Какви обувки и от къде в Пловдив да купя на 8 месечната си дъщеря?

  • 1 343
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
То от това дълго заглавие става ясно каква ми е питанката.
Вчера обикалях за обувки на беба. Обаче нямам идея какви да и взема. Знам, че искам да са ортопедични, но буйките ми се виждат затворени за този сезон. Търся нещо като сандалка, но височка, за да обхваща глезенчето. Нали вече почва и да стъпва и затова. Та моля момичетата с опит да ме светнат какви точно обувчици трябва да купя на щерката сето хем да са за прохождане примерно хем да не са много затворени и да не и спавта крачето.
И мамите от Пловдив ако може да кажат къде има такива детски обувчици.
Знам, че много объркано стана, но нали ми е за пръв път купуването на обувчици та ми е простено.

# 1
  • Мнения: 7 106
Това и това са обувките за прохождане на дъщеря ми. Сините да на КиК, а белите на Paqpa. Купихме ги миналата година точно по това време и ги носеше до юни месец. Естествена кожа, крачетата и бяха винаги сухи, даже и в по-топлите юнски дни. Тя обаче тогава беше на годинка-годинка и 2-3 месеца.
Преди това носеше буйки, но не тези на КиК, защото никак не са удобни (според мен) а подобни на тези http://www.smenzamen.com/default.php?cPath=285_334 . Не че ги препоръчвам, даже нямам никави отзиви за тях, но не намерих в нета подходяща снимка, за да ти покажа какво имам предвид. Те са много лекички, отдолу са платнени с едни гумирани пъпчици, за да не се пързалят. Има най-различни модели, някои по.изрязани, с дупчици, с цепки, най-голям избор съм виждала на Денди. Обаче съм от Видин и не мога да те посъветвам в Пловдив къде да търсиш. Мисля че точно такива са подходящи за вас, обувките с твърда подметка са за вече прохождащо бебе, а не за изправящо се и пристъпващо. А и ме съмнява да намериш толкова малък номер като за седеммесечно, не че е невъзможно, но много трудно се намират малки номера. Дъщеря ми е с много малко краче и на годинка едва намерихме горните 18 номер и и бяха доста големи.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 692
С интерес ще следя темата,понеже дъщеря ми е на 9.5 месеца.Обаче ортопеда при който я водихме на профилактичен преглед като мъничка ни каза никакви обувки,да проходи боса. От друга страна педито ни кара да и слагаме обувки понеже стъпва на пръсти.Ха сега де? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 645
Дани на тази възраст беше със буйки.
Подобни на тези,които Зори ,е дала в сайта.
Имахме такива и за навън и за вкъщи.Почти във всеки детски магазин се продават.Обувки сложихме на 10 месеца,и те пак си приличаха на буйки.Подметката е гумена,но е мека.
Бяха на Барт.Дани много лесно ходеше със тях,за разлика от едни маратонки с които ходеше като "спънато конче".
Денди, продава обувки на Барт.

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Можеш да отидеш да разгледаш в следните магазини:
 - К и К - на Заимов
 - Касиди - зад кино Космос - там има обувки на Примиджи
 - в Халите - на Чипо

# 5
  • Мнения: 2 498
И аз ще пътувам до Пловдив на шопинг и бих изкала да узная къде точно се намира магазина на К и К???

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
От площад Джумая тръгваш по улица по която се движат колите в посока Енергото /ще попиташ някой/. Магазинът се пада отдясно. Адресът е ул. "Христо Г. Данов" 28
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=29b314e7c1712c206275a14956ef2a … 13&start.y=11

# 7
  • Мнения: 2 498
От площад Джумая тръгваш по улица по която се движат колите в посока Енергото /ще попиташ някой/. Магазинът се пада отдясно. Адресът е ул. "Христо Г. Данов" 28
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=29b314e7c1712c206275a14956ef2a … 13&start.y=11

Благодаря ти много  bouquet!!!

# 8
  • Мнения: 959
Аз купих на беба тези http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=532963 на Капчица май бяха от Вис Виталиса.Мекички са и ортопедични и определено й е удобно,като стъпва.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
В Дендито до Вис Виталиса има голям избор от обувки

# 10
  • Мнения: 1 077
ето обувките, с които Ида проходи реално. Взех и дори два поредни номера, за да са и напълно точни. Личи перфектно позицията на крака, пасват идеално.

http://i22.photobucket.com/albums/b320/belyata/sandali.jpg на Колев и Колев, моделът обаче е стар, отпреди 2г.

# 11
  • Мнения: 4 068
Оф, в събота бяхме във Вис Виталис и хич не се сетих да влезна в Дендито. Голяма съм шматка. На Денди обувки гледах в един магазин на главната, но нямаше кой знае какво.

666, тези на Капчица са супер. Много ми харесаха. Обаче във Вис Виталис не видях такива. Гледах обстойно, че бяхме и със свеки и тя искаше да и подари обувчици ама нейсе. Та ако някой се сети къде със сигурност има обувки на Капчица да свирка.
И много ви благодаря за инфото. Сега нещата ми изглеждат доста по-ясни отколкото преди да пусна темата. Мъглата се разсейва дет се вика. Wink

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Та ако някой се сети къде със сигурност има обувки на Капчица да свирка.
В големия магазин за обувки на Иван Вазов има - името ми убягва, но като тръгнеш от колелото на гарата посока центъра, от лявата страна е, слиза се надолу.

Ренци, но обувки за прохождане сега не й трябват Confused Плътен чорап или нещо буйкоподобно (модела с пъпчици отдолу например) е добре. Ортопедите ненапразно препоръчват децата да прохождат боси (е, и по чорап може)...

# 13
  • Мнения: 4 068
Бу, това за прохождането боси за пръв път го чувам. То и другото не са ми го казвали доктори, но аз си мислех, че трябва задължително с ортопедична объвка да проходи. Иначе аз тия дни по чорапки си я слагам в количката и хайде на разходка.
Я кажи по-подробно това за прохождането боси. Може и линк към нещо да ми пратиш да прочета, че още не съм стигнала до този момент и нищо не съм чела. Тенк ю предварително! Wink

# 14
  • Мнения: 7 106
Нямам време да ровя за информяция сега, но потвърждавам казаното от Бу по повод прохождането бос. Естествено става въпрос за у дома, а не за навън  Grinning. Естественото дразнене на ходилото най-добре оформя свода на крачето и това е главната причина. Затова и не се препоръчва на непроходило дете да се обуват твърди обувки.
Обувките, които показах по-горе носехме само навън, а в къщи дъщеря ми ходеше само боса. Пусна се да ходи един следобед в къщи с абослютно боси крачета шляпащи по паркета  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт