Бабини рецепти за кашлица

  • 128 878
  • 18
  •   1
Отговори
Я кажете някоя изпитана рецепта.Малкия се е разкашлял
горкичкото  Cry  Cry  Cry ,няма температура и иначе си е наред ,ама му пречи да спи това кашляне.
   Като беше по-малък му давах чай от дюли и  и орехи  и много помагаше.
  Ако знаете подобни рецептиама изпитано ефикасни ,дайте инфо за тях  Laughing  Laughing  Laughing

# 1
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Anonymous
Я кажете някоя изпитана рецепта.Малкия се е разкашлял
горкичкото  Cry  Cry  Cry ,няма температура и иначе си е наред ,ама му пречи да спи това кашляне.
   Като беше по-малък му давах чай от дюли и  и орехи  и много помагаше.
  Ако знаете подобни рецептиама изпитано ефикасни ,дайте инфо за тях  Laughing  Laughing  Laughing


  Ами аз питам ,не някакъв гост Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
  Ама като не гледам Wink

# 2
  • Мнения: 111
Аз последно давах следното:
7 листа от индреше
7 бонбона лукчета
7 локума
всичко това се вари в 500 мл вода докато се стопят лукчетата и локума. Дава се 2-3 пъти  на ден по 1-2 ч.л. На нас ни помогна опитай и е доста вкусно

# 3
  • Мнения: 645
малко бурканче от детско пюре с една лъжичка сода за хляб вътре и една лъжичка канела.
Става сладко и приатно за ядене не се усеща содата .
От тази смес по една лъжичка когато се сетите колкото по често толкова по добре.
Спира кашлицата бързо и изчиства.
В къщи все с него се лекуваме.
Не е неприятно.
Успех

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Небетшекер (не съм сигурна така ли се пише  Embarassed ) с бира, значи загряваш малко бира и слагаш вътре небетшекера, да заври и да се разтвори, като бъркаш. Става като сиропче, много приятно на вкус.
Другият вариант е само небетшекер, вече го има не само на буци, но като бонбонки в пликче, нека смуче детето, облекчава кашлицата, много е ефикасно.
Лайка, 1с.л., също облекчава, както и раздразненото гърло от кашлицата, но ефектът е временен.
Боров мед - по 1ч.л 3-4 пъти на ден, също много помага.
Отвара от подбел, но това вече е билка и не знам дали става за 3-годишно дете, така че все едно не съм го пиксала  Simple Smile
За това се сещам в момента, дано му мине бързо!

# 5
  • Мнения: 455
Zdraveite vsichki na foruma.  Grinning  Molia Vi,  Biju1, obiasnete mi za detskoto piure sas soda i kanela, kakvo piure polzvate. Ako pravilno sam razbrala triabva da se dobaviat sodata i kanelata kam sadarjanieto na burkancheto. Ako e taka kakvo piure polzvate Vie i kato se pribaviat sastavkite, kolko vreme moje da se sahraniava?  Confused:

# 6
  • Мнения: 645
опс
много съм разсеяна
детско бурканче от пюре с мед
съжалявам
и сода и канела
невероятно е ефикасно
дано съм била полезна

# 7
В едно бурканче от детски храни се слага една чаена лъжичка смляно синапено семе и догоре се напълва с мед.Разбърква се хубаво и се взима по една лъжичка през няколко часа.Много е ефикасно.На мене ми спря кашлицата за два дни.

# 8
Zabravih da pitam na malkia Dani ot koga moga da mu davam ot tezi valshebni smesi?  Confused:  Za nas e iasno che mojem da gi priemame. Znaete li neshto homeopatichno, koeto moga da davm, Daniil e na 5 meseca i 10 dni.

# 9
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Anonymous
Zabravih da pitam na malkia Dani ot koga moga da mu davam ot tezi valshebni smesi?  Confused:  Za nas e iasno che mojem da gi priemame. Znaete li neshto homeopatichno, koeto moga da davm, Daniil e na 5 meseca i 10 dni.

След като сте на 5 м. мед не може да даваш - направи чай от тесен живовляк (от личен опит знам, че помага) може да дадеш и осцилококцинум.

# 10
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Biju1
малко бурканче от детско пюре с една лъжичка сода за хляб вътре и една лъжичка канела.
Успех


Да ти кажа така без меда доста ме озадачи, #Shocked  #Shocked  #Shocked
Като си представих как бърка6 сода  и канела в бурканче с пилешка каша и после го даваш на детето.
Иначе мерси сега с уточнението и аз го забърках ,дано помогне .

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Biju1
опс
много съм разсеяна
детско бурканче от пюре с мед
съжалявам
и сода и канела
невероятно е ефикасно
дано съм била полезна



И аз четох, четох и си викам... Абе меда нещо го е пропуснала... Laughing
 Аз също го правя, страшно ефикасно е, но аз слагам 1 с.л. мед и 1 ч.л. сода. Бъркам докато сместа побелее, после се яде бааавно, да се задържа по сливиците и най-добре да се прави вечер преди лягане, за да не се консумира нищо след това!

# 12
  • Мнения: 645
съжалявам, че ви подведох
нещо съм се отнесла
но иначе много е приятно и действа успокоява кашлицата и гърлото.
дано да се оправят малките съкровища бързо

# 13
  • Мнения: 6 314
Скоро в дир-а беше повдигната подобна тема. Копирам постинга си от там:

Ние минахме през доста кошмарен период от няколко години, в които Ади почти непрекъснато кашляше. Проблемът в крайна сметка решихме по друг начин - като предотвратихме боледуванията, но ето какво облекчаваше кашлицата.

1. При суха, мъчителна кашлица - пара. Или овлажнител, или ако нямате - котлонче с тенджера с вода и 1 лъжичка сода бикарбонат и 1 лъжичка сол. Пуснаш да заври, после намаляваш котлона и поддържаш цяла нощ.

2. по рецепта на Димков
При слаба и средна кашлица
Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 гр. се смесват, от тази смет 2 супени лъжици с прибавка на 1 супена лъжица чист пчелен мед се запарват с 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като изстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин-една кафена чашка.

3. пак по Димков
При силна и мъчителна кашлица

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.

4. пак бабешки метод - пак с лук
Взимаш 1 средно голяма глава лук. Обелваш я и я издълбаваш като чашка като подрязваш основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълваш "чашката" със захар и оставяш в една чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Даваш го веднага след събуждане - на гладно.

От сиропите - сиропът на д-р Тайс (на основата на живовляк е), както и мазилото му, също така Hustagil сироп и Hustagil за мазане, също така Prospan (на основата на бръшлян).

# 14
  • Мнения: 4 458
dostra dobre pomaga: v izvarena voda slagsh soda i jodasept, ostavyash deteto da vdishva parite. spira kashlitsata pochti vednaga.

Общи условия

Активация на акаунт