Ситни разпостраняващи се пъпки по лице и шия!!!!

  • 35 318
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте! Преди 3 месеца ми излезе нещо като обрив без бял или черен връх много на брой и ситни пъпки  на лявата буза и започна леко по леко да се разпространява по шията,брадичката и другата буза.Ходих при козметик-пълнеха се за 2 дена,пробвах при кожен химически пилинг не стана и отидох на гинеколог като той ми намери киста 4см и каза,че няма как да е от нея,защото от хормоналния дисбаланс излизали по челото,а аз там нямам нито една! ПОМОЩ!!!

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 18:35 от bubanka

# 1
  • Мнения: 35 960
дерматолог

# 2
  • Мнения: 58
Дерматолога ми каза,че само с химически пилинг ще се махнат и направихме 4 курса с 2 почиствания помежду им и нищо не направи и ми даде направление за гинеколог.Тя вдигна ръце и каза,че не знае от какво е,след като вече бях й дала 300 лв .. си изми ръцете с едно направление за гинеколог.

# 3
  • Мнения: 91
Отиди при друг дерматолог  Peace

# 4
  • Мнения: 58
Чудя се дали може по някакъв начин да е свързано с кистата?

# 5
  • Мнения: 289
Може да е алергия.

# 6
  • Мнения: 58
Ако е алергия си мисля,че все ще мине за 3 месеца,че и повече. Sad

# 7
  • Мнения: 289
Ако е алергия си мисля,че все ще мине за 3 месеца,че и повече. Sad
Ако продължаваш да се излагаш на алергена, може и да не мине, докато не спреш.
Само предполагам. Не съм компетентна.

# 8
  • Мнения: 91
Ако не знаеш от какво е алергията, няма да мине. Ползвала ли си някаква нова козметика преди да се появят пъпките? Може от това да е... Или от храна?
Аз също имам алергични реакции, но знам от какво са и избягвам продуктите, които ми ги причиняват.
и все пак отиди на друг дерматолог, някой по-сигурен!  Peace

# 9
  • Мнения: 58
Мислих за това и си направих прочистващ цикъл 10-дневен без млечни продукти,мазно,месо,алкохол,цигари,кафе.Само плодове,зеленчуци и хляб малко.И нищо не стана.Сега започнах роакутан и пъпките бавно една по една започват да стават по-големи,червени и да болят,избиват.

# 10
  • Мнения: 91
Щом си пробвала някои неща и не ти помагат, даже става по-зле, недей да експериментираш повече. Самолечението е вредно в повечето случаи. Как изглеждат по-точно тези пъпки, да не би да ги чоплиш и затова да се разпространяват ?

# 11
  • Мнения: 58
Много ситни,без бял връх,без черни точки,близо една до друга.На слънце и на определена ,подчертаваща ги светлина изглеждат като трохи на маса.Когато минавам с пръсти през лицето си чувствам голяма грапавост.Нито са червени,нито избиват ,само си стоят.Сега от както пия Роакутана започнаха да избиват много като първо се надуват,стават червени и започват да болят,накрая избиват.Страшно ме притесняват,не минават вече 3-4 месеца..Възможно ли е да останат така?

# 12
  • Мнения: 3 023
Аз преди 2 години бях по същия начин, само дето моите излизаха и след 2-3 дни изчезваха. Минеха 2 дни и пак излизаха и така до безкрай. Посетих различни лекари и дерматолози, но не откриха какъв е проблема. При едно пътуване в чужбина за 10дни забелязах, че не се появиха. Така започнах да мисля какво съм яла и пила там....установих, че единственото, което не съм пила там е 3в1. Тук пиех по 4-5 на ден. Махнах го и повече не се избих, но и сега ако се случи 2-3 дни да пия по 1 забелязвам, че почват да избиват Simple Smile
Според мен е от храна, просто трябва да установиш каква.

# 13
  • Мнения: 58
Десет дена бях на детокс програма,като преди това не съм яла нещата,които консумирах по времето на детокса.Само зеленина,плодове и зеленчуци,които преди 3 месеца не съм консумирала изобщо,защото нямах и време.Не е от храната,алкохола или кафето.

# 14
  • Мнения: 1
Здравей, аз в момента имам същия проблем като започнаха някои да зачервеняват и избиват...  #Cussing out #Cussing out вие вече намерила ли сте някакво решение на проблема? И аз ползвах козметик, дерматолог и диета. Дерматоложката ми изписа алергозан, но не помага и ми каза, че са на хормонална основа и искаше да ми изпише някакви стероиди, при което аз отказах, за сега... Козметичката си чопли и ще си чопли докато си плащам.... Thinking не знам вече и аз какво да правя, какво ли не изпробвах, вече е повече от 6 месеца с този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт