Повредена при монтаж миялна от ИКЕА. Моля за съвет

  • 1 549
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 573
Драмата ми е следната... вчера монтажистите на ИКЕА ни монтираха кухнята. В предварителната договорка за монтажа, която платих още в магазина, не бяха включени уредите, но в последствие решихме, че е по-добре да ги монтират те. Монтираха ги, за което им платих на ръка. Съответно, нямам никаква разписка за това. Още по-лошото е, е им подписах и протокол, че всичко е наред.

Да, но днес пуснахме миялната и тя тече от едната страна. Оказа се, че при монтажа (тя е за вграждане) са претегнали два винта и съответно са изкривили леко цялата метална част в края на страницата и по тази причина гуменото уплътнение вече не уплътнява.

Сега не знам какво да предприема. Нямам документ, че те са ми я монтирали, няма и как да я върна, при положение, че вече е разопакована...
Някой може ли да даде съвет?

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Има ли гаранция?
Възможно ли е да е била дефектна и преди монтажа?  newsm78

# 2
  • Мнения: 9 651
Обади се по телефона и ги питай.
И да има и да няма гаранция, без да я оправите няма как да я ползваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 573
Да, утре със сигурност ще им се обадя, но съм сигурна какво ще ми кажат - "Няма как да докажете, че не сте си я повредили сами".

# 4
  • Мнения: 919
Все пак не е лошо да се опита. Икеа все пак не са съвсем български магазин и може би може да се разчита да се получи различно от българското обслужване. Поне се надявам и го пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт