Не е ли безочливо да взимат 20 лв за спешен преглед на бебе?

  • 950
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Снощи закарахме малкия до Педиатрията, защото беше вдигнал Т и ни казаха , че прегледите се плащат ако не си с направление.  ooooh!
Е как да взема направление в събота вечерта от личния лекар?? newsm78
Малкия с 39,4 а ние обикаляме улиците и се чудим къде да отидем, защото в Пирогов педиатър няма, Педиатрията заключена - та сме прескачали оградата...оказа се че имало някакъв звънец отвън на врата - ама в тъмното ходи го намери.
В крайна сметка лекарката каза - детето изглежда напълно здраво, не мога да си обясня каква е тази висока температура и все пак не мога да ви приема.
Днес го заведохме при личната лекарка, оказа се, че има възпаление  на ушите и оттам е температурата.
Какво да ви кажа - изводите си ги правете сами.
 #2gunfire

# 1
  • Мнения: 8 451
Безочливо е.Още повече при погрешно поставена диагноза.
Нали затова плащаме осигуровки?Ако се наложи нещо спешно винаги сме си го плащали,направо ми писна!

# 2
  • Мнения: 2 534
Голямо преживяване сте имали

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
artexa - има твърде много дупки и недомислици в сегашната система на здравеопазване в БГ. Това е поредната  #2gunfire, но такъв е закона. За мен, за теб и за жалост и за децата ни. Та в тоз аспект - не е безочливо.

Защо не посетихте Спешния ц-р към ДКЦ-то, в което е ДжиПи-то Ви? Повечето лични лекари имат сключен договор с тези звена за обслужване на пациентите им в извън работно време.
Попитайте си ДжиПи-то така ли е и другия път отивате там. Друг е въпроса, дали ще има дежурен педиатър... Confused
Ако ДжиПи-то Ви е с договор с неотложното звено, ще заплатите само консумативите (евентуални).
Съжалявам за преживяванията Ви и час по-скоро да се оправи дечко  Praynig

# 4
  • Мнения: 678
 Ако сте отишли в Спешния център на ДКЦ-винаги има Дежурен Педиатър , на когото се обаждат и той идва на място и преглежда детето. Детския Педиатър приценява дали детето е за постъпване в болница или може в домашни условия да го  лекувате.
Ако състоянието на детето позволява да го лекувате в дом. условия , тогава детск.Педиатър ти казва какви медикаменти да купиш и как да ги даваш.

# 5
  • Мнения: 585
Трябва да разпитам личния лекар къде да търся помощ в подобна ситуация, за да не тичаме другия път като луди из София  #Cussing out
Благодаря Ви момичета  Hug

# 6
  • софия
  • Мнения: 4 974
безочливо не ами не знак какво,ами ако не дай си боже нямаш пари.........

# 7
  • Мнения: 1 756
нямат право абсолютно безплатно е

# 8
  • София
  • Мнения: 418
В Педиатрията имат странно отношение към пациенти и родители. Лежах там 7 дни 2003г., пак посреднощ отидохме, платихме , приеха ни в болница, побъркаха ми детето при приема, двете сестри крещяха по него само и го боцкаха (тогава беше на 2,5 г.). Даже не отидох за епикриза след това, помолих приятелка да ми я вземе. Кракът ми там няма да стъпи повече. Отвратително отношение с много малки изключения.
Дано не ви се налага никога!
В ДКЦ винаги има деж. лекар.По добре там или на джипито.Длъжно е да дойде, ако не може ще ви насочи къде да заведете детето. Ама и аз преди две години не го направих, а направо в болницата.

# 9
  • Мнения: 1 489
безочливо не ами не знак какво,ами ако не дай си боже нямаш пари.........
Те знаят,че в такъв момент ще намериш пари и затова ни изнудват.

# 10
  • Мнения: 599
Наиситна трябва джипито да дойде/заместникът му! И ако е спешно състоянието, да ви насочи.

Аз имах подобно преживавяне, макар не за спешен случай:

Нашето първо джипи на първото си посещение у дома (което е ДЛЪЖНА да направи), ни взе 15 лв. "като за близки на д-р Х", щото въпросната д-р Х и се обади да ни препоръча, като роднини и колеги. Толкова потресена останах, че я смених малко по-късно. Нека да унижва себе си по този начин, ако се чувства добре - нека продължава.

Общи условия

Активация на акаунт