Зимата ухае на снежинки с малки Юлски беболинки.

  • 34 932
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 750
Здравейте, мами Grinning

Крейзи, кураж и стискай зъби. Всичко ще се нареди, но са прави момичетата- сега ти е нервно около заминаването и бебо усеща. Като се установите ще влезете в ритъм. Не знам къде точно ще ходите, но за Южна Африка съм слушала доста суперлативи Peace Hug
А Елокома е кортикостероид и следва да се използва в много краен случай Naughty

Поспаланчо, успех на сесията. Ние редовно ходим, но баткото вече като по-голям не иска да съдейства особено та си е изпитание, но ходим-прекрасни снимки остават Heart Eyes

Хоуп, и аз захранвах като теб баткото Mr. Green бях решила, че от 1л. нищо няма да усети, после въвеждах по 3дни нова храна, викам си ако има нещо, ще да е станало Grinning сега не знам как ще тръгне Whistling

Моите и двамата са привързани към мен Hug Баткото сега много ревнува, постоянно казва виж ме и мен Sad направо ми става жал Grinning но пък малкия реагира на баща си повече, не повече от колкото на мен, но батко му до 1г. не го признаваше Joy

Бригита, не знам какво да ти кажа, може пък да е гладен, аз все още храня понякога през нощта Peace

Честит празник на всички празнуващи Hug май имахме Аничка в темата- да е жива и здрава Hug
И аз празнувам днес Grinning Нека Св. Анна закриля всички бебчета Praynig

# 31
  • Мнения: 957
Честит Имен Ден на всички празнуващи Simple Smile Да сте живи и здрави  bouquet

# 32
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Честита зимна св. Анна Simple Smile
На бебо вчера му биха последната пентаксима и днес е малко поспалив. Иначе е 7 600 гр (+ 800 гр, но за месец и 10 дни) и 67 см.  Говорих с лекарката за захранването ни, но тя нашата не е особено впечатлителна и каза добре сте и да давам по 125 гр пюре (т.е. да заместя тотално яденето в 10 Simple Smile). Даде и зелена светлина за следобед да почвам с чисти плодови пюрета, но по-малко. Та от понеделник, когато ще сме вече на навършени 5 месеца ще почна и това.
От събота съм със страшно намаляла кърма и вече съм - 5 пликчета от фризера, но днес най-сетне ми дойде цикъла и се надявам това с кърмата да се оправи до ден-два.
Crazy_iv хем ти съчуствам за багажа и притесненията, хем ти завиждам. Аз откакто се роди Венци съм голяма мераклийка да се махнем от БГ, но ММ пък сега не иска  Whistling
За зеленото ако на мен ми се е случвало само, когато нямам много кърма и се получваше така че да давам само предна. Но при положение че пие едно и също нещо не знам  newsm78 , но едва ли е притеснително за 1-2 пъти.

# 33
  • Мнения: 1 718
Мария Тереса предполагам следиш памперсите и вече няма проблем?Тъмно зелено ако може да се получи при колики.Случвало ни се е няколко пъти.А веднъж си беше направо черно като асфалт,тогава звънях на педи,каза да следя.Слава богу,следващият памперс ис беше нормален,пак коликите са били виновни.И Вики тогава беше на АМ.Сега с пюретата вече срещам всякакви цветове  Crazy
crazy_iv успех с пътуването и животът на новото място.Разбирам притеснетията ти,да уредиш всичко за живот с бебе на чуждо място.Но съм сигурна че ще се справите,а и ние ще сме насреща винаги  Hug За мрънкящо бебе-Вики е най-големият ревльо,но се успокоявам че и този период ще мине някога.Понякога ме изкарва от релси и рева и аз с него,понякога гледам по-филосовски на нещата  Rolling EyesПонякога реве и мрънкя цял ден,а вечер заспива лесно и бързо.Други дни е слънчице през денят,а вечер настава истински ад(мин. седмица ми се случи да го приспивам от 21,00,до 1,20часа. #Crazy)Успокоявам се че ще порастне и ще проговори и тогава поне ще знам какво иска.Ако ми каже какъв  му е проблема,все ще измисля нещо  Joy надявам се.Първо дете ми е и нямам представа какво предстои,а не веднъж съм имала нереалистични очаквания Mr. Green

NadkaGD и аз чета и пиша и при Юнките,че Вики се роди на 18,06 и минаваме през едни и същи неща по едно и също време,а тук обикновенно нещата се случват мааалко по-късно.
И аз имам същите терзания.Мисля че се справям добре,гледаме си се сами с дребчо.ММ е на работа почти постоянно,баби няма в радиус от 150км.На моменти съм много изнервена обаче Rolling EyesКогато зверчето мрънкя без видима причина цял ден,кухнята е зарината от чинии за миене,цялата къща е мръсна и плаче за прахосмукачка поне,имам хиляди задачи за университета и съм супер изостанала,външният ми вид е потресаващ-мръсна коса,израстнали вежди,неподдържани нокти...и накрая ми идва в повече.И като Вики е сух,нахранен,удобно седнал в столчето с 3 различни играчки+биберон,но все пак продължава да се глези се случва да му се скарам,изнервена до краен предел.Обикновенно отивам да пуша,рева като магаре 5 мин. и после ми минава и ми е криво че съм се карала на детето.Казвам си че той не е виновен,просто е малък,не може да обясни какво иска,но щом плачка,значи нещо му е криво и очаква от мен подкрепа,не да му се карам.И ми става още по-криво Rolling Eyes
Абе не е лесно гледането на дете.При нас,Вики не беше планиран.Стана случайно,но си ни беше време,след 10 години съвместен живот,5 години от както се омъжихме...Знаех че ще е трудно,но пак успях да се изненадам,колко обсебващо може да е едно бебче.Не съжалявам за нищо разбирасе,обичам си малкото диване повече от всичко.Но е трудно,много трудно Blush

# 34
  • Мнения: 239
Днес си имам именничка. Да ми е жива и здрава. Ето една виртуална почерпка от нас.

# 35
  • Мнения: 263
leninka` хахаха и аз съм от майките, дето не се явяват във форума, ама нещо ми е мн.неорганизирано. Майките с две и повече деца незнам как се оправяте, аз още не мога на себе си да обърна внимание, защото съм голяма "уличница"- има ли слънце и съм по улиците и ми остава свободно време само за по 1-1,5 ч. следобед, когато малкия спи. При мен беше голяма драма с кърменето, цедене, стерилизиране първите 3-4 мес, домакинстване, абе...ужас. Сега имам мааааааааалко повече време, тъй като е по гадно времето, ама сега малкия почти не иска да спи. Joy
Въпреки че и преди се включвах рядко ми липсваше форума, а сега ще ни е от още по-голяма полза със захранването и другите новости около нашите ангелчета.
Аз още не съм го захранила моя Дрисльо  baby_neutral, вече е на 5 мес, педиатърката иска от този месец, но мисля да изчакам докато навърши 6 мес, няма да е късно, нали, не съм прочела нищо в това отношение, разбираемо, защото не ми остава време за компа, но ми се искаше поне 6 мес. да е изцяло на кърма, а и фризера ми е пълен със замразена кърма, ММ пита какво ще я правя и че нямало място даже лед за уискито да си сложи.
Моя Дрисльо е супер спокойно дете, все едно нямам бебе вкъщи, плаче само когато му се спи, а ние го тормозим да го гушкаме и да си игра, откак се е родил яде по 5 пъти на ден, вече и по 4, но аз го събуждам, за да го нахраня, щото той не се сеща, ама май и те му идват много и ще го тествам тези дни как и кога ще се събуди за ядене. Иначе се заиграва, всичко ест. е в устата, опитва се да се обръща, но му е трудно още, ама и то дупето тежи- сиг. вече е над 8 кг, от 3 дена правим балончета с устата и е голяма забава, голямо лигавене пада, като болен от бяс е с тая пяна от устата, ама си е моето бясче. Laughing
И въпреки всичко цялата къща мен чака, щото ММ изобщо не ми помага в това отношение и ми идва мааааааааааалко в повече всичко вече. А и сега в малкото свободно време търся нов педиатър на Вики, че нашата е ужас, но все удрям на камък и съм  #Cussing out
Имаше и едни мами тук от Бургас, които с течение на времето загубих като имена, и много бих се радвала ако се включат.
ПП: а как мога да кача снимка, някой да ми помогне



Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 16:41 от mishoko

# 36
  • София
  • Мнения: 196
ganbg честита ти именничка. Да е жива и здрава.

crazy_iv не се впрягай толкова. Нали знаеш едно си отива, друго идва и така..

NadkaGD четох, че привързаността като чувство се развива малко по-късно. Ще дойде време, когато няма да можеш и до тоалетната да идеш сама. А кърмата ще се оправи до няколко дена - от цикъла е намаляла временно.

nlk19 - нощното не мисля да го премахвам по някакъв начин. Ще чакам да си отпадне само. А предвид, че покрай зъбоникненето започват да се будят нощем още по често не знам дали изобщо си заслужава се занимаваш.

brigita - в къщи държа 22-23 градуса. В момента е облечена с потниче, боди с дълъг ръкав и гащеризонче + чорапи. Вечер спи двуслойно облечена в чувалче и одеалце.


Аз съм поръчала тези чаши -

http://detence.bg/48916-thickbox_default/tommee-tippee-%D1%87%D0 … 5%D0%B2%D0%B0.jpg и

http://detence.bg/42713-thickbox_default/tommee-tippee-%D0%BD%D0 … E%D0%B2%D0%B0.jpg

обаче как точно ще се ползват си нямам представа.

# 37
  • Мнения: 851
Привет и от нас! Аз да се оплача, че София днес падна от дивана ooooh! Диването си играеше на активната гимнастика, а аз й свалях по-голямото космонавтче и буквално за минути не бях до нея. Как се е извъртяла и как се е придвижила, за да падне си нямам идея. Изплака и то явно от стреса, че е паднала. Добре, че килима ни е мек и дебел, но все пак я наблюдавам. Дано всичко е наред. Rolling Eyes

Крейзи, аз също мисля, че тъй като си притеснена и бебето е по-изнервено, а и вероятно някои нормални неща просто ти правят по-голямо впечатление. Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно. Виж тук във форума има тема на майките в чужбина, включително и тези в Африка и може още от сега да се запознаеш с тях. Доколкото четох много се поддържат и си помагат. А и си е друго да имаш вече познати като отидеш.

Наде, ти си най-добрата майка за детето си и независимо как ти изглежда за него винаги ще си най-важна. Просто има деца, които са лепнати за мама и такива, които са по-самостоятелни. Това си е характер, а те си се раждат с него. Да ти кажа като майка на лепнати за мен деца не съм сигурна вече дали второто не е един добър вариант  Crazy

Бригита, у нас е 21-22 градуса постоянно. Вкъщи я обличам с боди потник тънка памучна блузка и ританки, а навън я слагам в чувалче и с одеалце. Нощем спи с памучна блузка и ританки, завита с олекотено. Досега нямаме обрив от прегряване, което имах с каката.

Ganbg честита именничка! Честито и на останалите!

Мария Тереса, какво стана при вас?

# 38
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Знам, че е по-добре бебчо да е самостоятелен, ама е гадничко да не ти се усмихва повече отколкото на непознати да речем Simple Smile Ама, характер какво да се прави. Връща ми се дето мама като ме целунеше и аз се бършех  Whistling.
За температурите у нас е около 21 градуса постоянна (денем и нощем) сложила съм стенния конвертор на 23, но стайният термометър си показва от 20 до 22 градуса. През деня Венци е с боди къс ръкав, блузка и ританки от тънък памук и накрая плетено елече и ританки (плетени са, ама май материята е пан не са вълнени). Нощем е с боди къс ръкав (ползвам го като бельо) и отгоре цяла памучна пижамка средно дебела и спи в торба и единично поларено одеяло, с което се завива презглава (калпазанчо).
Навън: боди, блузка и ританки от памук и отгоре дебели памучни пуловери и долнички. В самата количка съм със спално чувалче на лорели, че е по-тънко и поларено одеялце ако е по-студено (обаче се разхождаме във Варна и най-големият проблем не е студа, а вятъра).

# 39
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте мами! bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet

Ние сме добре! Благодаря на Вас и на Бога сме добре! Praynig Нашата драма от снощи продължи и с днешното ако. Cry Cry Cry ... Дадоха ни направление за педиатър и я заведохме. ... Диагностицира ускорена перисталтика и вместо Био Баланс Бейби ще давам Линекс Бейби / впрочем ще се радвам да споделите мненията си за него /. ... Днес разбрах, че оставаме без нашата докторка, тъй като е отишла да работи в друга държава и трябва да си търся тепърва друг / друга доктор / докторка.  #Crazy Crazy ... Луда работа . #2gunfire #2gunfire #2gunfire ... Когато излизаме навън сме в чувалче и отгоре с одеяло, а на количката слагам сенник . Peace Peace Peace ...

Лека вечер! bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 664


Честито на всички именници! bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet

# 41
  • Мнения: 1 718
Мария Тереса Надявам се всичко да е наред вече  Hug
Нямам опит с Линекс.
За обличането да се включа и аз.Май Вики е най-тънко облечен Rolling EyesВ къщи е 22-23градуса денем и 21 нощем.Облечен е с боди с дълъг ръкав и панталонче+чорапки.Нощем е със същото облекло,спи в тънко чувалче.Няколко вечери до сега към това облекло съм добавяла и тениска с къс ръкав за през нощта.
На вън е с боди с дълъг ръкаф и космонафт.Без одеалце,с покривало за крачетата и ако деха-сенник.До скоро си излизахме с боди с дълъг ръкав,тънко якенце и панталонче+чорапки,с тънко одеалце само в количката.шапки за сега не съм слагала,въпреки че имаме доста.Ползвам качулка.Но за сега не е било истински зимно студено.Като застудее ще добавя още дрехи  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 62
        Mного ви благодаря за отговорите момичета  Hug   
Равносметката е, че мога да намаля парното с 1-2 градуса  Wink но като цяло правя същото като вас с изключение на къпането,тогава загрявам стаята по сериозно,но вече спрях да го правя и това. Поддържам 23 градуса през деня и 22 през нощта, но пак ми се поти понякога нощем  newsm78 с тънка пелена и чаршафче спи,още не смея чувала да сложа, да не говорим за юргана хахаха...какво искат от мен тези доктори ,как го прегрявам не ми е ясно....то ще си покаже, купих му на
"Euserin" за атопична кожа и да видим...и имунизациите ще следя аз и храната изобщо луда работа..като изясня въпроса ще докладвам  Peace
   

# 43
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мария Тереса в Био Баланса има вит.Ц и като го разтвориш става жълт нали. Да не би от това да се е оцветило акото Thinking
Моята бубулечка от капките за колики акаше рядко и зеленикаво. Като ги спряхме и се нормализираха нещата.
Държа я двукатно облечена с тънки памучни дрешки. Имам предвид боди с дълъг ръкав, ританки и гащеризонче(цяло с крачоли и ръкави) или комплект панталонче с блузка. Нямам си на идея колко топло е вкъщи, но не е над 21-22 градуса в никакъв случай. Нощем я завивам с дебела зимна пелена-нещо като олекотена завивка си е по-скоро. Ако е по-студенко слагам и памучно тънко одеалце,но това е рядкост. Нощем спирам и парното,защото става жега ако го оставя да работи. Тя спи при мен и като се сгуши, макар и под нейната си завивка се затопля и се изпотява. НАвън сме с космонавт(Лидълските не са много дебели, но пазят от вятър) върху тези дрешки, шапка-задължително защото главицата и е съвсем гола. Слагам я в пелена чувалче и ако преценя,че е студено и мятам одеалце. Ако духа много силно  слагам и дъждобрана, но гледам да не излизам много във силен вятър,че ми носи количката и да не падне нещо върху нас.
Бригита 22 градуса за спане е много. Препоръчват се 19-20 най-много. Може да си е по-студоустойчив. Аз например в момента спя с тънка олекотена завивка и памучно одеяло,а синковеца е само с тънката олекотена(абсолютно същата като моята) и сменяме по 3 абсолютно мокри блузи нощем. И това на спряно парно. Не смея да му извадя дебелата олекотена завивка,че ще се свари с нея съвсем. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 160

За обличането да се включа и аз.Май Вики е най-тънко облечен Rolling EyesВ къщи е 22-23градуса денем и 21 нощем.Облечен е с боди с дълъг ръкав и панталонче+чорапки.Нощем е със същото облекло,спи в тънко чувалче.Няколко вечери до сега към това облекло съм добавяла и тениска с къс ръкав за през нощта.

И аз обличам по същия начин, само вечер е по памперс и тънка пижама, с чувалче и завит с моето одеало до кръста

Общи условия

Активация на акаунт