Бихте ли се върнали в България?

  • 195 968
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 1 815
  • Мнения: 201
Аз много искам да се прибера в БГ, въпреки , че в чужбина съм доста добре, с висок социален статус , добра кариера и т.н. Обаче , това усещане , че си вкъщи , не може да се замени с нищо. Не мога да го обесня ... Аз като се прибирах обратно за Белгия зимата , в  София студ, снежна буря ... аз някакъв скачам в снега и викам на приятелите ми ама как ще е лошо времето , погледнете колко е прекрасно. Толкова ми е мъчно за България , че дори и лошото ми харесва.
 
Иначе ми прави впечалтение , че хората в чужбина , някак си се подкрепят повече, в България сега няма взаимност между хората. Като , че ли някакво надпреварване ...

# 1 816
  • Мнения: 28 446
Аз много искам да се прибера в БГ, въпреки , че в чужбина съм доста добре, с висок социален статус , добра кариера и т.н. Обаче , това усещане , че си вкъщи , не може да се замени с нищо. Не мога да го обесня ......
Абсолютно....това е....у дома....пътувам много, но когато се прибера се чувствам истински щастлива! Затова и не искам да живея в чужбина, но хората са разлучни! Simple Smile

# 1 817
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Дом е там, където човек се чувства добре.
Аз често пътувам служебно, напоследък и извън страната, но когато кацна на летището у дома и граничният офицер ми пожелае "Welcome home", буквално се разтапям.

Ходенето в България свързвам най-вече с емоцията от среща с близките, но май това е всичко.

# 1 818
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
И на мен ми липсва България. И улиците,и всички места,които познавам тэлкова добре и ме връщат назад в спомените. Липсват ми срещите със състудентите. Чувствам се сигурна. Знам какво, как и къде. Засега не мога да се върна. Връщам се когато мога.
Аз много искам да се прибера в БГ, въпреки , че в чужбина съм доста добре, с висок социален статус , добра кариера и т.н. Обаче , това усещане , че си вкъщи , не може да се замени с нищо. Не мога да го обесня ... Аз като се прибирах обратно за Белгия зимата , в  София студ, снежна буря ... аз някакъв скачам в снега и викам на приятелите ми ама как ще е лошо времето , погледнете колко е прекрасно. Толкова ми е мъчно за България , че дори и лошото ми харесва.
 
Иначе ми прави впечалтение , че хората в чужбина , някак си се подкрепят повече, в България сега няма взаимност между хората. Като , че ли някакво надпреварване ...
все едно са мои мисли.

# 1 819
  • Мнения: 3 843
Аз живея в чужбина от много години, но не ми харесва. Банално звучи, но нито съм се реализирала по начина, по който искам (все още), нито реално има кой знае какво да ме задържа тук.
Много често си мисля, че може би трябва да се прибера, но истината е, че не ми стиска и ме е страх. В БГ все още има много неуредици (не че в чужбина е розово), най-вече манталитета на хората.

А, колкото до това, че в чужбина хората се подкрепят повече, ако говорим за българите, аз не съм съгласна. Моите наблюдения за съжаление не са такива.


# 1 820
  • Мнения: 2 266
Живея в чужбина вече 10 години,но не мога да свикна,въпреки,че си купихме жилище ,не сме зле,имаме приятели на които можем да разчитаме.Но аз не мога да свикна.От година на година се чувствам все по-зле и по-зле,все повече ми липсва България,все повече не ми харесва в тази чужбина,но не мога да се върна,защото мъжът ми и синът ми са тук,и не са готови да се върнат в България за съжаление.А толкова ми липсва моята България,родителите,приятелите.

# 1 821
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Бях на гости на братовчедка и се замислих, че е трудно да се почувстваш истински у дома, ако живееш на Бг островче в един чужд квартал, където се слуша само българска телевизия, пазарува се от български магазин и се общува само и единствено с българи. Сигурно в началото е еуфория, че почти всичко можеш да си позволиш, около теб е чисто и спретнато, а и институциите имат грижа за теб и детето ти. Но след това?

# 1 822
  • Мнения: 910
Приятели - не ми останаха- 2-3 не повече  ,а съм по малко от 5 години  навън , роднини - да ,много ми е мъчно ,но ги  каня те да ми гостуват ,тъй като живея в туристически известна страна , стандарта - в пъти по висок ,мога да си позволя неща които докато живеех в Бг бяха немислими , децата си поеха своя път , помагам им когато мога,когато искат нещо и... колкото и да ми е мъчно  Аз определено не бих се върнала ,заради мизерията , неуредиците , увеличаващата се престъпност , нищо не се променя вече 27 години ,живота ми мина в обещания ..

# 1 823
  • Мнения: 28 446
Живея в чужбина вече 10 години,но не мога да свикна,въпреки,че си купихме жилище ,не сме зле,имаме приятели на които можем да разчитаме.Но аз не мога да свикна.От година на година се чувствам все по-зле и по-зле,все повече ми липсва България,все повече не ми харесва в тази чужбина,но не мога да се върна,защото мъжът ми и синът ми са тук,и не са готови да се върнат в България за съжаление.А толкова ми липсва моята България,родителите,приятелите.
Затова и не заминах....имаше момент бяхме на кръстопът, но се замислих....как ще живея без морето, планините, слънцето на България, как ще зарежа родители, приятели, любимия ми дом.....как ще бъда вечно чужда сред дугите.....как детето ми ще говори чуждия език.....как ще работя там това, в което тук съм призната и знам, че съм добра! Не казвам, че е правилно, можеше и да ми хареса, но не рискувах! Сега като се замисля не знам дали съжалявам, но май по скоро не.....там нямаше да съм ЩАСТЛИВА! Държавата и социалния живот тук не го коментирам, мисля че няма смисъл!

# 1 824
  • Мнения: 9 903
Всичко от горния пост го има навън. Единствено настройката на мозъка ни прави едно небе по-синьо от друго. Не всяка държава е добра за всекиго. Свят широк. А едно дете може и 3-4 езика да говори, пак от нас зависи.

# 1 825
  • Мнения: 28 446
Всичко от горния пост го има навън.
Има го .....добре знам.....посетила съм доста страни Simple Smile, видяла съм многократно по красиви места......но не е мое, не е наше....не ме прави щастлива и удовлетворена! Не се чувствам "у дома"! Никой не навивам, това е моето усещане, затова и съм тук.....!

# 1 826
  • Мнения: 9 903
Права сте, ние например цялото семейство сме адаптивни, навсякъде се чувстваме добре и това не е нещо, което се учи, а природа...

# 1 827
  • Мнения: X
Светът е голям и щастие дебне отвсякъде. 😉

# 1 828
  • Мнения: 11 336
Аз пък съм влюбена в Париж и го намирам за зелен. Има много паркове и градини дори в самия зентър. Имат и гора - булонския лес, прекрасната Люксембургска градина, Тюйлери... И там по градския транспорт се срещат странни субекти от всякакви раси. В големите градове е така - сбирщина от търсещи препитание. Просяците в София, Париж, Атина и Белград винаги, ама винаги ще са повече от просещите на улиците в Кнежа.
И автомобилите ще са повече.

Аз също харесвам Париж, еееее кой може да не харесва Париж.....!  Heart Eyes Просто за тези размери му трябва още зеленина, особено в ситито! За просяците и субектите е вярно......в големите градове ги има, но едно време картината в София съвсем не беше такава.....!!! Сега е пренаселена, повече отколкото може да понесе градския транспорт и инфраструктурата....!!! Да не говорим за въздуха Sick......в големите градове се пътува доста с метро и не се допуска такова замърсяване на въздуха.....при нас мечтата за чист въздух е все още неизпълнима! Sad


Аз не го харесвам.  Rolling Eyes Живях там достатъчно години. За мен е като мащеха - красив, поддържан, лъжовно грижовен, но е студен, незаинтерсуван, чужд, готов да те ошушка и пет пари не дава за всеки различен от нейно родно дете.

# 1 829
  • Мнения: 28 446
Дорис, аз НИКОГА не бих живяла в Париж! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт