ме е затруднило кой знае колко много.

# 372
  • Мнения: 14 623
Тук,в Б-я съм.Излиза,че у нас на практика рентгена в к-та е екстра.Всеки случай е индивидуален.Един е диагностициран с почукване по зъба,друг със снимка.Личното ми мнение,че вторият начин е по-сигурен и съвременен.Не се губят време и пари,ако нещо не е диагностицирано и лекувано правилно.

# 373
  • Мнения: 28 454
Тук,в Б-я съм.Излиза,че у нас на практика рентгена в к-та е екстра.Всеки случай е индивидуален.Един е диагностициран с почукване по зъба,друг със снимка.Личното ми мнение,че вторият начин е по-сигурен и съвременен.Не се губят време и пари,ако нещо не е диагностицирано и лекувано правилно.
Да но радиацията се трупа със всяка снимка....а колко ще ти се наложат за по важни неща не е ясно, дали даден зъб е излекуван или не от първия път не е толкова важно.....снимките са важни за сериозни болести...бронхити, пневмонии, кисти и пр. Не искам за един зъб да трупам разияция, защото тя сумарно расте през целия живот!

# 374
  • Мнения: 7 171
Тук,в Б-я съм.Излиза,че у нас на практика рентгена в к-та е екстра.Всеки случай е индивидуален.Един е диагностициран с почукване по зъба,друг със снимка.Личното ми мнение,че вторият начин е по-сигурен и съвременен.Не се губят време и пари,ако нещо не е диагностицирано и лекувано правилно.
Да но радиацията се трупа със всяка снимка....а колко ще ти се наложат за по важни неща не е ясно, дали даден зъб е излекуван или не от първия път не е толкова важно.....снимките са важни за сериозни болести...бронхити, пневмонии, кисти и пр. Не искам за един зъб да трупам разияция, защото тя сумарно расте през целия живот!


"Dental x-rays are one of the lowest radiation dose studies performed. A routine exam which includes 4 bitewings is about 0.005 mSv, which is less than one day of natural background radiation. It is also about the same amount of radiation exposure from a short airplane flight (~1-2 hrs). The American Dental Association recommends that patients who are not having problems have dental x-rays performed every two years. Proper shielding is also common, which makes the potential risk even lower."



Мен, конкретно, ме "завиват" с оловна престилка, включително и щитовидната жлеза.

Общи условия

Активация на акаунт