Никулден 2015

  • 5 397
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте! Радвам се че отново наближава Никулден- най- хубавият от поредицата предколедни празници. Искам да ви попитам каква риба приготвяте за този ден, особено тези от Бургас, който утре има празник! Желая ви много здраве и късмет!!!

# 1
  • Мнения: 781
Пържен шаран - това ни е любимото ястие и него приготвяме.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Печен шаран. Имам една изпитана рецепта, която се одобрява от всички гости.
Иначе другите риби приготвям през другите дни. Вчера скумрия на скара. Днес ципура. Надявам се на натрупване на фосфор в мозъка на ученичката ми, че я чака тежка седмица.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26 366
Няма да е шаран,не го харесваме...ще пека лаврак и ципура,ще направя и ориз с риба/филе от сом/

# 4
  • Мнения: 711
Вероятно сьомга, че сигурно от два месеца не сме яли, а това е една от малкото риби, които мога да хапна изобщо. Правя я по най-простия начин - махам костите, доколкото успея, после слагам сол и черен пипер и пека в сух тефлонов тиган за по няколко минути от всяка страна (общо към 10-12 минути за парчетата, които продават в Лидл, че я обичам по-скоро розова, отколкото оранжева отвътре), най-напред с кожата надолу. После - много лимон, гарнитура по избор (ама нещо свежо) и воала, за половин час ще спретнем Никулдена.

# 5
  • Мнения: 2 289
Дояде ми се филе от толстолоб, днес ще потърсим. И ще вземем сьомга котлети. Шаран не ядем.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 366
Има ли много кости толстолоба?

Взимам само риба,която не мирише по време на готвене...напоследък все по-често филе от сом,правих рибена супа,готвен с ориз,паниран с корнфлейкс на фурна...харесва ни,вкусен и никакъв тежък мирис на риба...ще пробвам и кюфтенца на фурна....нищо не пържа,но пак се получават вкусни ястия
Хареса ми и филето от бял амур,но последния път имаше ужасно много кости,като губерки,отказвам се и от него....

# 7
  • Мнения: 273
Пълнен шаран  Peace Peace  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 289
Има ли много кости толстолоба?


По-едри са, ама ние ще търсим филе. Дано намерим. Яла съм пържен, пак така ще го направим. Пък и филето е драно, а там е лошия дъх на тиня.  Peace

# 9
  • Мнения: 8 891
Сьомга на фурна. С малко подправки и мазнина в тавата и толкова. Освен ако в последния момент в магазина не ми хрумне нещо друго, но сякаш не ми се експериментира точно за празника.
У нас шаран не се харесва. Правила съм пълнен шаран преди години, ей така за традицията и отделно съм пекла скумрия.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Пълнен шаран харесваме, ама супер рядко попадаме на хубав шаран, та...
На дива сьомга ще сме, върху някакво пюре/канапе, ама още го мисля от какво да е. 

# 11
  • Мнения: 5 710
Не ми е Никулден, ако няма шаран, но няма как при нас няма.
Рибата ни ще друга, печена.

# 12
  • Мнения: 675
Ние ще сме на пъстърва, но рецептата ще е експеримент.

# 13
  • България
  • Мнения: 987
Пълнен шаран с лук и орехи ще има у нас.

# 14
  • Мнения: 11
Ние ще приготвим Шаран, но не пълнен.Сега търся рецепта.Миналата година го приготвих - филетиран със зеленчуци, но не си запазих рецептата. newsm78. Стана много хубав. Simple Smile

П.С -намерих си рецептата - Шаран по китайски Simple Smile

Последна редакция: сб, 05 дек 2015, 14:58 от Лизи

Общи условия

Активация на акаунт