Спа в ранна бременост

  • 3 359
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте,

Много съм притеснена и докато дойде консултацията ми с лекар, се надявам някой да ме посъветва доколко са основателни страховете ми.
Какви са последствията от топъл минерален басейн в ранна бременност - 3-та седмица?
Нямах представа, че съм бременна и ходихме с мъжа ми на спа, къпах се няколко часа в много горещ басейн.
Моля Ви за мнение..

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Никакви обикновено. Няма причина да се притесняваш. Единствения риск от басейна (независимо минерален или не) е да не хванеш инфекция. Но обикновено обществените басейни са толкова хлорирани, че е почти изключено да се случи такова нещо. Кажи го все пак на лекаря, но съм почти сигурна, че няма повод за притеснение.

# 2
  • Мнения: 56
И аз мисля,че няма за какво да се тревожиш.Единствено опасно ми се струва,че от горещата вода може да ти прилошее,но пък като се замисля,това може да се случи евентуално в сауна,в басейна не е чак толкова горещо.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
сигурно всичко е наред. Но за в бъдеще да споделя - минералните басейни, особено топли или горещи са с ограничение на ползване, за да са здравословни. Зависи разбира се от концентрацията им с вещества и какви точно, но в по-честия случай си има големи табели до тях - къпането да е около 20 минути, за да има полезен ефект за организма.
Например в Сандански, интерхотела, малките топли минерални басейни и джакузи...има голяма табела до тях.

# 4
  • Мнения: 3 535
Щом не си знаела че си бременна, няма страшно Simple Smile Внимавай от сега нататък с горещи вани и сауни. Късмет !

# 5
  • Мнения: 30
Много благодаря за отговорите. Толкова много притеснения изникват в главата на една жена, когато разбере, че е бременна.. Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 965
Здравейте момичета, има ли опасност при посещаване на на сауна/парна баня и масажи в начална бременност - 8-10 гс? За джакузита и басейни е ясно, инфекции винаги могат да се хванат, но има ли проблем със заграващите процедури или масажите (като не планирам масаж на корема, разбира се)

# 7
  • Мнения: 10 874
Здравейте момичета, има ли опасност при посещаване на на сауна/парна баня и масажи в начална бременност - 8-10 гс? За джакузита и басейни е ясно, инфекции винаги могат да се хванат, но има ли проблем със заграващите процедури или масажите (като не планирам масаж на корема, разбира се)
По време на бременност не е добре да се правят каквито и да било загряващи процедури, защото така се повишава телесната температура на бъдещата майка, а това може да доведе до проблеми както с нея, така и с плода.

Общи условия

Активация на акаунт