Моля за помощ, че вече за главата съм се хванала!

  • 4 958
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Миличка, не са натяквания, а съвсем доброжелателни съвети, повярвай!

# 16
  • Мнения: 30 802
Защо си тук- на какво държиш, да си решиш проблема или да продължиш да си вярваш? Ако държиш на вярата, може да не намериш решение, даже нещата да се усложняват.

Понякога решението на проблема иска да се трансформираш вътрешно- включително и да се откажеш от някои вярвания.

Без да съм врачка- израснала си без баща, нали? И имаш пробождания в сърцето, сърдечна невралгия.

Иначе познавам хора, които мислят точно като теб- все някой на тях им прави магии. Малко да не харесват някой човек, нещо да е по-успял- а, не, той ми прави магия. Звучиш всъщност точно като бившия ми мъж- според него цялото ми семейство се е хванало и плаща на магьосници, да му вредят и да не му върви животът. Е, върви му, изненадващо, като си седна на задника да бачка и спря да се оплаква. Поизхарчи доста хиляди левове по ходжи. Ти поне нямаш пари, а както се казва в поговорката, господ пази бедните от скъпи грешки.

Имаш за какво да се грижиш, магиите са последното, което ти трябва- вярата ще ти влоши положението.

# 17
  • Мнения: X
Защо си тук- на какво държиш, да си решиш проблема или да продължиш да си вярваш? Ако държиш на вярата, може да не намериш решение, даже нещата да се усложняват.

Понякога решението на проблема иска да се трансформираш вътрешно- включително и да се откажеш от някои вярвания.

Без да съм врачка- израснала си без баща, нали? И имаш пробождания в сърцето, сърдечна невралгия.

Иначе познавам хора, които мислят точно като теб- все някой на тях им прави магии. Малко да не харесват някой човек, нещо да е по-успял- а, не, той ми прави магия. Звучиш всъщност точно като бившия ми мъж- според него цялото ми семейство се е хванало и плаща на магьосници, да му вредят и да не му върви животът. Е, върви му, изненадващо, като си седна на задника да бачка и спря да се оплаква. Поизхарчи доста хиляди левове по ходжи. Ти поне нямаш пари, а както се казва в поговорката, господ пази бедните от скъпи грешки.

Имаш за какво да се грижиш, магиите са последното, което ти трябва- вярата ще ти влоши положението.
Слава на Бога баща ми си е жив и здрав и винаги и бил много добър към мен и никога не ме е изоставил, имам проблеми със сърцето, но не е невралгия, и не е само това. Аз не си внушавам, позовавам се на факти, но не искам да споделям всичко публично тук и затова се чувствам нападната и честно казано не знам с кой акъл реших точно тук да пиша за това нещо, не очаквах такива реакции...

# 18
  • Мнения: 3 031
А какво очакваше?
Намери си работа. За да има какво да ядеш, а не да ходиш при ходжи да ти решават проблемите.

# 19
  • Мнения: X
А какво очакваше?
Намери си работа. За да има какво да ядеш, а не да ходиш при ходжи да ти решават проблемите.
Ами ми аз работих и си търся, а дали ще ходя при ходжи или не, това си го решавам аз.

# 20
  • Мнения: 2 328
Ходжа не е ли за мюсюлманите това,което е за християните свещеника?Питам  от любопитство.

# 21
  • Мнения: 3 031
Ходи, то се е видяло, че сама не можеш да се оправиш.

# 22
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Ходи, то се е видяло, че сама не можеш да се оправиш.

+1. Никаква самостоятелност и борбеност.. само пораженческо мислене. Иди на ходжа пак (нали това искаш да прочетеш?) и тоя път поне не бъди смотана, та да загубиш даденото ти от него.

Аман от слабохарактерни и оплакващи се, кекави и мрънкащи, самосъжаляващи се същества!

# 23
  • Мнения: 2 988
Искаш съвет от хора, които са вярвали в такива неща? Добре тогава ща ти кажа какво се случи с мои близки, които вярваха в такива неща и ходеха по врачки с години.

Скрит текст:
Родителите ми непрекъснато се караха, когато бях малка. Баща ми е заплашвал със самоубийство не знам колко пъти. На всичко това аз бях свидетел. Ходихме по врачки, ходжи и каквито се сетиш още хора. Нещата уж се пооправиха, но единият от тях винаги беше безработен. Като свършваха парите за месеца и пак се почваха скандалите. А всичко идваше от невъзможността им да си разпределят парите така, че да изкарат месеца. Когато бях на 14 се разведоха. От тогава баща ми тръгна пак по врачки и ходжи, защото не му вървеше в любовта, работата и приятелите. Резултат- почина на 49 години. Бабите ми също вярваха, че на тях и семействата им е направена магия. И те са ходили по врачки за разваляне на магиите. Едната загуби съпруга си и сина си, а другата има рак.

Я кажи ми сега с какво точно са помогнали тези “мили“ хорица, които само искат да ти съдерат кожата и се възползват от болката ти. Няма да повтарям съветите, които са ти дали останалите.

# 24
  • Мнения: X
Ходи, то се е видяло, че сама не можеш да се оправиш.

+1. Никаква самостоятелност и борбеност.. само пораженческо мислене. Иди на ходжа пак (нали това искаш да прочетеш?) и тоя път поне не бъди смотана, та да загубиш даденото ти от него.

Аман от слабохарактерни и оплакващи се, кекави и мрънкащи, самосъжаляващи се същества!
Не ме познаваш за да ми правиш оценка от един пост и ако обичаш не обиждай!!!

# 25
  • Мнения: 2 988
 Мен не ме брой към вярващите (казвам го заради това “попаднали“). Мъкнеха ме по врачки, когато бях на 4-5 годинки.

Очевидно каквото и да ти кажем няма да променим мисленето и мнението ти. Вярвай в каквото си искаш.


Извинявам се на останалите за сълзливия предишен пост.

# 26
  • Мнения: X
Мен не ме брой към вярващите (казвам го заради това “попаднали“). Мъкнеха ме по врачки, когато бях на 4-5 годинки.

Очевидно каквото и да ти кажем няма да променим мисленето и мнението ти. Вярвай в каквото си искаш.


Извинявам се на останалите за сълзливия предишен пост.
Да, така е, не можем да си променим мненията, глупаво е и да се опитваме, защото нито аз съм на вашето място, нито вие на моето. Имам предвид всички, които коментираха.

Общи условия

Активация на акаунт