Как да кажа на мам и татко?

  • 3 442
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Аз съм Дарина и съм на 12 години. Още от трети клас всички учители ме съветват да се запиша на вокален педагог защото мога да пея. Печелила съм куп състезания в училище и в града, но мама и татко мислят, че не мога да пея и за тях да се занимаваш с музика не е добре. Тъй като те и двамата не могат да пеят мислят и се правят, че знаят, че и аз не мога да пея. Аз обожавам да пея и всички ме съветват да се занимавам с това освен семейството ми. Е, въпросът ми е как да им кажа да ме запишат на педагог и как да им докажа  че мога да пея ? Те дори не искат да ме слушат да пея, защото било глупаво как да им покажа че не е?

# 1
  • Мнения: 2 450
Щом си печелила състезания, значи са наясно, че можеш да пееш. Може би се притесняват да не се насочиш към това професионално, защото това е трудна професия в България, затова и смятат, че не е добре  да се занимаваш  с това.  Защо не им обясниш, че искаш да се занимаваш с това като извънкласна дейност(хоби). Ако си поддържаш оценките високи, не би трябвало да имат против да се занимаваш с хоби в свободното си време.

# 2
  • Мнения: 142
Харесва ли ти да пееш ? Обичаш ли да пееш ? Защо са ти те и този педагог тогава ? Прави това от сърце и не спираи и със смирение и тренировки нещата сами ще си станат в най-добрия момент. Но си поддържай оценките. Аз познавам музикант от много добро ниво, което свири невероятно и не знае нотите. Беше шок когато го поканиха да свири с други музиканти и се оказа, че не познава нотите, а има концерти зад гърба си и дискове е издал. Най-добрите гении са самоуки! Не казвам, че това е най-добрия вариант за тебе може и да не е, сама трябва да си го почувстваш.

И аз съм имала проблем с моите родители да ми пречат на мечтите ми, но аз си пробих път със сила на волята. Нали затова са родителите ни, да ни пречат и обезкоражават... да правят живота така по интересен. А ние като деца, да им покажим колко тъпо и неадекватно мислене имат и да ги учим, че сърцето е по-важно от ума.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 656
А ние като деца, да им покажим колко тъпо и неадекватно мислене имат
Изключително зряло мислене и много мъдър съвет  ooooh!
Да, така е, всички родители падат току-що от небето и смятат, че всичко, което хвърчи, се яде. Дари, помисли на какво се дължи нежеланието им да се занимаваш с музика? Как са оценките ти? Какви са дневните ти ангажименти? Посещаваш ли други извънкласни занимания? Какво ще струва посещаването на музикален педагог - таксата, която се плаща, ходенето (воденето ти) до там, имаш ли време, те имат ли време за това? Дали не си мислят, че това е твърде професионално занимание и си малка за такъв вид дейност? Мислила ли си за детска вокална група, а не за индивидуални занимания с преподавател? Свириш ли на някакъв инструмент?

# 4
  • Мнения: 8
Скоро имам състезание по пеене и госпожата по музика ме тренира само веднъж в седмицата иначе тренирам сама. Много е трудно. Говорих с мама и тя каза , че ще си помисли и ще ми каже тази вечер. Дано това което ми написахте и което и казах да помогне. Благодаря на всички!! ♥ ♥ ♥

# 5
  • Мнения: 3 883
Нарича се репетиция, не тренировка. Тренира се бокс, плуване, пеенето не се тренира.
Има различни прослушвания за вокални групи, съществува нещо, наречено хор-запиши се там и пей. Например, за да те приемат да пееш в една от най-добрите вокални школи, е достатъчно да се явиш на прослушване на хор Бодра смяна или Детския радиохор (ако си наистина добра и те вземат). Ако пък ти се занимава с по-комерсиална музика и искаш да си новата Гери-Никол, воала-има и предавания и формати, на които да започнеш да се явяваш. Успех!

# 6
  • Мнения: 24 467
А нямате ли във вашия град организирани детски и/или юношески групи с естрадни, поп, народни и т.н. песни?
В такива човек също може да репетира. Полезни са и откъм обмяна на опит с останалите от групата.

# 7
  • Мнения: 142
Гледам и други хора вместо съвет да ти дадат ти задават въпроси, които верно трябва да ги помислиш. Но аз съм имала подобен проблем. Родителите ми са били срещу мен и са ми пречили на мечтите ми. Баща ми даже ми помагаше известно време само и само да ме обезкоражи. Не им се получи! Ти трябва твърдо да вярваш в себе си, да си сигурна, че това е нещото, което искаш. Да може би нямате пари, да може би има много обстоятелства, които пречат, но в крайна сметка ако живееш без мечти и не ги гониш, значи не живееш изобщо.
Когато имаш мечти, определено ще имаш и проблеми, няма човек, който е гонил мечтите си и да не е страдал и да не си е платил... Ако наистина го чувстваш, че трябва с това да се занимаваш. Ако родителите ти не те подкрепят, лошо няма, можеш и сама да продължиш, не се обезкоражавай, ще дойде помощ ти само продължавай да правиш това, което най-много обичаш ... И не е задължително да пееш за пари или това да ти е кариерата, прави го само защото го обичаш и най-хубавото ще ти се случи. Ако имаш време гледаи и този филм, много е вдъхновяващ: https://www.youtube.com/watch?v=y5w3_7j65Kc
Следвай сърцето си и прави това, което обичаш, не се фокусирай на проблемите, а на това, което обичаш...

Общи условия

Активация на акаунт