Отговори
  • Мнения: 1 858
Онзи ден роди моя приятелка. До колкото знам два дни преди да роди гинеколога, който и водеше консултациите я прегледа за пореден път на видеозон и  всичко е ок. Но влезе в родилно отделение с болки напъни и всичко както си му е реда но бебето не "тръгва" както се изразила една акушерка. В последствие вече разбирам че бебето е било напречно разположено и за това я вкарали за секцио. И бебето и майката са добре слава на Бога. Но не спирам да се чудя тоя лекар не е ли видял на видеозона как е разположено бебето?! Или има вероятност в последния момент то да се завърти така, което ми се струва невероятно тъй като в утробата на майката вече е доста тясно. надявам се , че ще има мами, които да могат да ме светнат по този въпрос.

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 13:39 от maatete

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз мисля, че не е възможно да не се види как е разположено бебето. Много странно, наистина! newsm78

# 2
  • Мнения: 344
Задължително трябва да видеозон да се види разположението на бебето. Но то може да се завърти в последния момент.

# 3
  • Мнения: 3 537
Задължително трябва да видеозон да се види разположението на бебето. Но то може да се завърти в последния момент.
Peace

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 842
Напълно е възможно за тези 2 дни след прегледа бебето да се е завъртяло.

# 5
  • Мнения: 666
 Всичко е възможно - по -важно сега е че бебето и майката са добре

# 6
  • Мнения: 101
Всичко е възможно:миналата седмица ходих на ехограф,бебето беше седалищно и доктора каза че е малко вероятно да се обърне.След 2 дни бях на консултация и доктора каза че се е разположило странично.От тогава непрекъснато го наблюдавам-доста честичко си сменя положението.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Напълно възможно е бебето да се е обърнало в последния момент. Честито на приятелката ти, да й е живо и здраво бебчето Simple Smile

# 8
  • Мнения: 209
и аз си мисля че бебето се е завъртяло
Рядко се случва но все пак не е единствения случай Най важното е че и майката и бебето са добре Добре е че има и добри лекари които да помогнат в подобна ситуация защото представете си ако не се бяха намесили успешно
Лека бременност на всички бъдещи майки и повеч вяра в нащите медици Може да ни съдират кожите но в повечето случаи ни помагат атова е най важното

# 9
  • varna
  • Мнения: 404
най-вероятно бебето се е завъртяло в последия момент!не са рядко случаите когато се получава така

# 10
  • Мнения: 1 489
Напълно е възможно последния момент да се завърти.След мен ражда едно момиче,на което се е завъртяло в последния момент и никой не я е прегледал преди да роди и роди седалищно.

# 11
  • Мнения: 1 858
Има и нещо друго , което много ме стресна болките и са започнали в 2 през ноща и до шест и нещо не се е появил нито лекар нито акушерка. Мисля си, че при положение , че в отделението има жена,която се очаква всеки момент да роди най- малкото акушерката трябва да готова да реагира , знам ли?!

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Явно главата на бебето не е била слязла достатъчно и се е завъртяло.Братовчед ми до последния момент е бил седалищно и леля е щяла да ражда секцио,но изведнъж се завъртял и се родил нормално. Mr. Green.Важното е,че и мамата и бебчо са добре.За работата на акушерките и докторите няма да коментирам.

# 13
  • Мнения: 3 760
Напълно възможно е бебето да се е обърнало в последния момент. Честито на приятелката ти, да й е живо и здраво бебчето Simple Smile
Peace
  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 356
И според мен е възможно,но защо преди самото раждане не са я погледнали на ехограф?Мен ме гледаха  някъде на 4 см . разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт