Бихте ли се върнали в България?

  • 195 733
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 462
meduncka не е само до социален статус. До 4овек е . Има и големи простаци със статус. Има много ситуации. Има например и такива, когато някой се "интегрира" в системата, който гледа в ръцете, дърпа към себе си, по цял ден се оплаква , трупа ... и все гелда да замъкне от някъде нещо ... е тогава системата се насо4ва към измъкналия се в 4ужбина с "вие добре си живеете", "вие си имате средства", ... вмъкват се полека - лека всякакви изцепки ... завист ... ставаш аутсайдер ако не се оставиш да те муфтат непрестанно . Не говоря тук за хора без пари . Напротив. За хора добре осигурени и мащи си вси4ко, та даже и това , което тук няма: голяма група са и могат да си помагат.

 
 













 
Тцъ тцъ еее злобни българи бе ?Отсвиркай ги кат ти завиждат , срамота !
Аз ако съм на теб и на ресторант няма да изляза с такива . Crossing Arms Joy

# 616
  • Мнения: 506
 Brideshead, значи съм случила на хора  Wink

# 617
  • Мнения: 9 052
Brideshead, значи съм случила на хора  Wink



Да. Но както и други по-нагоре споменаха , хората могат да се променят. Дори и да не ти се вярва за дадени хора. И те попадат на хора ... Не е задължително да се слу4и Simple Smile

Markrit кой те кани тебе на ресторант? Аз не съм ... Не разбирам за какъв ресторант ми пишеш?

# 618
  • Мнения: 5 462
Brideshead, значи съм случила на хора  Wink



Да. Но както и други по-нагоре споменаха , хората могат да се променят. Дори и да не ти се вярва за дадени хора. И те попадат на хора ... Не е задължително да се слу4и Simple Smile

Markrit кой те кани тебе на ресторант? Аз не съм ... Не разбирам за какъв ресторант ми пишеш?
[/b]Карай да върви .Да сме живи и здрави ! Wink

# 619
  • Мнения: X
Използвачи има всякакви по народност и никое местожителство не ти гарантира, че няма да се срещнеш с такива индивиди. Въпросът е дали веднъж срещнал ги и опарил се от техните номера, ще продължиш да си траеш, да цъкаш с език, да се дивиш на нови и нови номера, но не и да ги извадиш от обкръжението си.

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 18:52 от Анонимен

# 620
  • Мнения: 9 052
Сбъдваща мечти  ясно е, че ги има на всякъде. Въпроса в тази тема е за връщането в България, псоле поде естествен наклон към приятелите и близките , които също са там ... после стана въпрос , че те се променят ... после стана въпрос, че не винаги за добро и така се стигна до описанията как и в какво се изразява това.  
Реакциите са индивидуални и спрямо приоритети  Peace Не вярвам някой да не реагира. Един по-директно, друго не толкова ... различно  Peace

Но темата има много други апекти  Peace

# 621
  • Мнения: 7 171
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?
Никой от бг в чужбина досега не чух и не прочетох , дали си променя живота , взима отпуск и хуква по кръчми и разходки щото Пенка от Каспичан е отишла на разходка в Берлин примерно ?
Претенциите , капризите и изискванията  би трябвало да са двустранни ..
Аман от префинени , обидени /от липсата на време на бг в б-я / ново просперирали българи в чужбина .Що в чужбина се оставяте да ви мачкат по самочуствието и си избивате комплексите в собствената си родна страна бе хора ..?Направо звучите страшно високомерно наистина / както някой по горе писа. ooooh! Shocked

Да, аз.

Идвали са ми на гости много пъти приятели от България. И такива, които живеят там, както и живеещи другаде. ВИНАГИ съм отделяла време и внимание. Последно си взех отпуск и отидох до Торонто (4-5 часа път в едната посока), където отседнах в хотел (естествено, за моя сметка), по време на канадският Ден на Благодарността, за да се видя с приятели, които бяха там само за 3 дни, дошли от България. Всъщност, не е последно! Последно беше преди две седмици, когато си взех отпуск, за да посрещна приятелка от Виена, дошла ми на гости за един ден.

Мога и още да изброявам, но няма смисъл....


# 622
  • Мнения: 47
В България освен майка ми имам само най- добрата ми приятелка и мъжа и! Винаги предупреждавам кога ще съм в Бг, те винаги имат време за моето семейство, затрупани са с работа и всеки си има проблеми, но веднъж не съм ги чула да се оправдават че сега не могат и бла бла. Същото важи и за тях като дойдат тук, винаги имам време за тях.
Аз пак да си кажа, ще се повторя и потретя, не може всички под един знаменател, няма само такива или само онакива. Моля нека не се заяждаме за дребни неща Simple Smile

# 623
  • Мнения: 5 462
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?
Никой от бг в чужбина досега не чух и не прочетох , дали си променя живота , взима отпуск и хуква по кръчми и разходки щото Пенка от Каспичан е отишла на разходка в Берлин примерно ?
Претенциите , капризите и изискванията  би трябвало да са двустранни ..
Аман от префинени , обидени /от липсата на време на бг в б-я / ново просперирали българи в чужбина .Що в чужбина се оставяте да ви мачкат по самочуствието и си избивате комплексите в собствената си родна страна бе хора ..?Направо звучите страшно високомерно наистина / както някой по горе писа. ooooh! Shocked

Да, аз.

Идвали са ми на гости много пъти приятели от България. И такива, които живеят там, както и живеещи другаде. ВИНАГИ съм отделяла време и внимание. Последно си взех отпуск и отидох до Торонто (4-5 часа път в едната посока), където отседнах в хотел (естествено, за моя сметка), по време на канадският Ден на Благодарността, за да се видя с приятели, които бяха там само за 3 дни, дошли от България. Всъщност, не е последно! Последно беше преди две седмици, когато си взех отпуск, за да посрещна приятелка от Виена, дошла ми на гости за един ден.

Мога и още да изброявам, но няма смисъл....



Браво , че имаш възможност толкова често да взимаш отпуск и то специално за да се видиш с приятели .Явно при вас е направена така системата за отпуските , че да можеш да я взимаш по често и когато лично теб те устройва .Отделно отпуска и лично за теб /за почивка/ , явно в Канада пускането на отпуски не е проблем.Така може да се отзовеш на всяко гостуване на приятели от бг .
Казват идваме , пускаш си отпуска за ден , два , три или колкото ти даде шефа и отиваш да се видите.Еййй кога и в бг  ще стане така ?

# 624
  • Мнения: 7 171
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?
Никой от бг в чужбина досега не чух и не прочетох , дали си променя живота , взима отпуск и хуква по кръчми и разходки щото Пенка от Каспичан е отишла на разходка в Берлин примерно ?
Претенциите , капризите и изискванията  би трябвало да са двустранни ..
Аман от префинени , обидени /от липсата на време на бг в б-я / ново просперирали българи в чужбина .Що в чужбина се оставяте да ви мачкат по самочуствието и си избивате комплексите в собствената си родна страна бе хора ..?Направо звучите страшно високомерно наистина / както някой по горе писа. ooooh! Shocked

Да, аз.

Идвали са ми на гости много пъти приятели от България. И такива, които живеят там, както и живеещи другаде. ВИНАГИ съм отделяла време и внимание. Последно си взех отпуск и отидох до Торонто (4-5 часа път в едната посока), където отседнах в хотел (естествено, за моя сметка), по време на канадският Ден на Благодарността, за да се видя с приятели, които бяха там само за 3 дни, дошли от България. Всъщност, не е последно! Последно беше преди две седмици, когато си взех отпуск, за да посрещна приятелка от Виена, дошла ми на гости за един ден.

Мога и още да изброявам, но няма смисъл....



Браво , че имаш възможност толкова често да взимаш отпуск и то специално за да се видиш с приятели .Явно при вас е направена така системата за отпуските , че да можеш да я взимаш по често и когато лично теб те устройва .Отделно отпуска и лично за теб /за почивка/ , явно в Канада пускането на отпуски не е проблем.Така може да се отзовеш на всяко гостуване на приятели от бг .
Казват идваме , пускаш си отпуска за ден , два , три или колкото ти даде шефа и отиваш да се видите.Еййй кога и в бг  ще стане така ?


В България имате значително по-големи отпуски! Въпросът е там, че аз съм заделила тези дни от дните, които иначе бих отдала на семейството си. Не, отпуските ни не са големи; просто умея да планирам добре и отрано.

Не е "колкото даде шефа", а колкото ми се полагат!!!! Големи глупости пишеш, че лееекичко се поядосах! И аз не разбирам от какъв зор се буташ в тези теми, на всяко гърне мерудия (което, както успяхме да разберем, може да означава много, много неща!)

# 625
  • Мнения: 5 462
Не ми нареждай ако обичаш , къде да пиша !

# 626
  • Мнения: 8 163
Наистина е въпрос и на добро планиране. Но всъщност опира единствено до добро желание... Нали, Софи?

Но да се върна на темата.

Към момента изобщо не си представям връщане в БГ. Искам децата ми да израснат тук. Повечето хора в БГ не са така широкоскроени и са склонни да се подиграват на всеки различен, а не желая Фръцлите да изграждат мирогледа си под влиянието на подобна среда.

# 627
  • Мнения: 7 171
Наистина е въпрос и на добро планиране. Но всъщност опира единствено до добро желание... Нали, Софи?



Абсолютно! Има хора, за които не бих си помръднала пръста! Има и такива, за които съм правила компромис с удобството си.

Има го и момента на възможности, защото миналата година много скъп мой близък беше в Канада, за определен период от време, но така и не успях да се видя с него, защото точно в този период се разболях от херпес зостер! Късмет (или по-скоро липсата на такъв).

# 628
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?
Никой от бг в чужбина досега не чух и не прочетох , дали си променя живота , взима отпуск и хуква по кръчми и разходки щото Пенка от Каспичан е отишла на разходка в Берлин примерно ?
Претенциите , капризите и изискванията  би трябвало да са двустранни ..
Аман от префинени , обидени /от липсата на време на бг в б-я / ново просперирали българи в чужбина .Що в чужбина се оставяте да ви мачкат по самочуствието и си избивате комплексите в собствената си родна страна бе хора ..?Направо звучите страшно високомерно наистина / както някой по горе писа. ooooh! Shocked

Да, аз.

Идвали са ми на гости много пъти приятели ….
И ние. Но нещо много се изморихме и почнахме да променяме този сценарии.

...Към момента изобщо не си представям връщане в БГ. Искам децата ми да израснат тук. Повечето хора в БГ не са така широкоскроени и са склонни да се подиграват на всеки различен, а не желая Фръцлите да изграждат мирогледа си под влиянието на подобна среда.
Фея, от опит говоря/пиша. Децата биват основно сформирани от родителите си. Има начини тясно скроените душици да бъдат игнорирани, и да нямат никакво влияние върху подрастващите.

# 629
  • HH
  • Мнения: 3 252
Голям майтап стана тази тема. Живеещи в България, седят и обясняват колко е прекрасно там, а в същото време сън не ги лови, щото не могат да си вземат отпуска ( и не говоря за 3-4 седмици, а за ден или дори половин такъв) , когато им скимне или че детето им може да се разболее и те не могат да си взимат болничен.

Вярно, писаха хора, ходили, видяли и върнали се, писаха и други, които за момента нямат намерение да се връщат, обаче се наля и мозък от доста, които явно си нямат друга работа освен да се заяждат.

Аз пак ще си кажа, за момента нямам намерение да се връщам. БГ еквивалентите на сегашните ми работодали нещо не ме блазнят. Вярно, родителите и приятелите ми са още там, но ни делят едни 2 часа със самолет.


Абсолютно! Има хора, за които не бих си помръднала пръста! Има и такива, за които съм правила компромис с удобството си.


Мога да кажа същото и за себе си.

Забравих да добавя още нещо. Животът в чужбина е една идея по-динамичен отколкото в бг, поне според мен. Ако в тази среда не успявам да си разпределям времето добре съм загубена. В България от друга страна, за всичко крайният срок е бил вчера и всяко взето решение е предпоследно. Така се получава едно несъответствие между изискванията на едните и на другите и за да има положителен резултат е нужен компромис у една от двете страни. Говоря за въпросните срещи с приятели и познати  Peace

Общи условия

Активация на акаунт