Откраднати мечти

  • 12 763
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!Аз съм нова тук и реших да споделя с вас тъй като съм супер объркана ,и се надявам някъде с помощта на вашите коментари/съвети да ми се размърда сивото вещество и да "дам напред".И така: Моя скъп съпруг и обичан ужасно много от двете ни деца се изнесе преди около 9 месеца . Живее с друга,която има собствени деца и в момента е бременна от съпруга ми. Имаме 18 години брак ,изминали сме много неща заедно и прекрасни и не толкова. Общо взето щастлив брак без изневери,скандали и тн.Жевеехме в чужбина. Преди 3г.  се върнахме в България уж за добро. Но той се промени. Скъпа кола,гъзарски апартамент ,заеми и тн..Както и да е парите не са ми били никога фикс идея. Првдложих му пак да заминем и да оправи заемите,но той не пожела. Малко длед това се появи та-колежката. Беше ад под небето. Месеци наред ходех като жив мъртвец. Изпратих малката при майка ми след като се изнесе господина и все още е там. Финансово не ми помага особено,някакви дребни оставя. Основно ми помагат свекърва ми и сестра ми. Сега проблема е ,че иска да взима малката да спи там . А тя милата плаче и иска тати да спи при нас,както преди. Когато ходи там ,детето е уж ок,освен че се опитва да ги хапе но като се прибере също е изнрвена и агресивна.Страх ме е че ще и разбие сърцето ,като разбере че тати ще има друга принцеса и ще спи и живее с нея ,а не с нея (моята принцеса). Какво да правя?Не може да не вижда баща си,но от друга страна много обича баща си и знам че ще страда. Ако имате въпроси питайте.

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 09:37 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 450
Първо, съжалявам мила, обаче той вече не ти е съпруг де факто, вземи се разведи с него и го осъди за издръжка. То си е по негова вина, не знам това има ли тежест в съда, ама май да.  Това първо. Второ, не разбрах, като децата са две, защо само едното ходи да вижда баща си?

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Консултирай се с психолог  Peace
Документално вече имате ли развод ?
На колко години са  децата ?


Има подфорум за родители отглеждащи сами децата си  Hug които са минали през това  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=431

Мисля че там ще получиш адекватни съвети  Peace отколкото тук  Wink
Може да помолиш мод да премести темата ти там  Grinning

# 3
  • Мнения: 10
Първо, съжалявам мила, обаче той вече не ти е съпруг де факто, вземи се разведи с него и го осъди за издръжка. То си е по негова вина, не знам това има ли тежест в съда, ама май да.  Това първо. Второ, не разбрах, като децата са две, защо само едното ходи да вижда баща си?
Знам,че трябва да предприема тази крачка-развод,но ми е трудно. Дала съм си срок до след празниьите. А другата ми дъщеря е достатъчно голяма(17) за да прецени сама дали да ходи там. Определено откакто разбра за бебето спря да ходи. Не и е приятно меко казано.

# 4
  • Мнения: 10
Консултирай се с психолог  Peace
Документално вече имате ли развод ?
На колко години са  децата ?


Има подфорум за родители отглеждащи сами децата си  Hug които са минали през това  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=431

Мисля че там ще получиш адекватни съвети  Peace отколкото тук  Wink
Може да помолиш мод да премести темата ти там  Grinning
Да,може би да се премести темата,ако не е подходяща . Голямата ми е на 17,а малката на 6г.

# 5
  • Мнения: X
А защо изпрати голямото дете при баба му? Дали това е добре за него? В смисъл, преживяла е шок заради баща си и същевременно не е при майка си. Разбирам, че си в много тежка ситуация, но именно в тежките ситуации е най-добре да се действа стегнато и организирано, за да се минимализират щетите.

# 6
  • Мнения: 10
А защо изпрати голямото дете при баба му? Дали това е добре за него? В смисъл, преживяла е шок заради баща си и същевременно не е при майка си. Разбирам, че си в много тежка ситуация, но именно в тежките ситуации е най-добре да се действа стегнато и организирано, за да се минимализират щетите.
Малката е при майка ми. Отведох я защото нямаше кой да ми помага тук в София с нея. Аз работя,баща и се изнесе и в един момент голямата влезе в болница и баща им взе да мрънка че не може да си върши работата,че трябвало да пази малката. Все едно нарочно влезе детето в болница .И така я заведох при майка ми уж за малко, А и исках да спестя на детето тази обстановка която се беше създала.Исках малката да остане извън драмата,ако евентуално той реши да се върне,но... Сега тя знае всичко(по негово настояване),но отново опираме до физическа и финансова помощ.При първа възможност си я взимам или след като завърши голямата отивам при малката.

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 02:05 от sunnymoon

# 7
  • Мнения: 1 267
А защо изпрати голямото дете при баба му? Дали това е добре за него? В смисъл, преживяла е шок заради баща си и същевременно не е при майка си. Разбирам, че си в много тежка ситуация, но именно в тежките ситуации е най-добре да се действа стегнато и организирано, за да се минимализират щетите.
Малката е при майка ми. Отведох я защото нямаше кой да ми помага тук в София с нея. Аз работя,баща и се изнесе и в един момент голямата влезе в болница и баща им взе да мрънка че не може да си върши работата,че трябвало да пази малката. Все едно нарочно влезе детето в болница .И така я заведох при майка ми уж за малко, А и исках да спестя на детето тази обстановка която се беше създала.Исках малката да остане извън драмата,ако евентуално той реши да се върне,но... Сега тя знае всичко(по негово настояване),но отново опираме до физическа и финансова помощ.При първа възможност си я взимам или след като завърши голямата отивам при малката.


А той ако реши да се върне, ти ще го приемеш ли?

# 8
  • Мнения: X
Браво на тоя "баща"! Да мрънка, че детето е в болница и на него, клетника, му се е наложило да помага! Sick

# 9
  • Мнения: 61
Съжалявам за ситуацията, в която се намираш. Предполагам и наближаващите празници, правят нещата по-мрачни в душата ти. Времето лекува.

Не отделяй малкото дете и от майка му. Аз не съм сигурна за каква физическа помощ става въпрос, но на 6г не е бебе, а и имаш 17г дъщеря. Според мен е напълно зряла, за да се включва с адекватна помощ у дома и за семейството.

Моят съвет е да не настройваш децата си срещу бъдещата им сестра(брат). Те с нищо не са виновни. Животът е шарен и не е единична ситуация да имаш  полу -брат/сестра.
Не мога да си представя големите ми  деца да ревнуват или дори да мразят сестра си. Та те се обожават.

# 10
  • Мнения: X
Не отделяй малкото дете и от майка му. Аз не съм сигурна за каква физическа помощ става въпрос, но на 6г не е бебе, а и имаш 17г дъщеря. Според мен е напълно зряла, за да се включва с адекватна помощ у дома и за семейството.

Присъединявам се към съвета. Моите деца имат 13 години разлика. Голямото ми беше безценен помощник, когато баща им почина, а малкото беше още бебе.

# 11
  • Мнения: 2 777
Съжалявам за това през което минаваш. Този път го извървях, но децата са си с мен. Вземи малката при себе си, иначе може да се чувства изоставена не само от баща си, но и от теб. Като нищо може да реши, че никой не я иска и обича. Голямата ти дъщеря може да ти помага - с вземането от градина, ако работиш до късно. Трудно е, но не е невъзможно да се справите.
Малкият ми син беше на 6, когато се разделихме - така наречения "баща" не иска да ги взема, пречат му. Идва от дъжд на вятър през няколко месеца да ги види за половин час. Малкия много страда, пита ме защо баща му не ги обича и не ги иска.
В крайна сметка със всичко се свиква, остава си емоционална травма за цял живот, но насила никой не можеш да накараш да мисли за децата си.
Гледам си децата, обичам ги показвам и го казвам редовно, старая се да живеят спокойно да се чувстват защитени и обичани. Не говоря срещу баща им. Те ще си решават един ден какви отношения ще имат с него.

# 12
  • Мнения: 2 222
И аз съм минала през подобна ситуация. Обаче нямах възможност да пратя децата при някого, понеже единствената помощ дотогава беше от свекървата, а гледах там да ги пращам възможно по-рядко предвид обстоятелствата. Та така - децата си бяха с мен, обаче аз никога не съм възприемала това, кеото ми се случи, като откраднати мечти и др. такива. Това е житейска ситуация, от която ти и децата трябва да излезете с минимум поражения.Най-добре е да се разведете официално и децата да си имат режим да виждат баща си. Хем той ще е доволен, хем за теб ще е по-лесно. Гледам, че се ослушваш дали да се разведеш и се надяваш на чудо - недей. Просълзен и съжаляващ съпруг, върнал се обратно, има само по филмите, пък твоя чака и бебе  #Crazy Разведи се и си живей живота и не си разделяй децата  Hug

Относно отношенията на децата с бъдещото бебе - нямам опит. Обаче ако нямат желание да се сближават с него, не бих ги натискала - не съм толкова благородна и добра и си го признавам. Не бих ги настройвала против, но и да блея колко е прекрасно, че ще си "имаме ново бебе" - също няма да стане.

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 09:51 от _Dana_

# 13
  • София
  • Мнения: 17 280
Никак не обичам да давам акъл, но в този случай ще го направя, защото смятам, че фокусът ти е изместен в грешната посока.
Зарежи ги тия притеснения как ще й подейства на дъщеря ти да се вижда с баща, приятелка, други деца и т.н.! Фокусирай се върху това как се чувства дъщеря ти, зарязана от двама родители - защото тя точно така се чувства. Първо я оставя татко, после и мама я оставя при баба. Знам, че в твоите очи не е така, но в нейните е.
Когато се разделихме навремето с бившия ми мъжа, синът ми беше точно на 6. Раздялата се случи в началото на годината, а половин година по-късно синът ми отиде при родителите ми за лятната ваканция, както всяка година досега. Ей, толкова трудно му беше на това дете през това време! Чувствше се тъжен, непрекъснато ми звънеше, горкото. Хем обожава родителите ми, има си там приятели и компания, дори до ден днешен прекарва всяка ваканция там. Но това конкретно лято беше ужасно. Като си го взех при мен - се успокои.
Така че прави, струвай, взимай си детето. Голямото ти се гледа само, малкото и то не е бебе, не мога да си представя какво толкова ти пречи и с какво толкова ти натежа, че да не можеш да го гледаш.
Фокусирай се върху това, стига си го мислила бившия ти.

# 14
  • Мнения: 422
Подкрепям те и искренно ти желая да откриеш нови мечти и да продължиш живота си. Понякога най - близките ни хора ни предават и много боли. Забрави за бившия ти мъж! Знам, че е трудно и, че те боли от изневярата, но връщане назад няма. Трябва да се бориш и да продължиш живота си.  Децата са твоята утеха. Ако говориш с малката по деликатен начин, че татко ви е оставил и има ново семейство, може би тя ще го разбере и с времето ще го приема по - леко. Не мисля, че е добре за нея на този ранен етап от раздялата ви и още прясната рана да посещава новото семейство на баща си. Това само ще я нарани, ще предизвика агресия или тъга. Времето лекува всяка рана и след време ще намериш добър и мил мъж, който ще върне щастието и откраднатите мечти в живота ти.

Общи условия

Активация на акаунт