Какво давате срещу рахит?

  • 9 468
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте! Може ли мамите,които са ползвали някакви медикаменти срещу рахит да препоръчат кои са най- добри според тях.
На мен ми препоръчаха Вигантол и витамин D 2 на джеймисън.

# 1
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Второто, ама мисля, че и двете са си вит Д  Peace

# 2
  • Мнения: 10 874
Вигантол давах аз. Peace

# 3
  • Мнения: 123
И ние даваме Вигантол Simple Smile

# 4
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Ето в тази тема има дооооста дискусия по- въпроса:

тема Вит Д

# 5
  • Мнения: 2 988
Внимавай с дозата на Вигантола. Моето бебе се будеше на всеки час през нощта. Седял е по 2 часа буден. Всички казваха, че яденето му е малко защото беше на 4 хранения. Тук във форума ме разпънаха на кръст, а целият проблем е бил Вигантола. През лятото нашата некадърна педиатърка му беше предписала 6 капки витамин Д. А когато й казах, че след намалянето на дозата малкият е почнал да спи тя заяви, че било чисто съвпадение. #2gunfire

# 6
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Внимавай с дозата на Вигантола. Моето бебе се будеше на всеки час през нощта. Седял е по 2 часа буден. Всички казваха, че яденето му е малко защото беше на 4 хранения. Тук във форума ме разпънаха на кръст, а целият проблем е бил Вигантола. През лятото нашата некадърна педиатърка му беше предписала 6 капки витамин Д. А когато й казах, че след намалянето на дозата малкият е почнал да спи тя заяви, че било чисто съвпадение. #2gunfire

Тоест неспането е било от Вигантола или Вит Д?

# 7
  • Мнения: 2 988
Вигантолът е Витамин Д. Има ли значение кое от двете ще използвам?

И да- колкото и да е странно неспането беше заради това.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами тя направо се е оляла педиатърката с тези 6 капки ooooh! Защо толкова много?

# 9
  • София
  • Мнения: 28 528
Ами тя направо се е оляла педиатърката с тези 6 капки ooooh! Защо толкова много?
И то точно лятото.

# 10
  • Мнения: 2 988
Причините бяха:

1. Голяма фонтанела
2. Наддава твърде много (за справка: за първия месец-0,9кг, след това- 1кг, 800гр, 600гр, 350, 250, 600). А се роди 2880.

Поне два месеца се будеше по този начин. Ходих при двама педиатри- нашата каза, че е от зъбите, другата каза да махна петото хранене и да правя кашата с адаптирано мляко, за да се получат едва ли не две хранения в едно. Когато нищо от това не помогна върнах петото хранене и пак се будеше така. Отидох при трети лекар и той само като му видя плешивото петно на тила ме попита дали малкият спи през нощта. Казах- не. И оттам стигнахме до проблема с Вигантола. Намалихме дозата и... О чудо- това бебе можело да спи през нощта.

# 11
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
и моята мома наддава доста - 1.200; 1.100; 1.100;  0.800; 0.600. И това само на кърма, но пак не спи. Вит Д-то си е по една капка. Съмнява ме само той да е виновникът за неспането  newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това изобщо не е голямо наддаване (На Диди и Митко имам предвид)... Моят наддаваше с над кило през първите 6 месеца - средно 1.2-1.3 кг /месец. И никой не се притесни от това.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 528
Причините бяха:

1. Голяма фонтанела
2. Наддава твърде много (за справка: за първия месец-0,9кг, след това- 1кг, 800гр, 600гр, 350, 250, 600). А се роди 2880.

Скрит текст:
Поне два месеца се будеше по този начин. Ходих при двама педиатри- нашата каза, че е от зъбите, другата каза да махна петото хранене и да правя кашата с адаптирано мляко, за да се получат едва ли не две хранения в едно. Когато нищо от това не помогна върнах петото хранене и пак се будеше така. Отидох при трети лекар и той само като му видя плешивото петно на тила ме попита дали малкият спи през нощта. Казах- не. И оттам стигнахме до проблема с Вигантола. Намалихме дозата и... О чудо- това бебе можело да спи през нощта.

И синът ми качваше горе-долу по толкова, понякога и по повече от 1 кг. Давах по 1 или 2 капки Вигантол (педиатърът всеки месец определяше по колко). 6 капки е...  ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 257
Как 6 капки...  Shocked Моя наддаваше с по около 1.2 - 1кг. първите месеци, но бяхме на две капки (при все, че беше Октомврийско бебе) от вит. D на Jameson. Честно казано повече ми допада от Вигантола.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт